vaistai.lt

Naujos paslaugos gimdos kaklelio vėžio prevencijos programojeSausio pabaigoje minint Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę, ligonių kasų specialistai primena moterims, kokia svarbi yra šios ligos prevencija. Verta žinoti, kad nuo 2022-ųjų sausio ši prevencijos programa pasipildė naujomis iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamomis paslaugomis: žmogaus papilomos viruso (ŽPV) ir gimdos kaklelio citologinio tepinėlio skystoje terpėje tyrimais. Naujoms paslaugoms iš PSDF prireiks apie 3 mln. eurų.


daugiau

Vyriausybė pritarė sveikatos priežiūros tinklo pertvarkaiŠiandien sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką (pertvarka), kuri yra vienas svarbiausių XVIII Vyriausybės programoje numatytų darbų. Šios pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos. Įstaigų  tinklą pertvarkyti planuojama iki 2025 metų, o su tuo susijusius projektus numatoma baigti įgyvendinti iki 2027 metų.

daugiau

Ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymąLigonių kasų gyventojai klausia, kodėl būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Bendraujant su paklausėjais atkreiptas dėmesys, kad neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Patikrinus gydymo įstaigų skelbiamą informaciją ir atsižvelgiant  į rezultatus gyventojams primenama, kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka.

daugiau

SAM komentaras po N. Markevičiaus laikino nušalinimo teismo nutarimu iš VšĮ Vilniaus klinikinės ligoninės vadovo pareigųSveikatos apsaugos ministerija sveikina teisėsaugos institucijų dėmesį ir aktyvius veiksmus, skaidrinant sveikatos apsaugos sistemą, nustatant ir šalinant korupcijos apraiškas. „Visi kartu turime siekti permainų ir principingai reaguoti į korupcijos apraiškas, tik tokiu būdu atkursime visuomenės pasitikėjimą sveikatos apsaugos sistema“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir pabrėžia, kad Sveikatos apsaugos ministerija reikalaus asmeninės jai pavaldžių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atsakomybės ir atskaitomybės už antikorupcinės aplinkos kūrimą gydymo įstaigose.

daugiau

Lietuva pradėjo narystę Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijoje2022 m. sausio 1 d. prasidėjo Lietuvos narystė Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijoje (angl. Commission on Narcotic Drugs, CND). Tai viena iš svarbiausių Jungtinių Tautų sistemos agentūrų, veikianti pagal pagrindinius tarptautinės narkotikų kontrolės sistemos dokumentus. Komisijos sesijos laikomos svarbiausiu pasauliniu forumu narkotikų pasiūlos ir paklausos mažinimo politikai bei tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimams aptarti.

daugiau

Insulino pompos bus prieinamos visiems sergantiesiems I tipo cukriniu diabetuDar šiais metais įsigaliojus naujam teisiniam reguliavimui, visi sergantieji I tipo cukriniu diabetu (CD) galės pretenduoti į valstybės kompensaciją insulino pompų nuomai. Planuojama, kad naujas teisinis insulinų pompų kompensavimo reguliavimas įsigalios 2022 m. II ketvirtį. Insulino pompų kompensavimui šių metų Privalomojo sveikatos draudimo biudžete numatyta 4,4 mln. eurų daugiau nei 2021-aisiais.

daugiau

Apie privalomąjį sveikatos draudimą diskutuota su Trečiojo amžiaus universiteto lankytojaisLigonių kasų atstovas dalyvavo susitikime su Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universiteto Sveikos gyvensenos fakulteto bendruomenės nariais. Paskaitos-diskusijos Vilniuje metu dalyviai sužinojo, ką garantuoja privalomasis sveikatos draudimas (PSD) bei kokios ligonių kasų apmokamos gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugos jiems priklauso.

daugiau

VRM pavaldžios reabilitacijos įstaigos „Pušynas“ ir „Dainava“ bus integruotos į sveikatos apsaugos sistemąVidaus reikalų ministerija (VRM) su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) aptarė galimybes į reformuojamą sveikatos priežiūros įstaigų tinklą integruoti VRM šiuo metu pavaldžias reabilitacijos įstaigas – VšĮ VRM Poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ ir VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centrą „Dainava“, siekiant išsaugoti Lietuvos gyventojams teikiamas medicininės reabilitacijos paslaugas.


daugiau

Ministras A. Dulkys susitiko su Europos Audito Rūmų nariu R. ŠadžiumiŠiandien sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys susitiko su Europos Audito Rūmų (EAR) nariu Rimantu Šadžiumi. Susitikimo metu aptarta Europos Sąjungos (ES) auditorių 2020 m. metinė ataskaita ir EAR veikla, plėtojant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo priemones (angl. Recovery and Resilience Facility (RRF)) sveikatos apsaugos srityje 2022-aisiais.

daugiau

Dantų protezavimas: PSDF lėšos ištirpdė eilesVisiškai nebeliko laukiančiųjų dantų protezavimo, kompensuojamo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), eilių. Pastaraisiais metais šioms reikmėms skirta pakankamai PSDF lėšų ir sudaryta ganėtinai daug sutarčių su dantis protezuojančiomis įstaigomis. Tad kompensuojamąsias paslaugas pacientai gali gauti daug greičiau. Nebelikus eilių, neliko prasmės dantis protezuoti savo lėšomis, kaip buvo anksčiau, o vėliau kreiptis į ligonių kasą kompensacijos.

daugiau
1 - 10 iš 3896 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos