vaistai.lt

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebereikia.

daugiau

Ligonių kasos: siekiame, kad sveikatos sistema veiktų paciento naudaiŠiuo metu Seime svarstomos Sveikatos draudimo įstatymo projekto pataisos, kurios leistų Valstybinei ligonių kasai turėti efektyvesnių teisinių priemonių norint išvengti sisteminių problemų sveikatos priežiūros srityje, padėtų prevenciškai užkirsti kelią neteisėtai gauti lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, pelnytis iš pacientų, imant priemokas ir apmokestinant paslaugas, už kurias jau yra sumokėta.

daugiau

Nedarbingumo pažymėjimus nuo šiol galės išduoti slaugytojai ir akušeriaiToliau plečiant slaugytojų ir akušerių funkcijas bei kompetencijas, sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymais jiems suteikti įgaliojimai išduoti pacientams nedarbingumo pažymėjimus. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad per pastaruosius metus slaugytojų bendruomenė sulaukė didelio pasitikėjimo ir profesinio įvertinimo, suteikiant vis didesnes atsakomybes ir svarbesnį vaidmenį gydymo įstaigų gyvenime.

daugiau

Vairuotojai kviečiami pasitikrinti sveikatą: labiausiai suklusti turėtų 30-mečiai ir 65-mečiaiNuo 2025 m. sausio 1 d., baigus galioti medicininei pažymai, nebegalios ir vairuotojo pažymėjimas. Kitaip tariant, vairuotojo medicininė pažyma turės galioti nuolat, o ne tik vairuotojo pažymėjimo keitimo metu. Nuo praėjusių metų lapkričio sveikatą pasitikrino daugiau nei 200 tūkst. vairuotojų, tačiau beveik tiek pat jų to dar nepadarė. Ypatingai suklusti turėtų 30-mečiai ir 65-erių metų amžiaus vairuotojai. 

daugiau

Šeimų lankymo paslaugos taps prieinamos visoje LietuvojeBesilaukiančioms, ką tik pagimdžiusioms arba auginančioms vaikus iki dvejų metų moterims ir šeimoms ir toliau bus prieinama kvalifikuotų specialistų pagalba bei konsultacijos savo namuose. Sėkmingai pasibaigus bandomiesiems šeimų lankymo projektams, šios paslaugos nuo šiol apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis ir pradedamos diegti visoje Lietuvoje.

daugiau

Po renovacijos atidarytos patalpos ir operacinės Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje„Vykdomi ligoninės renovacijos darbai mums yra itin svarbūs tiek dėl pacientų gerovės, tiek dėl darbuotojų psichoemocinės būsenos, kuriai neišvengiamai didelę įtaką daro darbo sąlygos ir fizinė aplinka“, – per renovuotų Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) patalpų atidarymą sakė įstaigos direktorė doc. dr. Jelena Kutkauskienė. Renginyje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys akcentavo, kad ligoninė yra viena svarbiausių Lietuvos gydymo įstaigų, tad atnaujinimas prisidės prie visos šalies gydymo paslaugų gerinimo.

daugiau

Priminė kompensuojamas medicinos pagalbos priemones žaizdų priežiūrai ir prevencijaiEsant žaizdų po onkologinių ligų gydymo, trofinių opų, pragulų, stomos ir kitais panašiais atvejais žmonėms prireikia tam tikrų medicinos pagalbos priemonių odai ar žaizdoms prižiūrėti ir gydyti. Ligonių kasos primena, kad šios priemonės gali būti kompensuojamos.

daugiau

Medikų, pacientų, gydymo įstaigų bei vaistinių atstovai kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą – prašo stabdyti jau ne kartą atmestas įstatymo pataisasŠalyje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos, medikai, vaistinių bei pacientų atstovai kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komiteto narius su prašymu nepalaikyti Sveikatos draudimo įstatymo projekto, kuriuo iš naujo norima Valstybinei ligonių kasai (VLK) suteikti perteklines galias vienašališkai nutraukti arba stabdyti sutartis su gydymo įstaigomis ir vaistinėmis dėl valstybės kompensuojamų paslaugų ir medicinos priemonių apmokėjimo. Rašte nuogąstaujama, kad siūlomi pakeitimai turės ypatingai neigiamą reikšmę sveikatos paslaugų prieinamumui. 

daugiau

Teikiant slaugos ir palaikomojo gydymo bei paliatyviąją pagalbą – galimybės piktnaudžiautiSpecialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę septynių viešųjų įstaigų veiklos srityse, susijusiose su slaugos ir palaikomojo gydymo ir paliatyviosios pagalbos paslaugų teikimu. Išanalizavus teisinį reglamentavimą, susijusį su minėtų paslaugų teikimu, nustatyti korupcijos rizikos veiksniai, galintys daryti neigiamą įtaką minėtų paslaugų suteikimo procesų skaidrumui ar galintys sudaryti sąlygas piktnaudžiauti teikiant minėtas paslaugas.

daugiau

Gydymo įstaigose trūksta visų grupių kraujo: kviečia aukotiLietuvos gydymo įstaigose yra ženkliai išaugęs kraujo poreikis, kuris reikalingas pacientų gydymui. Šiuo metu trūksta visų grupių kraujo, ypač 1-os ir 2-os. Turimų atsargų nebepakanka, nepaisant to, kad kraujo surenkama daugiau ir jį aukoja rekordiniai donorų skaičiai. Tad Nacionalinis kraujo centras (NKC) kreipiasi į šalies gyventojus ir prašo, esant galimybei, kuo skubiau atvykti į artimiausius NKC donorystės padalinius visoje šalyje, kuriuose galima paaukoti kraujo ir donorų nekantriai laukiama.

daugiau
1 - 10 iš 4767 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos