vaistai.lt

Apie privalomąjį sveikatos draudimą diskutuota su Trečiojo amžiaus universiteto lankytojais (208/0) 

Apie privalomąjį sveikatos draudimą diskutuota su Trečiojo amžiaus universiteto lankytojaisLigonių kasų atstovas dalyvavo susitikime su Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universiteto Sveikos gyvensenos fakulteto bendruomenės nariais. Paskaitos-diskusijos Vilniuje metu dalyviai sužinojo, ką garantuoja privalomasis sveikatos draudimas (PSD) bei kokios ligonių kasų apmokamos gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugos jiems priklauso.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Rimantas Zagrebajev sausio 11-ąją susirinkusiems dalyviams priminė, kad visi PSD drausti asmenys turi teisę Lietuvoje gauti gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugas be papildomų mokesčių. Ši teisė įgyjama mainais į nenutrūkstamai kas mėnesį mokamas nustatyto dydžio PSD įmokas. Už asmenis, priklausančius socialiai jautrioms gyventojų grupėms, kurioms priklauso ir senjorai, PSD įmokas sumoka valstybė. Todėl senjorams priklauso visos sveikatos priežiūros paslaugos, kurias ligonių kasos apmoka iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.

VLK atstovas pabrėžė, jog norint gauti nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, svarbu įsitikinti kad kreipiamasi į gydymo įstaigą, sudariusią sutartį su ligonių kasomis, o registruojantis pas gydytoją specialistą – yra išrašytas siuntimas. Pastarojo nereikia tik einant pas šeimos gydytoją, dermatologą ir psichiatrą.

Susirinkusiuosius domino kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos (MPP) priemonių išdavimo tvarka. Lektorius priminė, kad iš PSDF kompensuojamos ne visų vaistų ir MPP įsigijimo išlaidos, o tik tų, kurie įrašyti į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamus sąrašus: A, B arba C. Už kai kuriuos 100 proc. kompensuojamuosius vaistus reikia primokėti, nes kompensuojamos tik bazinės vaistų kainos. O jeigu būtino kompensuojamojo vaisto vaistinėje nėra, jį vaistinėje galima užsakyti ir beliks tik atsiimti nurodytu laiku.

Dar viena senjorus dominusi tema – dantų protezavimas. Ligonių kasų atstovas priminė, kad pensinio amžiaus asmenys turi teisę į kompensuojamą dantų protezavimą. Kreipiantis dėl šių paslaugų, svarbu prisiminti kelis svarbius dalykus. Pirmiausia, reikia įsitikinti, kad odontologines paslaugas teiksianti įstaiga yra pasirašiusi sutartį su ligonių kasomis. Taip pat svarbu atsiminti, kad šią paslaugą ligonių kasos kompensuoja iki tam tikros sumos, kuri vaikams ir suaugusiems skiriasi.

M. Čoboto Trečiojo universiteto atstovai diskutavo ir apie visuotinumo bei solidarumo sveikatos draudimo principą, kuris taikomas Lietuvos PSD modeliui. Pasak ligonių kasų atstovo, šio modelio dėka PSD kiekvienam apdraustajam suteikia platų spektrą garantijų: šeimos gydytojo paslaugas ir ligų prevenciją, odontologinę pagalbą, gydytojų specialistų paslaugas, greitąją medicinos pagalbą, gydymą ligoninėje, medicininę reabilitaciją, slaugos paslaugas, brangiuosius tyrimus ir procedūras bei kt.

Paskaitos-diskusijos dalyviai taip pat teiravosi, kur galima pasitikrinti įstaigų sąrašą, turinčių sutartį su ligonių kasomis. Be galimybės to teirautis pačios gydymo įstaigos, lektorius pristatė ligonių kasų sukurtą interaktyvų Lietuvos gydymo įstaigų sąrašą. Čia greitai ir patogiai galima pasirinkti įstaigą pagal reikiamą paslaugą, vietovę ir kt.

Įvykusio pranešimo skaidres galima peržiūrėti čia.

Daugiau apie sveikatos priežiūros paslaugas skaitykite čia.

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos