vaistai.lt

Klausiate – atsakome: Ar afrikinio kiaulių maro virusas pavojingas žmonėms? (342/0) 

Klausiate – atsakome: Ar afrikinio kiaulių maro virusas pavojingas žmonėms?Afrikinio kiaulių maro (AKM) virusas nėra pavojingas žmonėms, šiuo virusu serga tik kiaulės ir šernai. AKM yra labai užkrečiama liga, todėl labai svarbu kuo greičiau šią ligą diagnozuoti ir sustabdyti jos plitimą kiaulių ir šernų tarpe, sergančios ir užsikrėtusios kiaulės ar šernai turi būti tinkamai sunaikinti. Įtarus AKM, privaloma kuo greičiau kreiptis į savo vietos veterinarijos gydytoją arba Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) ir imtis reikalingų prevencinių priemonių.

Šiuo virusu užsikrėtusių kiaulių mėsą draudžiama vartoti ne dėl pavojaus užsikrėsti žmonėms, o dėl galimybės, kad per mėsą, kraują, vidaus organus pavojingas virusas bus išplatintas už ligos židinio ribų.

Pasireiškus AKM, ūkininkai gali netekti visų ūkyje auginamų kiaulių. Liga stipriai paveikia smulkius ir stambius kiaulių augintojus bei daugelį kitų veiksnių, dalyvaujančių kiaulininkystės ir jų produktų tiekimo grandinėje. O tai gali sukelti didelius šalies ekonominius nuostolius.

Viena efektyviausių priemonių kovojant su AKM viruso patekimu į kiaulių ūkius ir su medžiokle susijusiose veiklose – biologinio saugumo reikalavimų laikymasis. Neskleisti viruso užkrato padeda darbo drabužių, avalynės pakeitimas bei dezinfekcija tiek prižiūrint kiaules, tiek ir medžioklės metu.

Daugiau apie AKM prevencijos priemones: https://vmvt.lt/naujienos/informacija-apie-afrikini-kiauliu-mara-0

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos