vaistai.lt

Ministerija ragina gyventojus tyrimams į mobilius punktus registruotis internetu (133/0) 

Ministerija ragina gyventojus tyrimams į mobilius punktus registruotis internetuSveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina gyventojus dažniau naudotis teikiama galimybe tyrimams į mobilius punktus užsiregistruoti internetu. Tai padeda sumažinti Karštosios linijos operatoriams ir savanoriams tenkantį darbų krūvį.

Žmonės, pajutę koronaviruso infekcijai būdingus simptomus, kviečiami aktyviau registruotis tyrimui elektroniniu būdu ir užpildyti specialią anketą naudojantis interneto tinklalapiu 1808.lt. Tai leidžia gyventojams registracijos procedūrą atlikti greičiau ir patogiau, nes nereikia skambinti į Karštąją liniją numeriu 1808.

Registruotis internetu galima, jei jaučiamas bent vienas simptomas, būdingas koronavirusui: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės, skonio praradimas ar susilpnėjimas. Papildomi mažiau specifiški simptomai gali būti galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas, viduriavimas.

Elektroninė registracija taip pat skirta profilaktinėms tikslinėms grupėms.

SAM primena, kad gyventojai taip pat turi galimybę skambinti numeriu 1808, kai reikia užsiregistruoti koronaviruso tyrimui mobiliame punkte, reikalinga konsultacija dėl izoliacijos arba konsultacija, kaip elgtis grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies.

Elektroninės registracijos formą galima rasti tinklapyje 1808.lt. Skambinti į Karštąją liniją galima visoje Lietuvoje nuo 8 iki 20 val. kasdien nemokamai iš visų tinklų.

Karštoji linija 1808 darbo dienomis sulaukia apie 3,5–4,5 tūkst. registracijų. Iš jų apie 1–1,2 tūkst. įprastai sudaro registracijos internetu. Tai sudaro apie 25-30 proc. visų besiregistruojančių.

Savaitgaliais besiregistruojančių tyrimui yra šiek tiek mažiau – 2-2,5 tūkst. registracijų. Iš jų apie 32-40 proc. užsiregistruoja internetu – tai yra apie 800 visų besiregistruojančių.

Ženkliai išaugus skambučių srautams ir didėjant tyrimų apimtis, nuo koronaviruso mėginio paėmimo iki atsakymų gavimo žmonėms gali tekti laukti ir iki penkių dienų, todėl SAM ragina žmones būti supratingus – daroma viskas, kad tyrimų rezultatai pacientus pasiektų kuo greičiau.

SAM spaudos tarnyba

 

Informacija iš:

www.sam.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos