vaistai.lt

Lietuvoje kaip ir pasaulyje: venos gydomos naujausiomis technologijomis (1253/0) 

Lietuvoje kaip ir pasaulyje: venos gydomos naujausiomis technologijomisKojos – ne tik grožio simbolis, bet ir didelį gyvenimo krūvį nešanti organizmo dalis. Nors ant kojų vizualiai pastebimos venos daugeliui nerimą kelia dėl jų grožio, vis dėlto susirūpinti vertėtų todėl, kad tai viena iš venų varikozės ligos stadijų. Negydoma ji progresuoja ir nuo estetinių problemų gali virsti sudėtingu ligos atveju.

Nėra nekalta liga

Statistiniai duomenys atskleidžia, kad venų varikoze serga net 50 proc. visų žmonių. Šis skaičius apima visas ligos stadijas, tarp jų ir estetinius atvejus. Tačiau nemažą dalį skaičiaus sudaro ir sveikatai pavojingų ligų situacijos.

„Daugelis mano, kad varikozė yra labiau estetinė problema, bet toli gražu taip nėra. Negydoma ji progresuoja. Ir jeigu iš pradžių tai iš tiesų atrodo kaip estetinį vaizdą bjaurojanti liga, ilgainiui gali atsirasti skundai dėl skausmų, tinimo, išsivysto audinių mitybos sutrikimai, gali prasidėti kraujavimai ir galiausiai išsivystyti trofinės opos“, – trumpai ligos eigą apžvelgia Kauno Kardiolitos klinikų Kraujagyslių ligų centro kraujagyslių chirurgas gydytojas dr. Gintaris Lionginas Vilkevičius.

Pajutus simptomus, bet juos ignoruojant, kyla ir didesnių komplikacijų rizika, pavyzdžiui, trombozės. Susiformavusi poodinėse ar giliosiose venose, ji gali nukeliauti net iki plaučių arterijos, kas iš esmės yra labai pavojinga.

Naujausi gydymo metodai

Remdamasis 35 metų darbo patirtimi, gydytojas dr. G. L. Vilkevičius džiaugiasi, kad kritinių atvejų ženkliai sumažėjo ir vis rečiau tenka gydyti trofines opas. Pasak jo, tai lemia ne tik žmonių aktyvumas nedelsti iki kritinės situacijos, bet ir gydymo kvalifikacijos pažanga – naujausios kartos lazeriai pakeitė anksčiau taikytas atviras operacijas. Gerai atlikta operacija užkerta kelią trofinių opų ir trombinių komplikacijų atsiradimui.

„Bet kurį gydymo metodą charakterizuoja jo efektyvumas, saugumas, komplikacijos ir pooperacinis laikotarpis. Tai efektyvumas reiškia, kaip efektyviai gydoma, t.y. užakinama vena. Dalis pakartotinų varikozių atsiranda todėl, kad atsikuria venos pralaidumas. Kalbant apie dabartines modernias tendencijas, geriausius gydymo rezultatus demonstruoja trečios kartos lazeris, likusius metodus efektyvumo rezultatais lenkiantis net 60 kartų ir daugiau“, – apie medicinos pažangą pasakoja chirurgas.

Kiti svarbūs gydymo rodikliai – saugumas ir komplikacijų nebuvimas: „Trečios kartos lazeris pasižymi kur kas mažesniu traumatiškumu. O tai reiškia mažesnę riziką pažeisti šalia esančius nervus, odą (jeigu vena yra šalia odos) ir taip pasiekti geresnį pooperacinį laikotarpį, kuris gydant trečios kartos lazeriu praktiškai yra beskausmis.“

Pooperacinis laikotarpis itin aktualus klausimas dirbantiems žmonėms. O dėl naujausios kartos lazerio gydymo metodo privalumų po operacijos į darbus galima grįžti jau kitą dieną.

Trečios kartos lazeris – ir Lietuvoje

Nežiūrint to, kad naujausias lazeris pasaulinėje rinkoje, gydytojo duomenimis pradėtas taikyti palyginus neseniai – prieš 2 ar 3 metus, dr. G. L. Vilkevičius jau įgavo patirtį dirbant su naujausia technologija. Neseniai Lenkijoje vykusioje pasaulinėje konferencijoje gydytojas ne tik pasidalino per pastaruosius metus sukauptais sėkmingais rezultatais, bet ir vedė mokymus, kaip naudotis naujausiu lazeriu, kolegoms iš JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir kitų pasaulio valstybių.

„Gydymas lazeriu nepasižymi standartizuotais parametrais. Kiekvienu atveju reikia žinoti, kaip jį sureguliuoti. Trečios kartos lazeris leidžia dirbti su mažesne galia ir energija, nuo ko priklauso ir geresnis pooperacinis laikotarpis. Lazeris praplėtė ir gydymo galimybes, nes tokiu būdu galima gydyti arčiau odos paviršiaus esančias venas, ko nebuvo galima daryti iki šiol. Kadangi praktiškai atvirų venų varikozės gydymo operacijų nebedarau ir daugiausiai dirbu lazeriu, su kolegomis pasidalinau naujausia praktine patirtimi“,­ – pasakojo dr. G. Lionginas Vilkevičius.

Dėl bangos ilgio ir kitų techninių naujovių, lazeriu nuo šiol gali būti gydomos visos 6-ios ligos stadijos: nuo pirmųjų vizualiai pastebimų atvejų, iki šeštos, kai susiformuoja aktyvios opos.

Lemia ne tik genetika

Nors, pasak kraujagyslių chirurgo, varikozės išsivystymui daugiausiai įtakos turi genetika, paveldimumas iš tėvų, kitų giminės artimųjų, prie ligos eigos prisideda ir kiti faktoriai: sunkus fizinis darbas, hormoninės pusiausvyros sutrikimai, nėštumas, karštis aplinkoje ir kiti aspektai. Nors statistiniai duomenys rodo, kad varikozine liga serga vienodai tiek vyrai, tiek moterys, bet susidaro įspūdis, kad moterys serga dažniau.

„Galbūt taip atrodo, nes moterys tiesiog dažniau kreipiasi į gydytojus, labiau atkreipia dėmesį į estetinę ligos pusę, kuri neretai ir tampa pagrindine priežastimi, kodėl kreipiasi į kraujagyslių chirurgą. Tuo tarpu vyrai ne tiek kreipia dėmesio į grožį, kiek ateina, kai pasireiškia sveikatos sutrikimai – atsiranda skausmai, tinimas, blauzdos audinių ar spalvos pakitimai“, – pasakoja specialistas.

Lazerinis venų gydymas taikomas atsiradus kraujotakos sutrikimams venose, kai dėl užuot tekėjęs kraujas širdies link, grįžta atgal, tuomet didėja kraujo spaudimas kojų venose, sutrinka medžiagų apykaita, vystosi lėtinis uždegimas, formuojasi opos. Šis gydymas tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms, ypač palankus vyresniems, dėl neretai pasitaikančių kitų su amžiumi susijusių gretutinių ligų.

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos