vaistai.lt

Epilepsija: ką verta žinoti apie šią ligą? (95/0) 

Epilepsija: ką verta žinoti apie šią ligą?Epilepsija – tai centrinės nervų sistemos sutrikimas, sukeliantis pasikartojančius priepuolius, neįprastą elgesį ar pojūčius, o kartais ir sąmonės praradimą. Epilepsija pasireiškia tiek moterims, tiek vyrams, taip pat įvairių rasių ir amžiaus žmonėms.

Epilepsijos priepuoliai

Epilepsijos priepuolių simptomai gali būti labai įvairūs. Kai kurie sergantieji priepuolio metu kelias sekundes tiesiog sukoncentruoja žvilgsnį į vieną vietą, o kiti patiria pasikartojančius rankų ir kojų trūkčiojimus. Įvykęs vienas priepuolis dar nebūtinai reiškia, kad žmogus serga epilepsija. Epilepsijos diagnozė yra kompleksiška, ir siekiant ją atmesti ar patvirtinti geriausiai padėtų neurologas. Epilepsijos gydymui skiriami vaistai arba, jei reikalinga, atliekama operacija.

Epilepsijos priežastys ir rizikos veiksniai

Maždaug pusei sergančiųjų epilepsijos priežastis nėra nustatoma. Kitais atvejais tokia būklė gali būti siejama su organiniais smegenų pažeidimais, smegenų pakitimais po traumos ar kitomis priežastimis.

Ligos simptomai

Atsižvelgiant į tai, jog epilepsiją sukelia nenormali smegenų veikla, priepuoliai gali paveikti bet kurį jų kontroliuojamą procesą. Dažniausiai išskiriami tokie šios ligos požymiai kaip sutrikusi orientacija, nereagavimas į aplinką, nekontroliuojami judesiai, veido ir viso kūno traukuliai, sąmonės netekimas, iš burnos besiveržiančios putos, ir kiti. Įvertinęs pacientui pasireiškiančius simptomus neurologas gali nustatyti tikslią diagnozę. Apie epilepsiją perspėjantys ženklai skiriasi, priklausomai nuo priepuolio tipo ir gali būti skirtingi kiekvienam žmogui.

Kaip suteikti pirmąją pagalbą?

Siekiant padėti epilepsijos priepuolio ištiktam žmogui, svarbu žinoti, ką daryti, taip pat svarbu stengtis apsaugoti priepuolio ištiktą žmogų.

Pastebėjus, kad šis pradeda kristi, reikėtų jį prilaikyti, taip pat, jei įmanoma, stengtis apsaugoti krentančiojo galvą. Rekomenduojama paversti žmogų ant šono, kad jis nepaspringtų. Siekiant sumažinti susižalojimų tikimybę, būtina patraukti aplink esančius pavojingus, aštrius daiktus. Derėtų kuo skubiau kviesti medicinos pagalbą ir likti kartu tol, kol būklė normalizuosis

Svarbu žinoti ne tik tai, ką daryti, bet ir ko nedaryti, kai šalia esantį žmogų ištinka epilepsijos priepuolis. Jokiu būdu jam tarp dantų negalima dėti jokių kietų daiktų, neslopinti traukulių naudojant fizinę jėgą.

Įvykus priepuoliui reikalinga nedelsti ir kreiptis į gydytojus, kurie paskirtų reikalingus laboratorinius, vaizdinius tyrimus. Įvertinę gautus rezultatus neurologai parekomenduos gydymą, padedantį kontroliuoti šios ligos simptomus.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos