vaistai.lt

Gydymas gama peiliu sustabdė esencialinio tremoro simptomusKiekvienais metais Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje gama peiliu atliekama per 1 tūkst. operacijų. Viena iš pacienčių, kuriai pritaikytas gydymas šia inovatyvia technologija, yra 80-metė Rasa. Prieš 15 metų jai ligą išdavė sustingusi plaštaka. Moteris pasakoja, kad visada mėgo rašyti ir didžiavosi gražia rašysena, tačiau pastebėjo, kad tai pasikeitė. „Ranką tapo sunku valdyti. Vėliau atsirado drebulys, – pirmuosius simptomus prisimena pacientė. – Iš pradžių padėjo vaistai, bet po to net ir jie negelbėjo.

 

daugiau

Rankos nykštys atkurtas iš kojos pirštoKauno klinikose pacientui rankos nykštys atkurtas iš kojos piršto. Jauno Kauno klinikų paciento Vainiaus istorija prasidėjo daugiau nei prieš pusmetį. Gegužės mėnesį, dirbant su staklėmis, mechanizmai netyčia įtraukė kairę plaštaką, todėl vyras neteko visų penkių pirštų. Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos gydytojas dr. Domantas Rainys sako, kad patirta Vainiaus trauma – didelis psichologinis smūgis pacientui.

daugiau

Santaros klinikose jau atliekamos ir ragenos endotelio transplantacijosVilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose atliktos dvi ragenos endotelio transplantacijos, po kurios pacientai žymiai greičiau sveiksta ir į namus gali būti išleidžiami jau kitą dieną. Akių ligų centro gydytojas Almantas Makselis sako, kad pacientui toks gydymas yra žymiai palankesnis, nes jis sveiksta lengviau, greičiau atsinaujina regėjimas, mažiau reikia naudoti vaistų: „Svarbu ir tai, kad vieną rageną galima bandyti panaudoti keliems pacientams: jei vienam pacientui reikia tik paviršinio ragenos sluoksnio, kitam pažeistas tik vidinis sluoksnis, tai vieną rageną galima panaudoti keliems pacientams. 

daugiau

Unikali procedūra: stentais sutvirtintos išsiplėtusios krūtininė ir pilvinė aortos dalys bei jos šakosPirmą kartą Lietuvoje Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro Intervencinės radiologijos skyriuje intervenciniai radiologai kartu su intervenciniais kardiologais atliko unikalią procedūrą. Tai yra pagrindinės ir stambiausios kūno arterijos – aortos – padengimas dengtu stentu (stentgraftu) dėl jos išsiplėtimo krūtininėje ir pilvinėje dalyje.

daugiau

Pilvo aortos aneurizmai gydyti implantuotas pirmasis Baltijos šalyse tokio tipo individualiai sukurtas stentas„Pirmą kartą Baltijos šalyse, taikant būtent šios ypatingos technologijos privalumus, pilvo aortos aneurizmos gydymui skirtas stentas buvo pagamintas pagal individualius paciento poreikius – išmatavimus, su specialia išėjimo anga inkstinei arterijai. Būtent dėl ypatingos aneurizmos kaklo padėties – jis apėmė dešinio inksto arteriją, – negalėjome naudoti įprastų priemonių, o atvira chirurginė operacija buvo neįmanoma“, – pasakoja Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) intervencinės radiologijos gydytojas Andrej Afanasjev ir džiaugiasi atsivėrusiomis naujomis galimybėmis pacientams.

daugiau

Santaros klinikose – ir vėl naujovė stuburo chirurgijojeVilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų neurochirurgai pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atliko operaciją, kurios metu buvo panaudota šiuo metu viena iš pasaulyje inovatyviausių priemonių stuburo chirurgijoje. „Stuburą sutvirtinančių sraigtų įsukimą panaudojant specialius „inkarinius” implantus galima pavadinti perversmu šiuolaikinėje suaugusiųjų stuburo chirurgijoje, ypač atsižvelgiant į tai, kad sparčiai didėja senstanti populiacijos dalis, kurios kaulo kokybė bloga, – sako VUL Santaros klinikų Neurochirurgijos centro gydytoja neurochirurgė Ona Lapteva. 

daugiau

Jaunai merginai atliko unikalią vaisingumą išsaugančią operaciją19-metė Raimonda – pirmoji pacientė Lietuvoje, kuriai Kauno klinikose atlikta inovatyvi operacija – laikinas gimdos ir kiaušidės su kiaušintakiu perkėlimas į jiems neįprastą vietą. Nauja sudėtinga operacija merginai atlikta prieš dubens spindulinę terapiją, siekiant išvengti kiaušidžių ir gimdos apšvitinimo, tokiu būdu išsaugant jos vaisingumą ateityje.

daugiau

Kiaušintakių pratekamumo diagnostika ir gydymo būdaiKiaušintakiai – labai svarbus reprodukcinis organas. Jo pakitimai lemia 25–35 proc. moters nevaisingumo priežasčių. Esant kiaušintakių nepratekamumui, spermatozoidai negali apvaisinti kiaušinėlio moters kūne, todėl tiriant porą, negalinčią susilaukti kūdikio, kiaušintakių tyrimas yra labai informatyvus. Moksliškai įrodyta, kad vien šio tyrimo atlikimas padidina pastojimo tikimybę.

daugiau

Išskirtinė transplantacija Lietuvoje: lenktynės su laiku dovanojo gyvenimąVilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta kepenų transplantacija iš neplakančios širdies donoro. Donorystė tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje yra galima dviem atvejais: po smegenų mirties ir sustojus širdies veiklai bei nutrūkus kraujotakai. Anot Nacionalinio transplantacijos biuro, Lietuvoje neplakančios širdies donorystė įteisinta 2015 metų pabaigoje ir imta taikyti 2016 metais. 2016 metais registruoti du neplakančios širdies donorystės atvejai, 2020-aisiais – keturi, 2021-aisiais – šeši. Šis atvejis – tryliktas.

daugiau

Kauno klinikose atliktos unikalios arterijų litotripsijos procedūrosKauno klinikų Kardiologijos klinikos medikams ruduo ypatingas atliktų naujų procedūrų gausa. Rugsėjį čia atliktos net trys unikalios aortos vožtuvo sistemos (TAVI) implantacijos. Iš jų dvi procedūros atliktos pirmą kartą Lietuvoje, o viena – pirmą kartą Kauno klinikose. Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Intervencinės kardiologijos skyriaus vadovas prof. Ramūnas Unikas pabrėžia, kad šiandien, turint moderniausią įrangą ir profesionalią specialistų komandą, galima imtis vis sudėtingesnių procedūrų.

daugiau
81 - 90 iš 1168 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos