vaistai.lt

Keičiasi receptų rašymo ir tam tikrų receptinių vaistų išdavimo tvarkaSveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo birželio 1 dienos keičiama kompensuojamųjų vaistų receptų išrašymo tvarka, gydytojams supaprastinant kompensacijos rūšių kodų pasirinkimą. Taip pat siekiant skatinti racionalų tam tikrų vaistų vartojimą griežtinama receptinių vaistų, kurių veiklioji medžiaga yra semagliutidas ir somatropinas, išdavimo tvarka.

daugiau

Ligonių kasos primena: reabilitacijos paslaugos teikiamos ištisus metusKasmet daugiausia stacionarinių Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamų medicininės reabilitacijos paslaugų suteikiama vasarą. Valstybinės ligonių kasos specialistai pacientams primena, kad reabilitacijos įstaigos skirtos ne poilsiui, o gydymui ir paslaugos jose teikiamos nepaisant metų laiko.

daugiau

Sveikatos specialistai ragina moteris pasitikrinti dėl dviejų ligų: išgelbėja tūkstančius gyvybiųArtėjant gegužės 28-ajai – Tarptautinei moterų sveikatos gerinimo dienai, Valstybinės ligonių kasos specialistai drauge su Valstybinio patologijos centro ir Nacionalinio vėžio instituto ekspertais ragina Lietuvos moteris periodiškai tikrintis sveikatą pagal ligonių kasų apmokamas krūties ir gimdos kaklelio vėžio prevencijos programas. Savalaikė sveikatos patikra, kol nejaučiama jokių simptomų, leidžia diagnozuoti šias ligas dar ikivėžinės stadijos ir sėkmingai jas gydyti.

daugiau

Keičiama brangių medicinos priemonių įsigijimo tvarkaSveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas brangių medicinos prietaisų įsigijimo koordinavimo tvarkos aprašas ir nustatyti atvejai, kuomet valstybės viešosios ir biudžetinės gydymo įstaigos, ketinančios įsigyti (pirkti, naudoti neatlygintai ar nuomos pagrindais) brangią medicinos priemonę turi gauti sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pritarimą.

daugiau

Ekstremali situacija dėl padėties Raudondvario plente neskelbiama: pavojaus aplinkinių sveikatai nėra, ieškomas taršos šaltinisPirmadienio rytą sulaukus pranešimo dėl jaučiamo aitraus kvapo Raudondvario plente esančiame įmonių kieme, institucijos ir tarnybos ėmėsi visų reikalingų priemonių saugumui užtikrinti – evakavo darbuotojus ir aptvėrė teritoriją. Į vietą atvykę Aplinkos apsaugos departamento atstovai ore užfiksavo padidėjusią ksileno koncentraciją teritorijoje, paėmė mėginius iš kanalizacijos šulinių. Departamentas tuo pačiu pradėjo neplaninius įmonių patikrinimus, kurios galimai savo gamyboje naudoja nustatytas chemines medžiagas.

daugiau

Nuo žmogaus papilomos viruso paskiepyti pirmieji tūkstančiai berniukųNuo 2016 metų Lietuvoje pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių žmogaus papilomos viruso vakcina buvo skiepijamos tik 11 metų sulaukusios mergaitės. Tačiau nuo šių metų vasario tvarka pasikeitė – Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamą skiepą gali gauti ir to paties amžiaus berniukai. Per tris pirmuosius vakcinacijos mėnesius nuo šios infekcijos buvo paskiepyti 2 600 berniukų. 

daugiau

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys dalyvauja Pasaulio sveikatos asamblėjoje ŽenevojeSveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys gegužės 21-24 d. dalyvauja 76-ojoje Pasaulio sveikatos asamblėjoje, kuri vyksta Ženevoje (Šveicarija). Asamblėja – tai Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) organizuojamas aukščiausio lygmens valstybių narių susitikimas. Šiemet ji vyksta gegužės 21-30 dienomis. 

daugiau

Gauta informacija apie žarnyno ligų atvejus viename Kauno rajono darželyjeNacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas praeitą savaitę gavo septynis pranešimus iš gydymo įstaigų apie žarnyno veiklos sutrikimus patiriančius vieno Kauno rajono darželio vaikus.  Virusinė žarnyno liga diagnozuota tik vienam iš jų. Kitiems vaikams, gydymo įstaigos pateiktais duomenimis, pasireiškia pykinimas ir vėmimas, tačiau žarnyno infekcija jiems nediagnozuota.

daugiau

Laukiama aplinkos oro tyrimų rezultatų dėl įvykio gamybinėje teritorijoje Kaune2023 m. gegužės 22 d. telefonu gautas pranešimas iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD), kad gamybinių įmonių teritorijoje (buvusi AB „Vilko“ teritorija), esančioje Raudondvario pl. 101, Kaunas,  nuotekų šulinyje yra cheminių medžiagų tarša, buvo jaučiamas aštrus kvapas. PAGD evakavo įmonių darbuotojus.

daugiau

Europos vaistų agentūra: kaip užkirsti kelią antibiotikų trūkumui?Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė rekomendacijas pramonei dėl gerosios praktikos, kuri užtikrintų žmonėms skirtų vaistų tiekimo tęstinumą bei padėtų suvaldyti vaistų tiekimo sutrikimus. Vienų ar kitų vaistų trūkumas yra pasaulinė sveikatos problema ir vis labiau paliečia Europos šalis. Vaistų trūkumas gali lemti jų išdavimo ribojimus pacientams, taip pat gydymo atidėjimą, o tai turi didelį poveikį žmonių sveikatai. 

daugiau
1 - 10 iš 4410 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos