vaistai.lt

Kad parduotuvėje neužsikrėstume koronavirusu (144/0) 

Kad parduotuvėje neužsikrėstume koronavirusuĮvairių tyrimų duomenimis, koronavirusas ant produktų pakuočių ar įvairių paviršių gali išlikti nuo 4 valandų iki net 28 parų. Nors parduotuvėse vežimėliai ir pirkinių krepšeliai dezinfekuojami dažnai, to paties atlikti su prekėmis yra neįmanoma. Dėl šios priežasties lankantis parduotuvėje derėtų būti itin atsargiems, nes tuos pačius pirkinius gali būti lietę daug asmenų ir ant pakuočių paviršių gali būti virusų.

„Svarbiausia prevencinė priemonė yra rankų higiena – plovimas, o jei tokios galimybės nėra – dezinfekavimas specialiu skysčiu. Įeinant į parduotuvę ir išeinant iš jos svarbu dezinfekuoti rankas. Parsinešus produktus ir juos iškrovus taip pat būtina pakartotinai nusiplauti rankas“, – pataria „Camelia“ vaistininkas Faustas Bertulis.

Pasak F. Bertulio, namie produktų pakuočių atskirai dezinfekuoti nereikia – užteks, kad jas palietę ar išmetę vėl nusiplausime rankas.

Svarbu neliesti veido

Kitas svarbus dalykas, nenorint viruso parsinešti į namus – taisyklingas kaukės dėvėjimas. Vaistininkas pastebi, kad šis nuo mūsų kasdienybės nebeatsiejamas atributas kertasi su žmogaus prigimtimi – apsauginė kaukė yra tarsi svetimkūnis, kurį norisi nejučia nusiimti, todėl vis dažniau liečiame veidą.

„Pagrindiniai vartai, pro kuriuos žmogus užsikrečia virusu, yra nosis ir burna, todėl labai svarbu, kad veido neliestume nešvariomis rankomis. Kai esame su kauke ir norime ją pasitaisyti ar paliesti veidą, virusą sulaiko kaukės medžiaga. Žmogui visiškai atsikratyti įpročio liesti veidą nepavyks, todėl universalaus patarimo, kaip atsikratyti šio įpročio, nėra – belieka daugiau sąmoningai stengtis saugoti save“, – pastebi F. Bertulis.

Vaistininkas akcentuoja, kad kaukė atlieka filtro funkciją, joje galimai susilaiko virusas, todėl itin svarbu, ar ją teisingai nusiimame. „Juk ir batus grįžę iš lauko nusiimame ne už purvinosios vietos, pado, bet laikydami už aukščiau. Panašiai reikėtų elgtis su veido kauke – imti ne už nešvariosios vietos, medžiagos, bet už kilpelių“, – sako F. Bertulis.

Viena įstaiga – vienerios pirštinės

Vaistininkas pataria pajutus, kad vienkartinė kaukė sudrėko nuo iškvepiamo oro, pakeisti nauja, o panaudotą vienkartinę kaukę nedelsiant išmesti, rankas – nusiplauti.

Einant apsipirkti taip pat galima pasiimti vienkartinių pirštinių – dėvint jas nereiks dezinfekuoti rankų. Vis dėlto pravartu paimti ne vienerias, bet kelias poras.

„Pirštines reikėtų išmesti iškart po apsilankymo vienoje įstaigoje, kur galimai lankėsi didelė koncentracija žmonių – pabuvus parduotuvėje, vaistinėje ar pan., o jei iškart planuojate eiti dar kur nors – užsidėkite naujas, kad nebūtų toliau platinamas virusas“, – pataria vaistininkas.

Jis priduria, kad laikantis šių kelių paprastų taisyklių, tikimybė apsisaugoti nuo viruso, nesukelti papildomos grėsmės kitiems ir artimiesiems – didėja, o tai tokiu sudėtingu visiems laikotarpiu – svarbiausias dalykas.

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos