vaistai.lt

Persirgusiems COVID-19 liga: kokios galimybės gauti medicinines reabilitacijos paslaugas? (71/0) 

Persirgusiems COVID-19 liga: kokios galimybės gauti medicinines reabilitacijos paslaugas?Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (Klaipėdos TLK) specialistai vis dažniau sulaukia persirgusiųjų koronavirusu klausimų apie medicininę reabilitaciją po šios ligos.

Specialistai paaiškina: privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams, persirgusiems COVID-19 liga yra galimybė iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto gauti stacionarinės arba ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas. Tokia reabilitacija gali būti suteikta ne vėliau nei praėjus 3 arba 6 mėnesiams po aktyvaus gydymo stacionare, jei pacientų sveikatos būklė atitinka nustatytus kriterijus.

„Asmenys persirgę COVID-19 ir jaučiantys liekamuosius šios ligos simptomus arba atsiradus naujiems, pirmiausiai turi kreiptis į savo šeimos gydytoją“,- pažymėjo Klaipėdos TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Sonata Leščinskienė.

Pasak jos, atsižvelgdamas į paciento būklę, šeimos gydytojas paskirs reikiamus tyrimus. Nustatęs, kad gali būti reikalinga reabilitacija, išrašys siuntimą pas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją, kuris įvertinęs paciento sveikatos būklę, skirs atitinkamas reabilitacijos priemones.

Klaipėdos TLK Informatikos ir statistikos skyriaus duomenimis, nuo metų pradžios, reabilitacijos paslaugas persirgus COVID-19, Klaipėdos TLK aptarnaujamos zonos gydymo įstaigose gavo – 197 asmenys, iš jų – vienas vaikas. Per 2021 m. pirmąjį pusmetį Klaipėdos TLK bendrai išnagrinėjo ir parengė 7392 reabilitacijos pažymas.

Ligonių kasos primena, kad fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, pagal poreikį gali paskirti iki 20 ar 25 pirmojo etapo ambulatorinės medicininės reabilitacijos priemonių (ergoterapijos, kineziterapijos, fizioterapijos ar masažo).

Pacientui, besirengiančiam vykti į reabilitaciją, svarbiausia įsitikinti, ar dėl šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo gydymo įstaiga yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos informacija

 

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos