vaistai.lt

Pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta ypatinga kepenų kraujagyslių procedūraKauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta unikali ir gyvybę gelbstinti procedūra – suformuotas kepenų vartų ir pasaito venos perkutaninis šuntas. Šios procedūros Kauno klinikų pacientei Vidai reikėjo po atliktos kepenų transplantacijos išsivysčius retai komplikacijai – kepenų vartų venos ir jos šakų ūmiai trombozei.


daugiau

Inkstų vėžys: daugiau galimybių gauti individualizuotą gydymąBirželio 18-ąją minima Pasaulinė inkstų vėžio diena, skirta atkreipti dėmesį į onkologinę ligą, kuri kasmet visame pasaulyje diagnozuojama net 400 tūkst. žmonių. Pasak Agnės Gaižauskienės, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos direktorės, daugelį metų neturėjome efektyvių gydymo metodų, kurie padėtų inkstų vėžiu sunkiai sergantiems pacientams. Tačiau šiandien situacija yra kardinaliai pasikeitusi.


daugiau

Inovatyvus sprendimas grąžino judėjimą augiau nei dvidešimčiai jaunų žmoniųKai ligos simptomų varginamas pacientas priverstas sėstis į neįgaliojo vežimėlį ir po gydymo iš jo pakyla – laikoma didžiausia gydymo sėkme tiek pacientui, tiek ligą gydantiems medikams. Išsėtinės sklerozės diagnozę išgirdę pacientai labiausiai ir baiminasi to momento, kai nebegalės savimi pasirūpinti, kai bus priklausomi nuo kitų, kai negalia trukdys kasdieniam gyvenimui. Prieš penkerius metus įteisintas inovatyvus gydymo būdas – – jau pasitarnavo kelioms dešimtims išsėtinės sklerozės nuvargintiems pacientams, kuriems nebepadėjo gydymas vaistais.

daugiau

Varikocelė – liga, dramatiškai pabloginanti vyrų vaisingumąLietuvoje yra daugiau nei 50 tūkstančių porų, negalinčių susilaukti vaikų, ir šis skaičius kasmet didėja. Apie 30-40 proc. porų negali susilaukti vaikų dėl vyro vaisingumo sutrikimų. Daugybė tyrimų rodo, kad vyrų spermos kokybė išsivysčiusiose regionuose pastaruosius dešimtmečius sparčiai blogėja – per pastaruosius 40 metų vidutinis vyrų spermatozoidų kiekis sumažėjo dvigubai. Vienas iš dažniausių neigiamai spermatogenezę – vyriškųjų lytinių ląstelių susidarymą ir brendimą sėklidėje – veikiančių veiksnių yra varikocelė (kapšelio venų išsiplėtimas).

daugiau

Dantų implantavimas Klaipėdoje, kodėl būtent ten?Rinka siūlo daugybę pasirinkimų kur ir kokiu būdų tvarkytis savo šypseną. Tai kaip žmogui išsirinkti tai, kas tikrai pateisins jo lūkesčius. Dantų implantavimas Klaipėdoje suteikia galimybę puikiai šią procedūrą atlikti, kad vėliau netektų gailėtis dėl savo pasirinkimo. Jei nuspręsta dantis tvarkytis būtent šiame mieste tuomet kaip išsirinkti kliniką, kurioje bus atlikta ši procedūra. Labai dažnai ties čia ir suabejoja, kadangi pasirinkimas yra labai didelis, ir dažnai gali būti labai sunkus.

daugiau

Ar dantų protezavimo kaina turi įtakos rezultatui?Dantų protezavimo kaina kai kuriuos gali neraminti. Internete galima rasti apytikslias kainas, tačiau daugelis supranta, jog tikrąsias kainas galima sužinoti tik odontologijos centre. Daugelis supranta, jog kartais reikia mokėti brangiau tam, jog būtų galima gauti ne tik kokybišką aptarnavimą, bet ir gerą rezultatą. Dantų protezavimo kaina svyruojanti. Kaina priklauso ne tik nuo pasirinktų dantų protezų, bet ir kitų dalykų.

daugiau

Koks dantų implantavimas geriausias?Turbūt kiekvienas iš mūsų žino kiek verta yra šypsena. Taip pat kiekvienas žino, kaip ją tokią išlaikyti. Tačiau ką daryti tiems, kuriems jau per vėlu tvarkytis dantis. Apie priežastis, kodėl taip atsitinka kalbėti nelabai verta, nes daugelis iš mūsų žino pagrindines priežastis. Tačiau kaip pasielgti, kad būtų nebaisu šypsotis, ar kaip nejausti diskomforto valgant galima aptarti plačiau.

daugiau

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje jau atlikta 500 robotinių operacijųKlaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) – pirmoji gydymo įstaiga Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kurioje pradėta vystyti robotinė chirurgija. Pirmoji robotinė operacija ligonėje atlikta 2018-ųjų rudenį, o šią savaitę, praėjus mažiau nei 3 metams, jų skaičius jau perkopė 500. Šios chirurgijos rūšies pranašumus puikiai vertina ir pacientai, ir operacijose dalyvaujantis personalas. Ligoninės vadovybė svarsto apie robotinės chirurgijos plėtrą.

daugiau

Pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta inovatyvi endoskopinė-artroskopinė operacijaŠiandien Vytenis, kuriam Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse vienu metu atlikta kelio sąnario kremzlės rekonstrukcija ir menisko implantacija, šypsosi, tačiau dar visai neseniai jį vargino nuolat atsinaujinantis kairiojo kelio skausmas. „Tai kėlė emocinę įtampą. Atrodo, kad jau nebeskauda, bet vėl prasideda uždegimas. Džiuginantys dalykai nebetenka prasmės, kai nuolat turi jausti diskomfortą ir skausmą“, – pasakojimą pradeda vaikinas.


daugiau

Iš kraujo plazmos pagaminti vaistai gelbsti ir naujagimių gyvybesKasmet pagaminama vis daugiau vaistų iš kraujo plazmos, kuri atskiriama iš donorų kraujo, o jie padeda vis didesniam pacientų skaičiui įveikti retas, genetines ir kitas itin sunkias ligas tokias kaip hemofiliją, įgimtą imunoglobulinų deficitą, sunkius inkstų ir kepenų pažeidimus. Nepaisant to, vis dar sudėtinga patenkinti kraujo plazmos poreikį vaistų gamybai, nes jos surenkama per mažai.


daugiau
1 - 10 iš 1035 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos