vaistai.lt

Pabrėžė: ligų prevencijos patikrai papildomo draudimo nereikia (145/0) 

Pabrėžė: ligų prevencijos patikrai papildomo draudimo nereikiaIr žinantieji, kad tam tikro amžiaus žmonės gali prevenciškai pasitikrinti dėl kelių klastingų ligų, neretai mano, jog ši prevencinė patikra gali būti atlikta tik turint privatų sveikatos draudimą. Savaitgalį „Litexpo“ vykusioje sveikatos parodoje „Būkite sveiki“ ligonių kasa savo stendo lankytojams pabrėžė, kad nemokamai pasitikrinti pagal penkias ligų prevencijos programas gali ir turėtų visi rizikingo amžiaus apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). 

Sveikatai puoselėti skirtoje trijų dienų parodoje Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) stende pakaitomis dirbusios Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistės Audronė Čiuladienė, Jolita Šlepikienė, Rūta Jocienė, Evelina Aleksienė, Viktorija Klinavičienė ir Lina Gudaitienė pasakojo apie apdraustiesiems Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis apmokamą prevencinę patikrą dėl gimdos kaklelio, krūties, prostatos, storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. 

Stendo lankytojams Vilniaus TLK atstovės pabrėžė, kad kas 1–5 metus prevencinė patikra pagal programas dėl minėtų ligų būtina žmonėms, kurie yra tokio amžiaus, kai kyla didžiausia rizika jomis susirgti. Be šio moksliniais tyrimais pagrįsto rizikingo amžiaus ir nustatyto patikros reguliarumo, jokių kitų sąlygų norintiems prevenciškai pasitikrinti apdraustiesiems PSD nekeliama. Priešingai nei manė dalis stendo lankytojų, joks papildomas privatus sveikatos draudimas tam jiems nereikalingas. 

Dėl prevencinės patikros apdraustiesiems PSD tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Šeimos gydytojas vizito metu surenka reikiamą informaciją apie paciento sveikatos būklę, gyvenseną ir atlieka arba siunčia atlikti reikalingų, visai neskausmingų tyrimų. Jais išsiaiškinama, ar yra kokių nors dar nejuntamų ikivėžinių ar pirminių vėžinių pakitimų, ar kyla pavojus ateityje susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Visi šie tyrimai gali būti atliekami tiek viešosiose, tiek privačiose gydymo įstaigose – svarbiausia, kad jos turėtų sutartį su ligonių kasa dėl šių paslaugų teikimo.

Stendo lankytojai galėjo ne tik apie tai sužinoti, bet ir dalyvaudami viktorinoje pasitikrinti žinias apie ligų prevenciją. Aktyviausiai, kartais pasitardami tarpusavyje ir išties gerai į viktorinos klausimus atsakinėjo vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės. Didžioji šių lankytojų dalis gerai žinojo apie jau keliolika metų teikiamas prevencinių programų paslaugas. Dar nepasitikrinusieji paskatinti pritarė, kad jau būtina aplankyti šeimos gydytoją dėl patikros, ir žadėjo tai padaryti.  

Maloniai džiugino ir dalies jaunimo dėmesys ligų prevencijai bei žinios apie ją, nes, pavyzdžiui, dėl gimdos kaklelio vėžio, net ir neturint jokių simptomų, reikia reguliariai tikrintis ir jaunoms moterims – nuo 25 metų. Jaunuolių susidomėjimas teikia vilties, kad jaunajai kartai svarbi galimybė nesusirgti ateityje.

Vilniaus TLK stendo lankytojai ir viktorinos dalyviai ne tik daugiau sužinojo, kaip be papildomų išlaidų sumažinti grėsmę susirgti arba iš viso užkirsti kelią galimai ligai, bet ir gavo naudingų leidinių šia tema, galėjo laimėti įstaigos įsteigtų prizų. Žmonės noriai naudojosi proga su ligonių kasos specialistėmis pasikonsultuoti ir kitais privalomojo sveikatos draudimo klausimais. 

Prevencinės programos 

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos