vaistai.lt

Ar tai,kas patenka ant odos,nukeliauja į krūtis? Ar krūtimi maitinančios motinos gali darytis tattoo (4838/0) 

Ar tai, kas patenka ant odos, nukeliauja į krūtis? Ar krūtimi maitinančios motinos gali darytis tatuiruotes?Žmonės yra keisti gyvūnai. Norėdami išsiskirti mes daromės tatuiruotes - į savo odą išvirkščiame rašalo, kuris ten, dažniausiai, lieka iki mūsų gyvenimo galo. Bet ar taip savo kūną gali papuošti krūtimi maitinančios motinos? Ar pavojingos medžiagos nukeliautų iki kūdikio?

Klausimas yra labai paprastas - ar tai, kas patenka į mūsų odą gali nukeliauti, pavyzdžiui, iki pieno liaukų. Juk ir taip aišku, kad metalų ir įvairių pigmentų turintis rašalas vaikams būtų žalingas. Visgi, kai kurios mamos kaip tik ir laukia nėštumo pabaigos, kad galėtų kūną papuošti nauja tatuiruote. Ar joms reikėtų palaukti ilgiau, kol kūdikio nebemaitins krūtimi? Specialistai sako, kad taip, tačiau ne dėl tatuiruočių rašalo.

Jei tatuiruotė nebus labai didelė ar nebus daroma tiesiai ant krūtinės, mažai tikėtina, kad į motinos pieną nukeliaus kažkoks pastebimas rašalo kiekis. Visgi, tatuiravimo metu adata praduria pirmą ir net antrą odos sluoksnį. Šiuolaikiniai aparatai tai daro bent kelių šimtų ar net tūkstančių dyksnių per minutę greičiu. Ten, kur yra adatos, yra ir pavojų. Yra žinoma atvejų, kuomet žmonės būtent tatuiruočių salone pasigavo kokią nors infekciją. Kai kurios iš jų gali būti perduodamos per pieną. Nors tikimybė nėra didelė, tai gali būti ir ŽIV.

Ekspertai taip pat pataria palaukti žindymo laikotarpio pabaigos ir dėl kitos priežasties. Tatuiruočių salonuose dažnai naudojami purškiami anestetikai. Aišku, kai kurie žmonės jų paprasčiausiai atsisako ir renkasi kęsti skausmą. Tačiau priklausomai nuo odos jautrumo, tatuiruotės dydžio ir vietos, tai gali būti tiesiog nepakenčiama. Daugelyje šių purškalų yra lidokaino - gerai žinomo anestetiko, kuris yra gerai žinomas dėl savo greito poveikio. Lidokaino pagrindo anestetikai suveikia labai greitai, tačiau jų poveikis taip pat yra trumpalaikis - kaip tik tai, ko kartais reikia.

Keli tyrimai parodė, kad lidokainas per odą gali patekti ir į motinos pieną. Net šių vaistų gamintojai visada pataria nenaudoti šių anestetikų maitinant krūtimi ar laukiantis. Nors vaikams lidokainas blogiausiu atveju gali sukelti alerginę reakciją, to vengti reikėtų. Beje, lidokainas taip pat naudojamas ir odontologijoje, todėl gydytojams visada reikia iš anksto pasakyti apie tai, kad maitinama krūtimi.

Taigi, visada reikia rinktis tik švarius, patikimus tatuiruočių salonus, prašyti, kad meistras priešais jus užsidėtų naujas pirštines, nebijoti klausti apie adatų sterilumą. Taip pat reikėtų vengti purškiamų anestetikų. Geriausia tiesiog palaukti, kol vaikai nebebus maitinami krūtimi - tatuiruotė niekada nėra skubus reikalas.

Informacija iš:

technologijos.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos