vaistai.lt

Apie reabilitacijos paslaugas su Trečiojo amžiaus universiteto lankytojais (203/0) 

Apie reabilitacijos paslaugas su Trečiojo amžiaus universiteto lankytojaisKlaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai dalyvavo susitikime su Palangos ir Skuodo Trečiojo amžiaus universiteto bendruomenėmis. Susitikimo metu pasakota apie medicininės reabilitacijos paslaugas bei informuota, ką būtina žinoti vykstant į reabilitacijos įstaigas.

Klaipėdos TLK Kontrolės skyriaus vedėja Sonata Leščinskienė klausytojų auditoriją informavo, kad medicininės reabilitacijos paslaugos yra teikiamos keliais etapais.

Iš pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų suaugusieji gali būti siunčiami tik į pakartotinę, palaikomąją ir ambulatorinę reabilitaciją. Į stacionarinę reabilitaciją – iš pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų pacientai, išskyrus pacientus, kuriems buvo atliktas pirminis ir gydomasis protezavimas, gali būti siunčiami tik išimties tvarka, prieš tai informavus TLK ir pateikus jai išsamų prašymą raštu.

S. Leščinskienė pabrėžė, kad visais atvejais dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamų reabilitacijos paslaugų pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją ar gydantį gydytoją. Įvertinęs paciento diagnozę, sveikatos būklę, ligos sunkumą, gydytojas skirs medicininę reabilitaciją bei išrašys siuntimą.

„Svarbu žinoti, kad reabilitacijos paslaugas pacientas gali gauti jo paties pasirinktoje medicinos įstaigoje. Tačiau, kad šios paslaugos būtų kompensuojamos, svarbu, jog pasirinkta gydymo įstaiga būtų sudariusi sutartį su TLK“, – akcentavo ligonių kasų specialistė.

Susitikimo dalyviai taip pat buvo informuoti, kad vieno gydymo metu pacientui gali būti skiriama iki 25 medicininės reabilitacijos priemonių, apmokamų PSDF lėšomis, tačiau iš jų bent 10 turi būti taikomos individualiai. Jei reikiamas reabilitacijos efektas nepasiekiamas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas priima sprendimą dėl tolimesnės ambulatorinės reabilitacijos skyrimo.

S. Leščinskienė, atsakydama į renginio dalyvių klausimus atkreipė dėmesį, kad dėl tos pačios ligos suaugę apdraustieji pagal indikacijas siunčiami į reabilitaciją vieną kartą per vienerius kalendorinius metus. Taip pat priminė, kad TLK elektroniniu būdu gydymo įstaigai pateikta pažyma galioja 10 kalendorinių dienų.

Klaipėdos TLK duomenimis, nuo šių metų pradžios PSDF biudžete medicininės reabilitacijos paslaugų išlaidoms kompensuoti skirta 10,9 mln. eurų. Tai yra 1,8 mln. eurų daugiau nei pernai.

Pristatymą „Medicininės reabilitacijos paslaugos“ galima rasti čia.

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos