vaistai.lt

Gydytojas urologas įspėja: negydoma hidronefrozė gali baigtis inksto pašalinimu„Jei pacientas nesigydo hidronefrozės, jį vargina skausmai, o anksčiau ar vėliau prasideda šlapimo takų infekcija. Esant smarkiai sutrikdytam šlapimo nutekėjimui iš inksto, šis per kelerius metus žūva – žmogus jo netenka“, – pranešime žiniasklaidai sako Respublikinės Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) dirbantis gydytojas urologas Deimantas Šukys. Jis ragina neatidėlioti gydymo, nes ligoninėje atliekamos laparoskopinės operacijos leidžia tausoti pacientų sveikatą ir į aktyvų gyvenimą grįžti vos per kelias savaites.

daugiau

KTU medicinos fizikė apie šiuolaikines technologijas vėžio gydyme: hadronų terapijaVėžio diagnozė – sukrečianti patirtis, tačiau šiais laikais onkologinės ligos nustatymas nėra savaime tolygus mirties nuosprendžiui. Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF), Fizikos katedros docentė, medicinos fizikė Jurgita Laurikaitienė teigia, jog šiuolaikinė medicina siūlo daug gydymo būdų, vienas iš jų – hadronų terapija.

daugiau

Kauno klinikose nė dvejų metų neturinčiai mergaitei pritaikytas gydymas genų terapijaPasaulyje per 7,5 metų, pasitelkiant genų terapiją, gydyta daugiau nei 3 tūkst. vaikų, sergančių reta nervų ir raumenų liga – spinaline raumenų atrofija. Šiandien pirmą kartą šis gydymo metodas pritaikytas ir Kauno klinikose. Simona Stankevičiūtė, Kauno klinikų gydytoja klinikinė farmakologė, sako, kad genų terapija – didelis žingsnis į priekį medicinos ir mokslo srityje.

daugiau

Laparoskopinė gastrofundoplikacija – efektyviam gastroezofaginio refliukso gydymuiDažnai vargina nemalonus graužimo ir deginimo pojūtis už krūtinkaulio? Šis simptomas gali įspėti apie gastroezofaginio refliukso ligą (GERL). Sergant šia liga, rūgštus skrandžio turinys nevalingai grįžta atgal į stemplę, ją nudegindamas ir skatindamas žaizdelių atsiradimą.

daugiau

Nauja riešo pažeidimų gydymo metodika žymiai sutrumpina gydymo trukmęRespublikinės Vilniaus universitetinėje ligoninėje dirbantis gydytojas ortopedas traumatologas Simonas Sereika džiaugiasi galėdamas lietuviams pasiūlyti vokiečių profesoriaus metodu paremtą įplyšusių riešo raiščių gydymą. „Dažniausiai gydymo prireikia jaunesnio amžiaus, aktyvaus gyvenimo būdo, sportuojantiems žmonėms, pažeidusiems riešo raiščius. Dalis jų dėl ilgos reabilitacijos anksčiau visai atsisakydavo gydymo“, – sako plaštakos chirurgas S. Sereika.

daugiau

Cezario pjūvio operacija: ko tikėtis ir kaip jai pasiruošti?Cezario pjūvio operacija (CPO) atliekama tada, kai pagimdyti natūraliu būdu nėra galimybės arba natūralus gimdymas per daug rizikingas moters ar vaisiaus sveikatai, gyvybei. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. Gitana Ramonienė pasakoja apie CPO indikacijas, skubumą ir eigos ypatumus.

daugiau

Naujovė Lietuvoje – natūralus osteoartrito gydymasPirmą kartą Lietuvoje atlikta unikali ortobiologinė operacija. Jos metu paciento sveikos kelio sąnario kremzlės ląstelės buvo panaudotos pažengusiai vidinės kelio sąnario pusės artrozei gydyti. Toks natūralus gydymo metodas yra naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tikimasi, kad jis padės daugybei osteoartrito varginamų žmonių gyventi aktyviai ir be skausmo.

daugiau

Po sudėtingos galvos traumos į visavertį gyvenimą grąžino unikali kranioplastikaRespublikinės Šiaulių ligoninės pacientas Romualdas Šumnauskas dėkingas gydytojams neurochirurgamsne tik už išgelbėtą gyvybę, suteiktą galimybę gyventi visavertį gyvenimą, bet ir už galimybę po atliktos kranioplastikos operacijos jaustis sveikam. Pacientui pritaikytas individualus kranialinis implantas, pagamintas 3D spausdintuvu atsižvelgiant į jo kaukolės defekto dydį, sužalojimo sritį ir pobūdį.

daugiau

Radioaktyviosios sėklos: vienkartinė procedūra gydo priešinės liaukos vėžįMažyčiai radioaktyvūs implantai, vadinamos sėklos, įstumiami į prostatą ir juose esantis radioaktyvusis jodas spinduliuoja kelis mėnesius naikindamas vėžines ląsteles. Tai brachiterapija – spindulinės terapijos metodas, vienas iš prostatos vėžio gydymo būdų.

daugiau

Inkstų akmenligė gali pasireikšti labai stipriu skausmuInkstų akmenlige įvairiose pasaulio šalyse serga nuo 1 iki 20 procentų gyventojų. Statistiškai kur kas dažniau su šia liga susiduria žmonės, gyvenantys šilto klimato šalyse. Esant karštam orui, daugiau prakaituojama, todėl susidaro koncentruotas šlapimas ir didėja akmenų susidarymo rizika. Akmenys formuojasi ilgai ir gali nesukelti jokių simptomų – dažniausiai apie juos sužinoma tik ištikus ūmiam stipraus skausmo priepuoliui. Taip pat jie gali būti randami atliekant rentgeno nuotraukas ar tiriant echoskopiškai.

daugiau
21 - 30 iš 1119 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos