vaistai.lt

Kėdainių I vandenvietės tiekiamame vandenyje nustatyta gyvsidabrio (297/0) 

Kėdainių I vandenvietės tiekiamame vandenyje nustatyta gyvsidabrioValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Kėdainių I vandenvietės tiekiamame geriamajame vandenyje nustačius didesnę nei leistina gyvsidabrio koncentraciją, laikinai uždrausta vartoti šios vandenvietės tiekiamą vandenį gėrimui ir maistui. Vandenį iš šios vandenvietės gauna daugiau kaip 28 tūkst. vartotojų ir 553 įmonės bei organizacijos.

Sprendimas priimtas UAB „Kėdainių vandenys“ informavus, jog pagal savikontrolės reikalavimus ištirtuose vandens mėginiuose nustatytas gyvsidabrio kiekis (1,71 µg/l) viršijo nustatytą normą (1,0 µg/l). Vandens tiekėjas įpareigotas nedelsiant informuoti gyventojus apie nustatytą geriamojo vandens saugos reikalavimų pažeidimą ir kad jį galima naudoti tik buitinėms reikmėms.

VMVT Kauno departamento inspektoriai atrinko papildomus valstybinius geriamojo vandens mėginius gyvsidabrio koncentracijai nustatyti. Tyrimas tęsiamas.

Gyvsidabris yra toksinis vandens saugos rodiklis. Ilgalaikis vandens, kuriame yra didesnės nei nustatyta gyvsidabrio koncentracijos, vartojimas gali turėti neigiamos įtakos sveikatai.

 

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos