vaistai.lt

Retą kraujo grupę turinčioms recipientėms persodinti inkstai (1555/0) 

Retą kraujo grupę turinčioms recipientėms persodinti inkstaiPaskutinis liepos savaitgalis transplantologams buvo darbingas – retą kraujo grupę turinčioms recipientėms persodinti inkstai.

Įvertinus organų būklę nustatyta, kad transplantuoti tinka donoro inkstai ir ragenos. Vyras turėjo retą AB kraujo grupę. Per pastaruosius 2-ejus metus buvo registruotas tik vienas tokią kraujo grupę turintis donoras, jo inkstai transplantuoti tą pačią kraujo grupę turintiems žmonėms.

Šį kartą neįkainojamos dovanos – donoro inksto sulaukė dvi moterys: 73 m. recipientė transplantacijos laukė beveik 5,5 metų, o 37 m. vilnietė – vos daugiau kaip metus.

Inkstų eksplantacija (išėmimas iš donoro kūno) atlikta liepos 30 d., šeštadienį. Tą pačią dieną abu inkstai sėkmingai transplantuoti Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

Buvo paimtos ir donoro ragenos. Jos bus transplantuotos vėliau.

NBT duomenimis AB kraujo grupę turinčių recipientų, laukiančių inkstų transplantacijos, sąraše yra užregistruoti 22 asmenys. 4-iems dėl įvairių priežasčių inkstai šiuo metu negalėtų būti transplantuoti, o 18 yra aktyvūs recipientai, laukiantys, kada atsiras tinkamas donoro inkstas. Recipientų amžius labai įvairus – nuo 14 iki 74 metų, didžiosios daugumos – tarp 40 ir 50 metų.

Šiais metais jau atliktos 48 mirusio donoro inkstų transplantacijos. Inksto persodinimo laukia 123 recipientai, iš jų šiuo metu aktyvūs yra 84.

Transplantacijos procesą Lietuvoje koordinuoja NTB. Profesionalių darbuotojų komanda koordinuoja visas tam reikalingas procedūras – registruoja donorus, atlieka kraujo ir kitus reikalingus tyrimus, naudodamiesi recipientų ir donorų registro sistema parenka tinkamus recipientus, organizuoja organų pergabenimą ir kt.

Pritarimą organų donorystei galime išreikšti užsiregistravus Donoro kortelei gauti. Tai padaryti galima internetu ntb.lt, visose gydymo įstaigose bei „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos