vaistai.lt
Greitoji pagalba sergančioms lūpomsBesikeičiant metų laikams, svyruojant oro sąlygoms ir temperatūrai, mūsų organizmas labai jautriai išgyvena šiuos pokyčius: susilpnėja imunitetas, sumažėja organizmo sugebėjimas priešintis virusų sukeliamoms ligoms bei infekcijoms. Vienas iš bjauriausių ir aktyviai tuo metu pasireiškiančių virusų yra herpes virusas, kitaip dar  Herpes simplex virus, sukeliantis lūpų, veido srities, pečių, rankų, juosmens, gleivinės ar lyties organų pūslelinę. Labiausiai paplitusi viruso forma  - herpes labialis, sukelianti lūpų pūslelinę.
daugiau
Gydymas kamieninėmis ląstelėmis: ar bus išplėstos medicinos ribos?Svarbiausia kamieninių ląstelių savybė – gebėjimas virsti bet kuria organizmo ląstele. Dėl šios priežasties jos pasižymi regeneracinėmis savybėmis, gali atkurti pažeistus audinius. Panaudojus kamienines ląsteles, jau šiandien sėkmingai gydomos įvairios leukemijos, mielodisplazijos sindromas, piktybinės imunoproliferacinės ligos ir keletas kitų, o regeneracinė medicina laikoma viena perpektyviausių medicinos sričių. Efektyviausias gydymas – savo paties, „nuosavomis“ kamieninėmis ląstelėmis, mat tokiu atveju ženkliai sumažėja jų atmetimo tikimybė.
daugiau

Statinai šiek tiek sumažina ir kraujospūdįEksperimentiniais tyrimais su gyvūnais įrodyta, jog statinai gali mažinti kraujospūdį, kadangi išlaisvina kraujagyslėse esantį azoto oksidą ir šitaip išplečia kraujagysles. Iki šiol buvo neaišku, ar šis poveikis reikšmingas kasdienėje praktikoje.

daugiau

Kaulų skausmas efektyviai gydomas nauju metoduPiktybiniais navikais sergančių ligonių gyvenimo kokybę neigiamai veikia skausmas. Viena pagrindinių skausmo priežasčių yra kaulų metastazės.
Neseniai atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog skausmą efektyviai malšina metastazių gydymas perkutanine krioabliacija – šalčiu.

daugiau

Vargina rankų ar kojų skausmas, apsunkintas judėjimas? Patyrėte traumą ir jaučiate pasekmes? NEDELSKITE!Dėl traumos ar kitų priežasčių atsiradę nuolatiniai ar pasikartojantys rankų ar kojų skausmai, stingimas, apsunkintas judėjimas – tai problemos, kurios dažniausiai vargina ne tik suaugusius, bet ir vaikus. Ilgainiui tai gali peraugti į rimtus sveikatos sutrikimus, todėl būtina kuo greičiau nustatyti priežastis ir paskirti gydymą. Vienas iš tyrimų, kurį tokiu atveju rekomenduoja specialistai - magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas.

daugiau

Pirmasis nehormoninis preparatas menopauzės simptomams gydytiPeriodiškai perbėganti karščio banga ne vienai primena apie prasidedantį klimakterinį periodą. Dėl gilėjančios estrogenų stokos pasireiškiantys nemalonūs pojūčiai menopauzės metu iki šiol buvo slopinami kontraversiškai vertinama pakaitine hormonų terapija. Kaip alternatyva jai siūlomi augaliniai preparatai, bet jie esant ryškiems simptomams mažai veiksmingi. Amerikiečių mokslininkai siūlo naują, efektyvų ir saugų nehormoninį preparatą – desvenlafaksiną. 

daugiau

Lėtinė mieloleukemija sėkmingai gydoma dar vienu vaistuŠiuo metu lėtinei mieloleukemijai gydyti skiriami trys pagrindiniai preparatai. Neseniai paskelbto tyrimo rezultatai rodo, kad bosutinibas – naujas tirozinkinazės inhibitorius – savo efektyvumu nenusileidžia imatinibui ir gali būti saugiai skiriamas lėtinei mieloleukemijai gydyti.

daugiau

Atsinaujinusi ir atspari vaistams limfoma efektyviai gydoma nauju preparatuHodžkino limfoma susirgę pacientai, naudojantys modernias gydymo schemas, šiandien pasveiksta 70-80 proc. atvejų. Didžiausia problema yra atsinaujinusi liga, kadangi tokiais atvejais ji dažniausiai būna nejautri chemoterapijai. Naujas preparatas brentuksimabas (brentuksimabo vedotinas, Adcetris) yra antikūnas, kuris jungiasi prie limfomos ląstelių, turinčių CD30 receptorius, ir jas sunaikina.

daugiau

Vyrų šlapimo nelaikymo chirurginio gydymo naujovės Santariškių klinikoseVilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Urologijos centre nuo 2013-jų sausio 10 d. pradėtas taikyti naujas vyrų šlapimo nelaikymo gydymo būdas – pošlaplinių raiščių implantavimas mišriu būdu. Kaip teigia Santariškių klinikų urologė doc. Aušra Černiauskienė, vyrų šlapimo nelaikymo gydymas chirurginiu būdu Santariškėse pradėtas jau 2008-aisias.“Tuo metu Lietuvoje tai buvo naujovė. Šiuo metu vyrams dėl šlapimo nelaikymo po prostatos operacijų mes esame atlikę 18 pošlaplinių raiščių implantavimų”, – pasakoja docentė.

daugiau

Skrandžio Helicobacter pylori efektyviau įveikiama skiriant probiotikusHelicobacter pylori yra vienas pagrindinių skrandžio opų sukėlėjų, ši bakterija taip pat padidina riziką susirgti skrandžio vėžiu. Šiuo metu naudojamos įvairios antibiotikų schemos gydant Helicobacter pylori sukeltą skrandžio uždegimą. Pagrindinė problema lieka nepakankamas gydymo efektyvumas: ne visiems pacientams, gaunantiems antibiotikus, pavyksta šią bakteriją nugalėti.

daugiau
1101 - 1110 iš 1165 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  111 112 113 114 115 116 117  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos