vaistai.lt

Svarbu dirbantiems savarankiškai: liko mažiau nei savaitė sumokėti PSD įmokas„Sodra“ išsiuntė priminimus daugiau nei 300 tūkstančių savarankiškai dirbančių gyventojų, kuriems, pasibaigus karantinui, vėl atsirado prievolė kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Sumokėję įmokas iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, jie ir toliau galės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.

daugiau

Pacientų organizacijos prašo užtikrinti, kad paslaugas teiktų tik vakcinuoti darbuotojaiSantaros klinikų centre atlikus didelio masto mokslinį tyrimą nustatyta, kad po vakcinacijos prieš SARS-CoV-2 penktadaliui kraujo ligomis sergančių pacientų imunitetas nesusidarė. Santaros klinikų ir Kauno klinikų tyrimai rodo, kad imunitetas nesusidarė 74 proc. pacientų po inkstų transplantacijos bei 10 proc. hemodializuojamų pacientų.

 

daugiau

Kodėl už profilaktinį krūtinės ląstos radiologinį tyrimą reikia susimokėti?Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) pastaruoju metu dažnai sulaukia klausiamų, kodėl gyventojams tenka mokėti už profilaktinius sveikatos patikrinimus dėl darbo ar vairuotojo pažymėjimo. Ypač gausu paklausimų dėl apmokėjimo už krūtinės ląstos profilaktinį radiologinį tyrimą, kuris kasmet turi būti atliekamas kai kurių profesijų atstovams. Gyventojai klausia, ar už šį tyrimą apmoka ligonių kasos.

daugiau

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš ankstoNors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės.

daugiau

Manė esąs draustas, nors pamiršo įmoką sumokėti laikuĮ Šiaulių teritorinę ligonių kasą (TLK) kreipėsi savarankiškai privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas mokantis gyventojas, kuris manė esąs draustas, tačiau už gydymą liko skolingas Privalomajam sveikatos draudimo fondui (PSDF). Tai paaiškėjo nustačius, kad nutrūkus PSD galiojimui per vadinamąjį papildomą mėnesį gyventojas gydėsi nemokamai, o įmokos laiku nesumokėjo.

daugiau

Manė esąs draustas, nors pamiršo įmoką sumokėti laikuValstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Kazachstano Socialinio sveikatos draudimo fondas pasirašė memorandumą, kuriame sutarė plėtoti bendradarbiavimą socialinio sveikatos draudimo srityje. Su kolegomis iš Kazachstano sutarta dalytis sukaupta patirtimi privalomojo sveikatos draudimo (PSD) srityje, taip pat šios srities teisėkūros aktualijomis.


daugiau

Pristatytos ligonių kasų teikiamos e. paslaugos: paprasta, išmanu ir be eiliųKlaipėdos teritorinės ligonių kasos (Klaipėdos TLK) specialistai dalyvavo susitikime su Klaipėdos Užimtumo tarnybos Jaunimo užimtumo skyriaus klientais. Susitikimo metu pristatytos ligonių kasų teikiamos e. paslaugos. Gyventojų patogumui, ligonių kasos vis daugiau paslaugų perkelia į elektroninę erdvę, į kurią didžioji teikiamos informacijos dalis patenka operatyviai iš gydymo įstaigų, vaistinių ir įmonių.

daugiau

Išmanioji programėlė užtikrins profilaktinės sveikatos priežiūrąViešai skelbiamų tyrimų duomenys negailestingi – Lietuva viena iš ES antilyderių pagal ankstyvų ir galimų išvengti ligų skaičių. Pirmaujanti diagnostinio vaizdinimo ir ambulatorinių paslaugų teikėja „Affidea“ grupė, kartu su informacinių technologijų profesionalais, pabrėždami prevencinės sveikatos priežiūros svarbą, nuo šiol savo pacientams apie vizitus pas gydytoją, būtinus tyrimus bei planinius skiepus primins išmaniosios programėlės pagalba.

daugiau

Tarnyba kartu su partneriais iš Latvijos ir Lietuvos dalyvauja didelės apimties projekte, kurio metu tiriamos vaistų suvartojimo tendencijos ir jų įtaka nuotekų taršaiSiekiant ištirti Lietuvos ir Latvijos nuotekų ir vandens telkinių užterštumą farmacinėmis veikliosiomis medžiagomis, bendrame projekte beveik dvejus metus dirbs abiejų šalių mokslininkai ir ekspertai. Projektą „Farmacinės medžiagos nuotekose – kiekiai, poveikiai ir mažinimas“ (MEDWwater) finansuoja Europos Sąjunga (ES), o vienas pagrindinių jo tikslų – ieškoti sprendimų mažinant aplinkos užterštumą vaistais.

daugiau

Su Europos sveikatos draudimo kortele keliauti saugiauŠiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai pastebi, kad į keliones po Europos šalis gyventojai vis dar išvyksta be Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK). Taip elgdamiesi žmonės rizikuoja, nes viešnagės užsienyje metu sutrikus sveikatai už medicinos pagalbos paslaugas gali tekti sumokėti iš savo kišenės. Štai viena šiaulietė, išvykusi be ESDK, kelionėje patyrė traumą.

daugiau
1 - 10 iš 3772 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos