vaistai.lt

Ar paskiepyti nuo COVID-19 lygiai taip pat lengvai platina šią ligą? (228/0) 

Ar paskiepyti nuo COVID-19 lygiai taip pat lengvai platina šią ligą?Pasaulinės pandemijos pasitaiko taip retai, kad žmonės lieka sutrikdyti ir pasimetę - kaip taip gali būti?! Negi dabar reikia skiepytis nuo pandemijos, nors visą gyvenimą to nebuvo? Ir ką tie skiepai daro - jei tik sumažina sunkių simptomų riziką, tai kaip tai stabdo ligos plitimą?

Daugybė žmonių - paskiepytų ir ne - abejoja, ar COVID-19 vakcinos sulėtins ligos plitimą. Kaip jos tai gali pasiekti, jei ir paskiepytas žmogus gali sirgti, net jei simptomai bus lengvesni? Ar nebus priešingai - paskiepyti žmonės elgsis neatsargiai ir platins ligą?

Niujorke dirbantis gydytojas Craigas Spenceris turi labai paprastą atsakymą - ne, paskiepyti žmonės ne taip paprastai platina ligą. Statistika rodo, kad JAV, kur daugiau nei pusė žmonių jau yra paskiepyti, didžioji ligos perdavimo atvejų įvyksta tarp neskiepytų žmonių. Tačiau gydytojas ragina neišsiugdyti perdėto pasitikėjimo savimi ir vakcinomis - naudoti apsaugos priemones ir toliau būtina.

Kai JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro direktorė Rochelle Walensky per nacionalinę televiziją paskelbė, kad paskiepyti žmonės nenešioja viruso, mokslininkai pašiurpo. Taip sakyti negalima. Visų pirma, pasaulyje nėra vakcinų, kurių efektyvumas siektų 100 %. Antra, kai kurių žmonių imunitetas yra labai silpnas ir vakcina jo negali įgalinti.

Be to, jau pasirodė pranešimų, kad vienoje ar kitoje ligoninėje daugiau COVID-19 pacientams skirtų lovų užima pilnai paskiepyti žmonės - nepaskiepyti tuose skyriuose tampa mažuma. Taigi, daugybė žmonių ima kartoti tą pačią nesąmonę, kad net ir paskiepytas žmogus COVID-19 platina taip pat lengvai, kaip ir paskiepytas.

Spenceris teigia, kad didelė šio mito problemos dalis yra ne mokslas ar statistika, o kalba. Kaip žinote, jokia vakcina nėra efektyvi 100 %. Daliai paskiepytų žmonių vakcina nepadės - jie gali sirgti ir mirti nuo COVID-19. Tačiau daugelis paskiepytų žmonių turi imunitetą COVID-19. Tai reiškia, kad į organizmą patekę virusai bus nugalėti greičiau ir negalės daugintis. Net jei liga ir bus juntama, tikėtina, kad simptomai bus menkesni ir praeis greičiau. Taigi, ir galimybės virusui plisti bus mažesnės.

Taigi, taip, kai kurie paskiepyti žmonės COVID-19 platina lygiai taip pat, kaip ir neskiepyti. Tačiau jei kalbėtume apie visą paskiepytų žmonių grupę, jos galimybės platinti COVID-19 yra mažesnės, nes virusams šioje populiacijoje daugintis žymiai sunkiau. Vis tiek reikėtų klausyti rekomendacijų ir būti atsargiems ir atsakingiems, bet vakcinos šiuo metu yra geriausios mūsų turimos priemonės pandemijai stabdyti (na, vakcinos ir saviizoliacija).

Informacija iš:

technologijos.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos