vaistai.lt

Gydymas gama peiliu sustabdė esencialinio tremoro simptomus (603/3) 

Gydymas gama peiliu sustabdė esencialinio tremoro simptomusKiekvienais metais Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje gama peiliu atliekama per 1 tūkst. operacijų. Viena iš pacienčių, kuriai pritaikytas gydymas šia inovatyvia technologija, yra 80-metė Rasa.

Prieš 15 metų jai ligą išdavė sustingusi plaštaka. Moteris pasakoja, kad visada mėgo rašyti ir didžiavosi gražia rašysena, tačiau pastebėjo, kad tai pasikeitė. „Ranką tapo sunku valdyti. Vėliau atsirado drebulys, – pirmuosius simptomus prisimena pacientė. – Iš pradžių padėjo vaistai, bet po to net ir jie negelbėjo.

Drebanti ranka vis labiau sunkino Rasos kasdienybę. „Gyvenimas tapo nepatogus. Šaukštą ar puodelį turėjau laikyti dviem rankom, nes kankino labai stiprus drebulys, trukdantis daiktus paimti į rankas“, – apie sunkumus pasakoja ji.

Išgirdusi apie gama peilio gydymo galimybes, moteris nusprendė apsilankyti Kauno klinikose. Čia atlikus reikiamus tyrimus, jai diagnozuotas esencialinis tremoras. Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovas dr. Andrius Radžiūnas sako, kad ši liga sukelia ritmišką skirtingų kūno dalių drebėjimą, dažniausiai rankų, galvos, balso, kojų ar liemens.

Savaiminiu tremoru serga apie 4 proc. žmonių, kuriems yra 40 ir daugiau metų. „Dažnai ši liga painiojama su Parkinsono liga, tačiau, sergant Parkinsono liga, drebulys atsiranda ramybėje, o esencialiniu tremoru – veiklos metu. Taip pat Parkinsono liga sergantys patiria kitokių simptomų, kaip – rigidiškumas, judesių sulėtėjimas, sunkumas vaikščiojant, – aiškina sektoriaus vadovas. – Įvertinus gautus pacientės tyrimų rezultatus, nusprendėme, kad efektyviausių gydymo rezultatų pasieksime atlikus procedūrą gama peiliu.“

Po atliktos procedūros Rasa jautėsi gerai ir netrukus išvyko namo. „Po mėnesio jau matėme pirmuosius pacientės būklės gerėjimo požymius. Šiuo metu esencialinis tremoras rankoje sustojo“, – pastebi dr. A. Radžiūnas.

Moteris džiaugiasi, kad dabar gali gyventi daug kokybiškesnį gyvenimą. „Mėgstu spręsti kryžiažodžius ir pastebėjau, kad jau tapo lengviau rašyti. Rašau lėtai, neskubant, jau galiu bent arbatos puodelį paimti viena ranka“, – šypsosi Rasa.

Gama peilis – ypač tiksli, komplikacijų riziką minimizuojanti onkologinių ligų, kraujagyslinių patologijų ir funkcinių susirgimų neinvaziniam stereotaksiniam radiochirurginiam gydymui skirta inovatyvi sistema. Pirmasis Baltijos šalyse naujos kartos gama peilis įrengtas LSMU ligoninėje Kauno klinikose 2019 metų vasarą.

Kauno klinikų informacija 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 3)

Elisa Kelly
Parašė Svečias 2023-02-08 21:53:12
TIKRAS SKUBIAS VEIKSMINGAS RABUOTOJAS, PADĖDAMAS SUGRĄŽINTI BUVUSIĄ MYLĖTOJĮ IR IŠSAUGOTI SANTUOKĄ. paštas:  
 
Sveiki visi, mano Elisa Kelly mane apėmė toks džiaugsmas dėl daktaro Murugu burtų. prieš kelerius metus mano vyras paliko mane dėl kitos moters ir aš buvau labai sugniuždyta, nes niekada jam nieko blogo nepadariau, likau su dviem vaikais ir mažai apmokamu darbu. Jau beveik pasidaviau, kol internete pamačiau liudijimą apie daktarą Murugu ir nusprendžiau su juo susisiekti. Paaiškinau jam savo problemą ir jis patikino, kad po 24 val. pamatysiu teigiamą rezultatą. Nenuostabu, kad kitą dieną po burto grįžo mano vyras, prašydamas manęs atleisti ir pažadėjo niekada nepalikti. mano vyras grįžo jau 6 mėnesius ir mes niekada neturėjome jokių problemų, džiaugiuosi, kad neabejojau dr. Murugu, nes jis tikrai gali išspręsti bet kokias problemas greitai palengvindamas, taip pat galite susisiekti su juo pagalbos dabar el. paštu: dr. WhatsApp/skambinkite +90 538 069 4285 
https://drmakinidrmurugu.blogspot.com 
Svetainė: https://drmuruguspellhome.net
Angela
Parašė Svečias 2023-02-08 21:52:37
I NEED AN URGENT LOVE SPELL CASTER TO HELP BRING BACK EX HUSBAND AND RESTORE BROKEN MARRIAGE  
 
Hello everyone I know there is someone somewhere reading this, My name Angela from Leicester city, I want to share a great work of a spell caster called Dr. Murugu, I had a fight with my partner which led to our divorce but when he left me a part of me left with him and I was sad and depressed I was stuffing something on the internet when I saw people testifying about the effectiveness of his works and I just decided to give him a try I did everything he told me to do and he assured me that before 72 hours my husband will come back to me, the next morning to my greatest surprised a car stopped outside my house and it was my husband I'm so happy he can also help you email him at  
https://drmakinidrmurugu.blogspot.com 
Website: https://drmuruguspellhome.net 
Call/WhatsApp +90 5380694285
Angela
Parašė Svečias 2023-02-08 21:52:13
MAN REIKIA SKUBIAI MEILĖS RAKETO RATUKO, KURI PADĖTŲ SUGRĄŽINTI BUVO VYRĄ IR ATSTATYTI NUTRAUKTĄ SANTUOKĄ  
 
Sveiki visi, kuriuos žinau, kad yra kažkas, kas skaito tai. Mano vardas Angela iš Lesterio miesto, noriu pasidalinti puikiu burtininko, vardu Dr. Murugu, darbu, aš susimušiau su savo partneriu, dėl kurio išsiskyrėme, bet kai jis išėjo. dalis manęs paliko su juo ir man buvo liūdna ir prislėgta, kai ką kišau į internetą, kai pamačiau žmones, liudijančius apie jo darbų efektyvumą, ir aš tiesiog nusprendžiau pabandyti, padariau viską, ką jis man liepė. Jis patikino mane, kad prieš 72 valandas mano vyras grįš pas mane, kitą rytą, mano didžiausiam nustebimui, prie mano namų sustojo automobilis, o mano vyras taip pat džiaugiuosi, kad jis taip pat gali padėti išsiųsti jam el. laišką adresu dr.makinidrmurugu@ gmail.com 
https://drmakinidrmurugu.blogspot.com 
Svetainė: https://drmuruguspellhome.net 
Skambinkite / WhatsApp +90 5380694285


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos