vaistai.lt

Sveikatos priežiūros aktualijos pristatytos sergantiesiems diabetu (114/0) 

Sveikatos priežiūros aktualijos pristatytos sergantiesiems diabetuLigonių kasos  Lietuvos diabeto asociacijos konferencijoje „Diabeto priežiūros paslaugų prieinamumas“, skirtoje Pasaulinei diabeto ir Jungtinių Tautų dienai paminėti, pristatė kompensuojamųjų sveikatos priežiūros paslaugų, vaistų ir medicinos pagalbos priemonių aktualijas, svarbias diabetu sergantiems žmonėms.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus patarėja, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Aimė Dumšienė, vardydama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)  lėšų apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, išskyrė ligų prevencijos programas. Pranešėja pabrėžė, kad tam tikro amžiaus apdraustieji, nustatytu dažnumu nemokamai tikrindamiesi dėl širdies ir kraujagyslių ligų, krūties, gimdos kaklelio, prostatos ir storosios žarnos vėžio, gali užkirsti kelią minėtoms ligoms, kurios pandemijos laikotarpiu niekur nedingo, o dėl patikros tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Pastaraisiais metais, dėl epideminės situacijos nuspręsta  iki 60 dienų pailginti laiką, per kurį pacientai su siuntimu gali užsiregistruoti pas gydytoją specialistą. Taigi situacijų, kai pacientai nespėja užsiregistruoti pas reikiamą gydytoją iki siuntimo galiojimo pabaigos, nebeturėtų būti.

Atsižvelgiant į laikmetį ir siekiant padidinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, pacientams ir jų artimiesiems pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose taip pat sudaryta galimybė kreiptis į šeimos gydytoją bei į bet kurį kitą šeimos gydytojo komandos narį ir gauti nuotolinę konsultaciją.

Pristatydama kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) aktualijas, A. Dumšienė pabrėžė, kad teisę juos išrašyti turi tik sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys gydymo įstaigose, sudariusiose sutartį su teritorine ligonių kasa. Esant cukriniam diabetui tęsti gydymą kompensuojamaisiais vaistiniais preparatais gali išplėstinės praktikos slaugytojas. Nustatęs, kad žmogaus būklė pakito, reikia koreguoti gydymą, pacientą jis gali siųsti pas šeimos gydytoją konsultuotis.

Vilniaus TLK atstovė paaiškino, kad viename recepte kompensuojamųjų vaistinių preparatų gali būti išrašoma iki 6 mėnesių gydymo kursui ir juos galima įsigyti vienu kartu. Vaistai gali būti išrašomi ir nuotoliniu būdu, tačiau tai sprendžia gydantis gydytojas. Jei, jo nuomone, reikia papildomai ištirti paciento sveikatą prieš išrašant vaistų, šis kviečiamas atvykti.

Kompensuojamųjų MPP kiekis išrašomas atsižvelgiant į nustatytus kiekius ir vartojimo laikotarpius. Pirmą kartą jų išrašoma ne ilgesniam kaip vieno mėnesio gydymo kursui. Įsitikinus, kad MPP tinkamos, galima jų skirti pakartotinai išrašant iki 6 mėnesių gydymo kursui. Kompensuojamosios MPP diabetu sergantiems asmenims PSDF lėšomis apmokamos 100 proc.

Visiems 75 metų ir vyresniems žmonėms, senatvės pensininkams ir neįgaliesiems, jei jų užpraeito mėnesio pajamos nesiekia nustatyto 100 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio, dengiamos priemokos už kompensuojamuosius vaistus ir MPP. Informaciją, ar žmogui dengiama ši priemoka, vaistinės mato savo naudojamose e. sistemose. Jei pacientui įsigyjant vaistus šios informacijos vaistinė dar neturi ir žmogus priemoką sumoka pats, jis gali kreiptis į TLK su prašymu padengti šias išlaidas.

A. Dumšienė apžvelgė 100 proc. bazinės kainos kompensuojamų ortopedijos technikos priemonių (batų įdėklų, ortopedinės avalynės, galūnių protezų) skyrimo tvarką. Papasakojo apie portalą www.esveikata.lt, kuriame prisijungę prie savo paskyros gyventojai gali sužinoti, kokios PSDF lėšomis apmokamos paslaugos jiems buvo suteiktos, kiek kainavo jų gydymas ir vaistai Taip pat portale jie gali matyti galiojančius siuntimus, užsiregistruoti COVID-19 skiepui ar pas gydytoją bet kurioje šalies gydymo įstaigoje, kurioje teikiamos kompensuojamosios sveikatos priežiūros paslaugos.

Konferencijos dalyviai buvo aktyvūs. Juos ypač domino gydymo įstaigose taikomos priemokos už PSDF lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas ir tyrimus – teirautasi, ar tai teisėta. A. Dumšienė paaiškino, kad šios paslaugos ir skirti tyrimai neturi būti papildomai apmokestinami, jeigu pacientas turi siuntimą ir kreipiasi į gydymo įstaigą, kuri sudariusi sutartį su TLK dėl reikiamų paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Mokėti gali tekti, jei pacientas paslaugą nori gauti be eilės, savo noru renkasi brangesnes ar į mokamų paslaugų sąrašą įtrauktas paslaugas ir pan. 

Vilniaus TLK atstovės skaitytą pranešimą rasite čia.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos