vaistai.lt
Telekardiologijos paslauga – tikslios ir sparčios diagnozės galimybėGreitai ir kokybiškai nustatyti pacientui diagnozę padės telekardiologijos paslaugos. Naujų, iki šiol dar Lietuvoje nereglamentuotų, paslaugų teikimą bei apmokėjimo, iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), tvarką reglamentuoja Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio pasirašytas įsakymas. Telekardiologijos paslaugos – gydytojo kardiologo konsultacijos dalis, kai paciento tyrimo duomenys kompiuteriniais tinklais (internetu) perduodami aukštesnio lygio įstaigos specialistams įvertinti.
daugiau
Dažniausios pėdos ligosNet ir XXI amžiuje kokybiškas pilnavertis gyvenimas neatsiejamas nuo žmogaus galimybės vaikščioti. Visos judėjimo sistemos „pagrindas“ yra pėda. Jai tenka bene didžiausias krūvis. Kaip ir žmogaus išvaizda, taip ir pėdos anatomija įvairuoja. Vienų pėdos būna siauros ilgos, kitų - plačios trumpos, vienų pėdos skliautai aukštesni, kitų žemesni ir pan. Kol mes vaikštome be skausmo, į tokius dalykus dažniausiai nekreipiame dėmesio. Ir iš tiesų, jei galima parinkti avalynę ir jaustis gerai, tikrai nėra ko varstyti gydytojų kabinetų duris.
daugiau
Ūminis peties srities skausmasNet ir XXI amžiuje kokybiškas pilnavertis gyvenimas neatsiejamas nuo žmogaus galimybės vaikščioti. Visos judėjimo sistemos „pagrindas“ yra pėda. Jai tenka bene didžiausias krūvis. Kaip ir žmogaus išvaizda, taip ir pėdos anatomija įvairuoja. Vienų pėdos būna siauros ilgos, kitų - plačios trumpos, vienų pėdos skliautai aukštesni, kitų žemesni ir pan. Kol mes vaikštome be skausmo, į tokius dalykus dažniausiai nekreipiame dėmesio. Ir iš tiesų, jei galima parinkti avalynę ir jaustis gerai, tikrai nėra ko varstyti gydytojų kabinetų duris.
daugiau
Jei apgamai verčia sunerimti... Visi turime nuo 10 iki 40 apgamų. Vieni būna įgimti, kiti atsiranda iki dvidešimtųjų gyvenimo metų. Su amžiumi apgamai keičiasi lėtai, dažniausiai iškyla arba pakeičia spalvą, senstant išblunka, kartais juose pradeda augti plaukai. Kai kurie apgamai visiškai nesikeičia arba išnyksta. Apgamai – gerybiniai odos dariniai, tačiau dėl melanomos (vieno agresyviausių piktybinių odos navikų) rizikos kartą per metus kiekvienam žmogui rekomenduojama pasitikrinti apgamus ir kitus odos darinius.
daugiau
Kojų venų ligos – ne tik kosmetinė problemaŠirdies ir kraujagyslių ligos, kraujotakos sutrikimai žmogaus organizme – dažnas reiškinys. Jie gali atsirasti dėl įvairių priežasčių ir sukelti negrįžtamų padarinių žmogaus sveikatai ar net gyvybei. Ypač dažnos – kojų venų ligos. Milijonai žmonių pasaulyje kenčia nuo įvairaus sunkumo kojų venų ligų, vadinamojo lėtinio venų nepakankamumo (LVN). Tikslus ir savalaikis šių sutrikimų nustatymas, skirtas tinkamas gydymas lemia ne tik gerą žmogaus savijautą, bet ir tolesnę gyvenimo kokybę.
daugiau
Pavojinga liga – meningokokinė infekcijaMeningokokinė infekcija yra ūmi bakterinė infekcija, kuri paplitusi visame pasaulyje. Šios infekcijos sunkiausios klinikinės formos yra žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ir pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Dažnesni meningokokinės infekcijos susirgimai registruojami šaltuoju metų laiku - rudenį, žiemą bei pavasarį.
daugiau
Vėžio gydymą lemia radiologijaRadiologija yra nepakeičiama šiuolaikinėje medicinoje, tačiau tik nedaugelis pacientų žino jos svarbą. Radiologija prisideda prie gyvybių gelbėjimo kiekvienoje medicinos srityje: nuo vėžio diagnozės ir gydymo iki insulto ar politraumos savalaikės diagnostikos. Siekdama didinti visuomenės sąmoningumą, Europos radiologų draugija vasario 10-ąją skelbia Europos radiologijos diena.
daugiau
Abromiškės – sveikatos oazė tarp Vilniaus ir Kauno.Įvykus sveikatos sutrikimams labai svarbu surasti kelią į naują viltį. Nors kiekvienas  pažeidžiamas skirtingai, tačiau bendra yra staigus ar lėtesnis  fizinių, pažintinių, psichologinių, emocinių galimybių pasikeitimas. Tokiais atvejais tikriausia pagalba - gyvenimą sauganti medicininė priežiūra ir intensyvi reabilitacija.
daugiau
Kojų venų ligos – ne tik kosmetinė problemaŠirdies ir kraujagyslių ligos, kraujotakos sutrikimai žmogaus organizme – dažnas reiškinys. Jie gali atsirasti dėl įvairių priežasčių ir sukelti negrįžtamų padarinių žmogaus sveikatai ar net gyvybei. 
daugiau
Laikas skiepytis nuo erkinio encefalitoAtšilus orams vėl tapo aktuali erkių tematika. Būtent dabar – balandį ir gegužę – bei ankstyvą rudenį jos yra pačios aktyviausios. Viena pavojingiausia erkių platinamų ligų – erkinis encefalitas. Nuo jo visiškai pasveiksta tik trečdalis susirgusiųjų. Visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT) ragina neatidėlioti ir pasiskiepyti.
daugiau
1101 - 1110 iš 1119 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  111 112  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos