vaistai.lt

ImageValstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projektą „Privalomojo sveikatos draudimo mechanizmų stiprinimas Azerbaidžane (2 etapas)“. Šis projektas bus vykdomas dvejus metus.

daugiau

Didės gydytojų rezidentų atlyginimaiVyriausybė sprendžia įsisenėjusią gydytojų rezidentų darbo užmokesčių problemą – šiandien Vyriausybė pritarė pataisoms, kurios užtikrins nuoseklų jaunų specialistų atlyginimų didėjimą ir plės Lietuvos regionuose esančių gydymo įstaigų galimybes konkuruoti dėl rezidentų pritraukimo su didžiųjų miestų įstaigomis. 

daugiau

Asmeniškai kvietė tikrintis sulaukus rizikingo amžiaus, o ne ligos simptomųPirmą šių metų ketvirtį daugiau kaip 84 tūkst. žmonių, prisirašiusių Vilniaus ir Alytaus apskričių gydymo įstaigose, buvo informuoti, kad metas pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas. Mat jie buvo to amžiaus, kai iškyla didžiausia rizika susirgti gimdos kaklelio, krūties, prostatos, storosios žarnos vėžiu ar širdies ir kraujagyslių ligomis, ir atėjo prevencinės patikros laikas. Visgi ligonių kasų specialistų kalbinti gyventojai neretai sakė neatkreipę dėmesio į šį svarbų medikų kvietimą. Taigi ligonių kasa, paskelbusi Ligų prevencijos savaitę, visiems savo lankytojams asmeniškai priminė apie galimybę pasitikrinti.

daugiau

Pirmieji gerovės konsultantai Lietuvoje pradeda darbą 14-oje savivaldybiųŠių metų birželio 28 d. 18.00 val. kviečiame į specialią nuotolinę transliaciją, skirtą pristatyti naujus specialistus Lietuvoje – gerovės konsultantus bei jų teikiamas paslaugas. Transliacija bus rodoma Žmogaus instituto „Facebook“ puslapyje ir „YouTube“ kanale.

daugiau

Formuojamas ekspertų sąrašas sveikatos duomenų vertinimuiSveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia pačius asmens sveikatos priežiūros specialistus bei asmens sveikatos priežiūros specialistų asociacijas ir gydymo įstaigas iki liepos 8 d. siūlyti ekspertus į naujai formuojamą grupę, teiksiančią ekspertines išvadas dėl galimai asmens sveikatai svarbios informacijos, nustatytos pakartotinai naudojant sveikatos duomenis, įvertinimo. Į ekspertus Vyriausybės įgaliota institucija kreipsis tais atvejais, kai sprendimui priimti bus reikalingos atitinkamos specialios profesinės žinios.

daugiau

Lietuva Ukrainai siunčia jau ketvirtąją humanitarinės pagalbos siuntą už beveik 634 tūkst. eurųŠiandien, birželio 20 d., į Ukrainą iškeliavo pirmasis vilkikas iš numatytų keturių, kuriais bus vežama jau ketvirtoji humanitarinės pagalbos siunta už beveik 634 tūkst. eurų. Su Rusijos pradėta agresija kovojantiems ukrainiečiams išsiųsti įvairūs vaistai bei asmens apsaugos ir kitos priemonės.

daugiau

Ligonių kasos: ką reikia žinoti regos sutrikimų turintiems pacientams?Gyventojai neretai kreipiasi į ligonių kasas, klausdami, ar iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojami akinių lęšiai bei akių lęšiukai. Ligonių kasų specialistai primena, kad regos sutrikimų turintiems žmonėms – ir vaikams, ir suaugusiesiems – yra kompensuojamos abi priemonės, tačiau tam tikra tvarka.

daugiau

Vaikų ar neįgaliųjų slaugymui nedarbingumo pažymėjimus galės gauti ir laikinai juos prižiūrintys asmenysNuo šių metų liepos 1 d. plečiamas ratas žmonių, kuriems asmenų slaugymui išduodami nedarbingumo pažymėjimai – dabar juos gauti galės ne tik artimieji, bet ir laikinai prižiūrintys asmenys. Susirgus vaikui ar neįgalumą turinčiam asmeniui, kuriam reikalinga globa, šeimos nariai ar globėjai dažniausiai yra priversti pasiimti nedarbingumo pažymėjimą tam, kad galėtų tinkamai pasirūpinti sergančiuoju. Tiesa, iki šiol to padaryti negalėjo asmenys, laikinai prižiūrintys vaiką.

daugiau

Nuo liepos – pacientams palankesnės kineziterapijos paslaugosSveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino kineziterapijos paslaugų teikimo reikalavimų aprašą. Dokumento, parengto kartu su Lietuvos kineziterapeutų draugija ir gydytojais, nauda bus abipusė: pacientams bus lengviau gauti kineziterapeuto paslaugas, o gydytojams – greičiau ir efektyviau užtikrinti pacientų sveikatos pagerėjimą.

daugiau

Nuo kitų metų – kokybiškesnės ir lengviau prieinamos stacionarinės ortopedijos traumatologijos paslaugos pacientamsSveikatos apsaugos ministerija, siekdama užtikrinti pacientams kokybiškas ortopedijos traumatologijos paslaugas, o gydytojams – tinkamas darbo sąlygas, patvirtino stacionarinės ortopedijos traumatologijos paslaugų teikimo aprašą. Jame nustatyti specialieji reikalavimai antrinio ir tretinio lygio stacionarinės ortopedijos traumatologijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms ir jose dirbantiems specialistams.

daugiau
1 - 10 iš 4071 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos