vaistai.lt

Specialiai keliaujantiems: pamiršus Europos sveikatos draudimo kortelę yra kita išeitis (Video) (65/0) 

Specialiai keliaujantiems: pamiršus Europos sveikatos draudimo kortelę yra kita išeitisKaip reikiant įsibėgėjus atostogų sezonui ir nesant karantino suvaržymų kelionėms, Europos valstybes užplūdo keliautojai iš Lietuvos. Daugelis jų žino, kad saugesnes keliones po Europą užtikrina Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), tačiau net ir nespėjus jos pasigaminti, pamiršus pasiimti ar ją pametus, yra greita išeitis. Ligonių kasų specialistai primena, kad vos per kelias sekundes į savo telefoną galima atsisiųsti ESDK pakeičiantį sertifikatą.

„Jei privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apsidraudęs gyventojas išvyko iš Lietuvos nepasiėmęs ESDK arba kelionės metu ją prarado, o jam skubiai prireikė būtinosios medicinos pagalbos Europos šalies gydymo įstaigoje, yra būdas operatyviai išspręsti problemą. Tereikia prisijungti prie VLK informacinės sistemos ir savarankiškai susiformuoti laikinai ESDK pakeičiantį sertifikatą. Atsisiųsti sertifikatą į mobilųjį telefoną, kompiuterį ar planšetę keliautojas gali tiek sau, tiek vaikams. Tam kad būtų galima žmogų identifikuoti, reikia prisijungti per Elektroninių valdžios vartų portalą“, – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Tarptautinių reikalų skyriaus patarėja Neringa Šafranavičienė.

Pasak jos, ši VLK sukurta paslauga pastebimai populiarėja. Jei užpernai buvo išduota beveik 22 tūkst. sertifikatų, tai pernai – jau arti 29 tūkst. O iki šių metų rugpjūčio ligonių kasos spėjo išduoti daugiau nei 21,8 tūkst. sertifikatų.

Sertifikatas, kaip ir ESDK, patvirtina asmens teisę Europos Sąjungos šalyse, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje bei Jungtinėje Karalystėje gauti būtinąją medicinos pagalbą, kurios išlaidas visiškai arba iš dalies apmoka ligonių kasos. Tai reiškia, jog užsienyje patyrus traumą ar ūmiai susirgus ir gydymo įstaigoje pateikus sertifikatą, būtinoji medicinos pagalba bus suteikta pagal toje šalyje nustatytas pagalbos apimtis ir už ją sumokėta tos šalies nustatyta tvarka ir įkainiais.

„Jei žmogus neturi galimybės prisijungti prie e-valdžios vartų ir užsakyti sertifikato bei atsisiųsti jo į savo mobilų įrenginį – ne bėda. Galima elektroniniu būdu pateikti užpildytą nustatytos formos prašymą teritorinei ligonių kasai arba kreiptis į šalies, kurioje viešima, vietos valstybinio sveikatos draudimą įstaigą. Ši įstaiga kreipsis į Lietuvos Respublikos teritorinę ligonių kasą pagal asmens gyvenamąją vietą su prašymu atsiųsti ESDK pakeičiantį sertifikatą“, – pataria N. Šafranavičienė.

Svarbu žinoti, kad jei viešėdamas Europos šalyse apdraustasis neturėjo nei ESDK, nei ją pakeičiančio sertifikato, suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas jam teks apmokėti pačiam. Tokiu atveju, grįžus į Lietuvą, galima kreiptis į savo gyvenamosios vietos teritorinę ligonių kasą dėl išlaidų kompensavimo.

VLK primena, kad tiek ESDK, tiek sertifikatai PSD apsidraudusiems Lietuvos gyventojams išduodami nemokamai.

 

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos