vaistai.lt

Išmanioji programėlė užtikrins profilaktinės sveikatos priežiūrą (328/0) 

Išmanioji programėlė užtikrins profilaktinės sveikatos priežiūrąViešai skelbiamų tyrimų duomenys negailestingi – Lietuva viena iš ES antilyderių pagal ankstyvų ir galimų išvengti ligų skaičių. Pirmaujanti diagnostinio vaizdinimo ir ambulatorinių paslaugų teikėja „Affidea“ grupė, kartu su informacinių technologijų profesionalais, pabrėždami prevencinės sveikatos priežiūros svarbą, nuo šiol savo pacientams apie vizitus pas gydytoją, būtinus tyrimus bei planinius skiepus primins išmaniosios programėlės pagalba.

Prevencinės sveikatos priežiūros svarbą vienbalsiai akcentuoja didžioji dalis medicinos specialistų, gyventojus skatindami savo sveikata rūpintis nuolatos. Mat pastarieji pas gydytojus apsilanko tik tuo metu, kuomet pajunta aiškius negalavimus.

„Affidea Lietuva“ vadovo Vitalijaus Orlovo teigimu, siekiant gerinti šalies gyventojų sveikatingumo rodiklius, svarbu ne tik pabrėžti sveikos bei aktyvios gyvensenos reikšmę, bet ir atkreipti dėmesį į ligos prevencijos svarbą.

„Atliepdami besitęsiančio karantino padiktuotas taisykles, įprastą darbo specifiką papildėme naujais, iki šiol šalyje dar netaikytais sprendimais. Inovatyvių sprendimų medicinoje pradėjome dairytis kartu su informacinių technologijų specialistais. Kartu pasiekėme rezultatą – sukurta išmanioji programėlė „Prevento“, kurios pagalba, virtualiu būdu, klientų sveikata yra rūpinamasi nuolatos“, – sako V. Orlovas.

Pasak jo, ši aplikacija, atsižvelgdama į vartotojo pateiktą lyties, amžiaus, ūgio bei svorio informaciją, o taip pat ir ligų istoriją, specialiai drauge su klinikos medikais, remiantis naujausiais pasauliniais reglamentais, sukurtų algoritmų pagalba, geba sudėlioti visą sveikatos priežiūros rekomendacijų planą. Programėlė taip pat primena ne tik apie būtinus ir profilaktinius apsilankymus pas gydytoją, bet ir praneša apie planinius tyrimus  ir skiepus.

„Išmaniosios programėlės vartotojas mato susistemintą ir patogiai pateiktą informaciją. Taip yra ne tik taupomas pacientų laikas, bet ir pasirūpinama, jog aktuali informacija būtų visuomet lengvai pasiekiama vienoje vietoje“, – pažymi V. Orlovas, pridurdamas, jog nuolatinės sveikatos priežiūros pagalba, būtų galima išvengti rimtų susirgimų ar net mirčių. 

Išmaniosios programėlės „Prevento“ kūrėjo Mindaugo Mizaro teigimu, naujoji programėlė pasižymi išskirtiniu dėmesiu klientui: „Vartotojas, laiku atlikęs individualiai jam paskirtas rekomendacijas, kitą mėnesį jas gauna jau naujas, o jei siųstomis rekomendacijomis nėra pasinaudojama laiku, tuomet yra pasitelkiami pranešimų (ang. notification) siuntimai. Šia programėle besinaudojantiems klientams yra suteikiama ir galimybė parašyti klinikai bei gauti konsultaciją nuotoliniu būdu. Tam yra skiriamas specialus aktyvacijos kodas, kurį gali suteikti „Affidea“ grupės klinikų gydytojai.”

Anot informacinių technologijų specialisto, bendras projektas su medicinos sektoriaus atstovais – tai svarbus žingsnis dviejų pažangių sričių partnerystėje. IT sektoriaus galimybės susijungiančios su medicinos specialistų žiniomis, pasitarnauja siekiant padėti bei priminti gyventojams apie nors ir savaime suprantamus, tačiau neretai vengiamus, ar dėl įvairių gyvenimiškų priežasčių atidedamus atlikti žingsnius.

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos