vaistai.lt

Ergoterapeutai – specialistai, padedantys pacientui sugrįžti į visavertį gyvenimą (185/0) 

Ergoterapeutai – specialistai, padedantys pacientui sugrįžti į visavertį gyvenimąSpalio 27-toji – Pasaulinė ergoterapeutų diena. Nors ergoterapijos profesija pasaulyje egzistuoja jau apie šimtą metų, Lietuvoje tai vis dar gana nauja sritis.

Šiuo metu Kauno klinikose dirba septyni ergoterapuetai, kurių pagrindinė misija – padėti asmenims tapti savarankiškiems po patirtos ligos ar traumos bei padėti žmonėms, turintiems intelekto ar raidos sutrikimų, įsitraukti į aktyvią veiklą, kuri atkuria prarastas funkcijas ir padeda įsilieti į bendruomenę. Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos ergoterapeutė Erika Endzelytė sako, kad ergoterapeutai dirba su įvairių sveikatos problemų turinčiais pacientais.

„Mes padedame tiek asmenimis, patyrusiems įvairias traumas, sergantiems lėtinėmis, įvairiomis nervų sistemų ligomis, tiek vaikams ir paaugliams, turintiems psichologinių problemų“, – pranešime žiniasklaidai teigia ji.

Dažnai pacientai painioja ergoterapiją ir kineziterapiją. E. Endzelytė pastebi, kad šias abi profesijas sieja bendra reabilitacijos sritis, tačiau pagrindinis skirtumas – kineziterapeutas siekia gerinti paciento gebėjimą judėti, o ergoterapeutas stengiasi pagerinti paciento gebėjimą atlikti kasdienes, darbines ir laisvalaikio veiklas.

„Vienas iš pavyzdžių – pacientas, patyręs galvos smegenų traumą, gali judinti rankas, tačiau negali pasidaryti puodelio arbatos. Todėl šiam pacientui yra reikalinga ergoterapeutų pagalba, kuri padės jam būti savarankiškesniam atliekant kasdienines užduotis, – teigia ergoterapeutė. – Atsižvelgiant į pasaulyje vyraujančią situaciją dėl COVID-19 ligos, atsirado nauja ergoterapijos sritis – pacientų, persirgusių šia klastinga liga, sutrikusių uoslės pojūčių atstatymas, taikant kvapų terapiją.“

Pacientams tapti savarankiškesniems padeda reabilitacijos metu taikomos inovatyviausios ergoterapijos priemonės. „Pacientai, patyrę smegenų insultą ir negalintys valdyti paralyžiuotos rankos, pritaikius naujausias gydymo priemones, įsivaizduoja, kad atlieka veiksmą pažeistąja ranka, nors, iš tiesų, joks judesys nevyksta. Elektroencefalografijos pagalba fiksuojamas galvos smegenų aktyvumas ir sistemai nustačius, kad pacientui judesį sėkmingai pavyko įsivaizduoti, elektrostimuliacijos aparato pagalba aktyvuojami rankos raumenys ir pacientas mato realų savo rankos judesį, nors jo pats neatlieka“, – apie vieną iš naujausių gydymo sistemų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje pasakoja E. Endzelytė. Šiuo būdu pacientas, nepaisant insulto sukelto paralyžiaus, gali vien savo minčių pagalba atlikti judesius ir skatinti neuroplastiškumą – sudėtingą procesą galvos smegenyse, kuris lemia funkcijos atsistatymą.

Sėkmingą paciento būklės gerėjimą lemia ne tik profesionalus ergoterapeutų darbas, bet ir paciento motyvacija. „Pacientas, patyręs sunkią traumą ar susirgęs liga, žymiai sutrikdančia judėjimo, bendravimo ar orientacijos funkciją, natūraliai išgyvena tam tikras emocijas, – teigia ergoterapeutė. – Vienos iš svarbiausių savybių, kuriomis turi pasižymėti specialistas – empatija ir kantrybė, gebėjimas suprasti pacientą.“

Ergoterapeutai pacientams padeda teikiant reabilitaciją namuose, įvairiuose dienos centruose, mokyklose. Kauno klinikose ergoterapeutai paslaugas teikia Psichiatrijos klinikoje, Reabilitacijos klinikoje ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje. Per metus Kauno klinikų ergoterapeutai padeda pasveikti kiek daugiau nei tūkstančiui pacientų.

Kauno klinikų informacija

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos