vaistai.lt

Gėda kalbėti apie utėlėtumą kenkia ir užkrėstajam, ir aplinkiniams (536/0) 

Gėda kalbėti apie utėlėtumą kenkia ir užkrėstajam, ir aplinkiniamsPedikuliozė, kitaip – utėlėtumas, – problema, apie kurią garsiai kalbėti vengiama. Vaistininkai tvirtina, kad ši problema niekur nedingusi ir atvėsus orams vaistinėse vėl dažniau perkamos priemonės jai spręsti.

Per mėnesį „Eurovaistinė“ pakonsultuoja per 1000 priemonių nuo utėlėtumo ieškančių klientų, o vaistininkė Miglė Kazakevičienė sako, kad šios problemos išvengti galima vadovaujantis paprastomis taisyklėmis.

Utėlėtumas – dažniausiai vaikų grupėse paplitusi problema, kurią pastebėti įprastai nėra sudėtinga – išduoda ir plika akimi matomi požymiai.

„Paprastai vaikas kasosi, galvoje galima įžvelgti utėlių ir jų kiaušinėlių (glindų) arčiau plaukų šaknų. Pastebėti problemą gali padėti ir tankiomis šukomis šukuojami plaukai, uždengus pečius baltu rankšluosčiu, taip pribyra utėlių ar glindų – jas lengva atpažinti plika akimi“, – sako M. Kazakevičienė. Utėlėtumą taip pat gali lydėti tokie simptomai kaip niežulys, raudonos arba melsvos dėmės ant odos, šašai, limfmazgių padidėjimas ar odos pūliavimas.

Vaistininkė ramina, kad ši problema lengvai sprendžiama, nors ir gali atrodyti gana nemaloni ar net gėdinga, vis dėlto klaidinga galvoti, kad utėlės tik nešvaros ar apsileidimo požymis. Utėlėtumu ypač lengva užsikrėsti, tai gali nutikti tiesioginio kontakto metu, naudojant svetimas šukas, rankšluosčius, galvos apdangalus, dalijantis patalais.

Vis dėlto išvengti utėlėtumo gali padėti atsargesnis elgesys. Rekomenduojama vengti dalintis savo asmeninės higienos priemonėmis (šukomis, rankšluosčiu), nedėvėti svetimų galvos apdangalų, vengti tiesioginio kontakto su užsikrėtusiu žmogumi. Taip pat galima įsigyti prevencines apsaugines purškiamas priemones plaukams.

Vaistininkai sako pastebintys tendenciją, jog kiekvieną mėnesį utėlėms šalinti skirtos priemonės įsigyjami skirtingi kiekiai, tačiau šaltuoju metų laiku šios priemonės prireikia dvigubai dažniau nei pavasarį ar vasarą. Taip pat pastebima, kad gausiau jos perkamos rugpjūčio mėnesį, kai vaikai grįžta į ugdymo įstaigas.

Atkreipiant dėmesį į miestus, kuriuose priemonės įsigyjamos dažniausiai, ženkliai išsiskiria Kaunas, Utena, Panevėžys ir Klaipėda. Šiuo metu susidomėjimas priemonėmis nuo utelėtumo jaučiamas ir Vilniuje.

Praėjusių metų lapkritį, Užkrečiamų ligų centro duomenimis, buvo užfiksuoti 55 pedikuliozės ir ftiriazės atvejai. Daugiausiai sergančiųjų – vaikai iki 17 metų (35 atvejai). Nuo šių metų pedikuliozės atvejai nebefiksuojami, liga išbraukta iš stebimų sąrašo.

Užsikrėtus utelėmis labai svarbi greitai reakcija, todėl rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į vaistininką ir tartis dėl tinkamiausios priemonės parinkimo. Priemonės patariama naudoti tiksliai pagal instrukcijas.

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos