vaistai.lt

Pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta aortos lanko stentgrafto implantacijaSantaros klinikose 35 metų moteriai atlikta minimaliai invazyvi procedūra su individuliai pritaikytu stentgraftu. Atvira išsiplėtusios aortos chirurgija dėl buvusių operacijų pacientei būtų ypač rizikinga. Tokia procedūra atlikta pirmą kartą Baltijos šalyse.

daugiau

Intervencinėje radiologijoje vėžiui gydyti pasitelkiamos inovatyvios navigacijos sistemosVilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atliktos inkstų ir kepenų vėžio abliacijos procedūros (vėžinių ląstelių naikinimo) pasitelkiant inovatyvią navigacijos sistemą.

daugiau

Į pagalbą skaudamoms pėdoms – minimaliai invazinės operacijosPėdų operacijos dažnai apipinamos mitais, kad reabilitacijos laikotarpis po jų yra labai sunkus, o problemos po kelerių metų vėl sugrįžta. Todėl daugeliui atrodo, kad geriau gyventi su problema tol, kol galima kentėti, ir apie operaciją galvoti tik tada, kai deformacija jau labai didelė, kai sunku avėti batus ir tenka kęsti nuolatinį skausmą. Naujas sprendimas pėdų chirurgijoje, siekiant palengvinti pacientų reabilitacijos laikotarpį, – minimaliai invazinės operacijos.

daugiau

Storosios žarnos vėžys: ar reikalinga chemoterapija, padės įvertinti išskirtinis tyrimasLietuvoje storosios žarnos vėžio diagnozę kiekvienais metais išgirsta apie 1600 pacientų – tai sudaro beveik 10 proc. visų naujų vėžinių susirgimų Lietuvoje statistikos. Deja, kasmet 800 sergančiųjų šia liga gyvybės užgęsta. Anot „Kardiolitos“ klinikų gydytojo onkologo chemoterapeuto asoc. prof. dr. Vinco Urbono, pagrindinis storosios žarnos vėžio gydymo principas, esant lokaliai ar nelokaliai išplitusiai ligai (I–III ligos stadija), yra operacija. 

daugiau

Santaros klinikose prasideda robotinės chirurgijos eraVilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose robotinė sistema pradėta naudoti keturių sričių chirurginėms operacijoms atlikti: urologijos, pilvo, krūtinės ir ginekologijos ligoms gydyti. „Robotinės chirurgijos sistema Santaros klinikose – ilgai lauktas įvykis, pradedantis naują erą tiek medikų, tiek mūsų pacientų gyvenime. Džiaugiamės, kad Europos Sąjungos struktūrinių fondų Europos regioninės plėtros fondo lėšomis* įsigyta įranga leido žengti didelį technologinį žingsnį, nes robotika yra neatsiejama Vakarų pasaulio ligoninių kasdienybės dalis.

daugiau

Reta epilepsijos rūšis – klastingasis Dravet sindromas: kaip jį atpažinti ir gydytiDravet sindromas – viena iš kūdikystėje prasidedančių retų epilepsijos rūšių, susijusių su genetinėmis mutacijomis. „Šis sindromas dažniausiai prasideda viso kūno traukuliais karščiavimo metu, kurie linkę užsitęsti iki epilepsinės būklės. Neretai dėl jų vaikai patenka į ligoninę, – sako prof. dr. Milda Endzinienė, Kauno klinikų Neurologijos klinikos Vaikų neurologijos skyriaus Epileptologijos sektoriaus vadovė. – Vėliau traukuliai ar kitokie epilepsijos priepuoliai kartojasi be karščiavimo“.

daugiau

Klubo sąnarių artrozės gydymas naudojant individualius implantus ir 3D technologijasRevizinė klubo sąnario operacija, esant dideliems kaulinio audinio defektams, yra sudėtinga chirurginė procedūra, tačiau pažangios 3D technologijos ir virtualus 3D priešoperacinis planavimas leidžia greičiau ir tiksliau suplanuoti klubo sąnario funkcijos atkūrimą, tiksliau numatyti operacijos rezultatus.

daugiau

Neeilinė operacija: traumuotos rankos judesiams atkurti panaudotas naujas metodasVilniaus universiteto Santaros klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje pirmą kartą atlikta nervų transpozicijos operacija, siekiant atkurti plaštakos judesius po stipininio nervo pažeidimo. Operaciją inicijavo ir atliko gydytojai Mykolas Udrys ir Paulius Dobrovolskis, padedant doc. dr. Mindaugui Minderiui.

daugiau

Inovatyvus gydymas: ar jis pasiekiamas onkologiniams pacientams?Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 18 tūkst. naujų vėžio atvejų. Šiandien daugybė onkologinių ligų, pritaikius inovatyvius gydymo metodus, gali būti sėkmingai išgydomos ar kontroliuojamos. Tačiau daugelis joms gydyti skirtų naujausių vaistų – pacientams Lietuvoje vis dar nepasiekiami.

daugiau

Tobulėjantys krūties vėžio diagnostikos bei gydymo metodai – užkarda klastingai ligaiRespublikinėje Šiaulių ligoninėje, kaip ir visose šalies ar Europos gydymo įstaigose, kuriose gydomi krūties vėžiu sergantys žmonės, šios ligos diagnostikos ir gydymo būdai ne tik tokie patys, bet ir sparčiai tobulėjantys. Tačiau krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų onkologinių ligų. Šalyje kasmet diagnozuojama per 1500 naujų krūties vėžio atvejų. Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojas chirurgas onkologas Mindaugas Šatkauskas patikina, kad, laiku pastebėjus šią klastingą ligą, šiuolaikiniais metodais galima sėkmingai užkirsti jai kelią, ir atsako į žurnalistų klausimus.

daugiau
51 - 60 iš 1168 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos