vaistai.lt

Dėl Vaxzevria ir COVID-19 Vaccine Janssen saugumo (121/0) 

Dėl Vaxzevria ir COVID-19 Vaccine Janssen saugumoEuropos vaistų agentūros Farmakologinio budrumo ir rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC) įvertino imuninės trombocitopenijos (ITP) atvejus, apie kuriuos buvo pranešta po skiepijimo vakcinomis Vaxzevria COVID-19 Vaccine Janssen.

ITP yra būklė, kai imuninė sistema klaidingai atakuoja kraujo ląsteles, vadinamas trombocitais, reikalingas normaliam kraujo krešėjimui. Labai mažas trombocitų skaičius gali būti susijęs su kraujavimu ir sukelti rimtas pasekmes sveikatai.

PRAC įvertino visus turimus duomenis ir rekomendavo atnaujinti abiejų vakcinų informacinius dokumentus, įtraukiant ITP kaip nepageidaujamą reakciją, kurios dažnis nežinomas.

Be to, buvo sutarta įtraukti ir įspėjimą dėl labai retų pranešimų apie ITP atvejus, paprastai pasireiškusius per pirmąsias keturias savaites po skiepijimo COVID-19 Vaccine Janssen arba Vaxzevria.

Jeigu asmuo yra sirgęs ITP, prieš skiepijimą reikia apsvarstyti mažo trombocitų skaičiaus išsivystymo riziką ir po skiepijimo rekomenduojama stebėti trombocitų kiekį.

PRAC ir toliau stebės šią riziką, o prireikus imsis tolimesnių veiksmų.

Daugiau informacijos žr. čia.

Informacija iš:

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos