vaistai.lt

Po operacijos pacientams būtina kuo greičiau pradėti valgyti ir judėtiNesvarbu, ar operacija didelės ar mažos apimties, ar ji planinė, o gal atlikta skubiai – visais atvejais siekiama, kad pacientas kuo greičiau atsistotų ant kojų ir sustiprėtų. Tai ypač aktualu dabar, kuomet kasdien pasiekiame vis naują susirgusiųjų COVID-19 infekcija antirekordą, mat paciento imunitetas po operacijos yra kur kas silpnesnis, tad ir koronaviruso grėsmė jam yra didesnė.


daugiau

Dantų protezavimo etapai – kaip vyksta procedūraDantų protezavimas – išskirtinė galimybė atkurti prarastus dantis ir susigrąžinti komfortą tiek kramtyti, tiek valgyti, o ką jau kalbėti apie išvaizdos estetiką, pasitikėjimą savimi ir drąsią šypsena. Šios restauracinės priemonės akimirksniu užsitarnavo pacientų simpatijas, nes yra gana nesudėtingai tvirtinamos, greitai pagaminamos bei ilgaamžės, todėl rezultatu galima džiaugtis ir greitai ir ilgai.

daugiau

Dantų implantų reikšmė Šiandieninėje odontologijoje dantų implantavimas yra kone kasdienė procedūra. Implantai ir ant jų tvirtinami protezai jau seniai nebėra siejami su amžiaus problemomis. Daugybė jaunų žmonių visame pasaulyje renkasi šią procedūrą pačiais įvairiausiai sumetimais.

daugiau

Aktyvaus gyvenimo džiaugsmą sugrąžina pažangūs sąnario kremzlės gydymo metodaiSąnario kremzlė – tai spaudimui atsparus jungiamasis audinys, padengiantis kaulų sąnarinį paviršių ir atsakingas už mažos trinties judesius. Jis veikia kaip apsauginis amortizatorius, padedantis sąnario kaulams sklandžiai susijungti bei laisvai judėti, tačiau kasdien patiriantis kelis kartus didesnę apkrovą nei mūsų kūno svoris. Sveiką sąnario kremzlę sudaro vanduo ir jungiamojo audinio baltymai, kurių pagrindinis yra kolagenas.

daugiau

Ketvirtos stadijos vėžys – jau ne mirties nuosprendisKovoje su vėžiu didžiausia vieningai medikų įvardijama problema – liga diagnozuojama per vėlai. Tačiau tobulėjančios medicinos technologijos jau leidžia kovoti ir su ketvirtos stadijos vėžiu, kuris anksčiau buvo prilyginamas mirties nuosprendžiui.

daugiau

Viltis tūkstančiams ligonių – specialios širdies nepakankamumo gydymo paslaugosLietuvos kardiologų draugija informuoja, kad sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje yra vienas didžiausių Europoje, o šie sveikatos negalavimai mūsų šalyje lemia daugiau kaip pusę visų mirčių. Trečia pagal dažnumą kraujotakos sistemos patologija yra širdies nepakankamumas, dėl kurios kasmet į ligoninę patenka apie 35tūkst. šalies gyventojų. Ketvirtadalis jų per vienerių metų laikotarpį miršta, o du trečdaliai pakartotinai hospitalizuojami.

daugiau

 įgūdžiams lavinti – Akių mikrochirurgams atsivėrė reta galimybė mokytis itin sudėtingų akių operacijų pasitelkus virtualiosios realybės sistemą. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Akių ligų klinika pirmoji Lietuvoje įsigijo akių mikrochirurgijos įgūdžių lavinimo simuliatorių.

daugiau

Santaros klinikose – kraujagyslių operacija, išsauganti galūnes nuo amputacijosKomplikacijos po galūnių amputacijos nusineša 60 procentų moterų ir 40 procentų vyrų gyvybių per pirmus metus. Tokia negailestinga statistika gerokai lenkia ir piktybinių ligų mirtingumo rodiklius per pirmuosius gydymo metus. Tai gali pakeisti gydymo būdas, išsaugantis paciento galūnes, kuris jau taikomas VUL Santaros klinikose.

daugiau

Šiauliečio gyvybė išgelbėta retai atliekama procedūra konikotomijaRespublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios pagalbos- priėmimo skyriaus medikai pirmą kartą atliko konikotomijos procedūrą ir išgelbėjo žmogaus gyvybę. Retai šiais laikais diagnozuojamu epiglotitu susirgęs 39-erių metų šiaulietis į gydymo įstaigą atvyko kritinę minutę, kai jau nebebuvo galimybės taikyti kitų gydymo būdų. Jaunas skubios medicinos gydytojas Martynas Gedminas ne tik tiksliai nustatė diagnozę, bet ir per pjūvį kakle įvedė intubacinį vamzdelį, kuriuo pacientas galėjo kvėpuoti.

daugiau

Kuria planą, kaip per 10 metų suvaldysime vėžįEuropoje kasmet vėžiu suserga 2,6 mln. žmonių ir šis skaičius kasmet didėja, tad Europa išsikėlė grandiozinį tikslą – iki 2030 m. mokslo ir inovacijų dėka papildomai išsaugoti 3 mln. gyvybių, padėti žmonėms gyventi ilgiau ir geriau, - praneša Nacionalinis vėžio centras.


daugiau
51 - 60 iš 1051 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos