vaistai.lt

Kauno klinikose atliktos unikalios arterijų litotripsijos procedūrosKauno klinikų Kardiologijos klinikos medikams ruduo ypatingas atliktų naujų procedūrų gausa. Rugsėjį čia atliktos net trys unikalios aortos vožtuvo sistemos (TAVI) implantacijos. Iš jų dvi procedūros atliktos pirmą kartą Lietuvoje, o viena – pirmą kartą Kauno klinikose. Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Intervencinės kardiologijos skyriaus vadovas prof. Ramūnas Unikas pabrėžia, kad šiandien, turint moderniausią įrangą ir profesionalią specialistų komandą, galima imtis vis sudėtingesnių procedūrų.

daugiau

Unikalios išemine širdies liga sergančių pacientų gydymo galimybėsRugsėjo mėnesį Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atlikta unikali kairįjį širdies skilvelį pavaduojančių prietaisų implantacija. Ši inovatyvi minimaliai invazinė procedūra suteikia galimybę palengvinti kraujo iš širdies išstūmimą į aortą ir kairiojo skilvelio darbą, įleidžiant stentus į širdies arterijas.

daugiau

Ragenos ligų gydymas Kauno klinikose: naujovės ir galimybėsRagenos ligos – vienos iš dažniausiai pasitaikančių akių ligų. Kasmet pasaulyje net dviem milijonams žmonių nustatomas rageninis aklumas. Kauno klinikų Akių ligų klinikoje taikomos moderniausios, pasaulyje pripažintos ragenos ligų gydymo technologijos – skirtingų rūšių audinio transplantacijos, o šiais metais Kauno klinikose pradėta ir nauja ragenos ligų gydymo kryptis – gydymas lazeriu (fototerapinė keratektomija).

daugiau

Širdies chirurgas apie širdies transplantaciją: labiausiai jaudina vienas momentasŽmogaus širdis per parą suplaka apie 100 tūkstančių kartų. Kartais žmonės išgirsta žinią, kad jų širdis pavargo ir jos dūžiai gali sustoti, o vienintelė viltis išgyventi – širdies transplantacija. Tie žmonės kiekvieną dieną laukia telefono skambučio, kuris reikštų, jog viena šeima netekties akimirką nusprendė pritarti organų donorystei ir padovanoti gyvenimą sergantiems recipientams. Deja, tokio skambučio sulaukia ne visi.

daugiau

Perversmą medicinoje sukelianti naujovė: genetiškai pakeistos imuninės ląstelės kovoja su vėžiuVilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose – vienintelėse Baltijos regione – pradėta taikyti gydymo metodika, suteikianti viltį pasveikti nuo atsinaujinančio kraujo vėžio kenčiančiam žmogui. Šis pažangios terapijos gydymo metodas yra naujas – JAV pradėtas taikyti 2017 metais, Vakarų Europoje – 2018 metų pabaigoje, VUL Santaros klinikose – 2022 metų viduryje.

daugiau

Metastazės galvos smegenyse gydomos taikant naują radiochirurgijos metodąNacionaliniame vėžio institute (NVI), šiuo metu vienintelėje gydymo įstaigoje Lietuvoje, įdiegta nauja – HyperArc™ – stereotaksinės radiochirurgijos metodika, kuri jau taikoma gydant metastazes galvos smegenyse. Naujuoju metodu jau gydomi onkologiniai pacientai, o NVI specialistai kaupdami klinikinę patirtį planuoja prisijungti ir prie tarptautinių klinikinių tyrimų.

daugiau

Neurochirurgas V. Kieda: "Šuolio į vandenį pasekmės gali būti tragiškos"Įsibėgėjant vasarai ir kylant vandens telkinių temperatūrai, prasideda maudynių ir šuolių į vandenį sezonas. Deja, kasmet kelioms dešimtims žmonių vasariškos pramogos baigiasi stuburo ir nugaros smegenų traumomis. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Neurochirurgijos skyriaus vedėjas, gydytojas neurochirurgas Vladas Kieda sako, kad tokio pobūdžio traumos yra vienos sunkiausių: „Pažeidus nugaros smegenis, yra nutraukiamas galvos smegenų ryšys su žemiau pažeidimo vietos esančiais organais, sutrikdomos visos organizmo funkcijos, tad pasekmės būna labai skaudžios ne tik pacientui, bet ir visai jo šeimai.“

daugiau

Pacientei išoperuotas navikas, pasitaikantis tik dviem žmonėms iš milijono73 metų šiaulietę Eleną ne vienerius metus kamavo sveikatos problemos, kurios, kaip pati moteris manė, yra vyresnio amžiaus pasekmė. „Vartojau vaistus nuo hipertenzijos, II tipo cukrinio diabeto. Negalėjau net prigulti ant kairiojo šono – iškart vargindavo dusulys“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja moteris. Nei moteris, nei ją gydę ir konsultavę Šiaulių medikai neįtarė, kad tikroji moters prastos savijautos priežastis – iš autonominio nervų mazgo išsivystęs navikas, vadinamas paraganglioma.

daugiau

Trumposios žarnos sindromas: viskas priklauso nuo laiko, per kurį atvykstama pas medikusTrumposios žarnos sindromas – reta virškinimo sistemos ir kepenų liga, kuri Lietuvoje diagnozuota vos septyniems pacientams. Viena iš jų – Kauno klinikų pacientė 43-ejų metų Astutė. Visai neseniai, praleidusi beveik penkis mėnesius Kauno klinikose, moteris išvyko namo. Per šį laikotarpį jai atliktos net trys operacijos.

daugiau

ImageŠiuolaikinė medicinos pažanga pasiekė tokį lygį, kad po intervencinės procedūros pacientas tą pačią dieną gali saugiai grįžti namo ir vėliau tęsti gydymą ambulatoriškai. Trumpesnis hospitalizacijos laikas sumažina hospitalinių infekcijų riziką, be to, pacientas patogiau jaučiasi namie šalia artimųjų. Apie dienos chirurgijos ypatumus – pokalbis su Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Dienos chirurgijos, artroskopinės chirurgijos ir sporto medicinos skyriui vadovaujančiu gydytoju ortopedu traumatologu doc. dr. Sigitu Ryliškiu.

daugiau
41 - 50 iš 1119 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos