vaistai.lt

Sergančiųjų mažiau nei įprastai tokiu metu (86/0) 

Sergančiųjų mažiau nei įprastai tokiu metuNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę nežymiai padidėjo. Praėjusią savaitę jis siekė 752,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o sausio 23–29 d. – 749,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Lyginant penktosios šių metų savaitės sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga atvejų skaičius su ketvirtosios savaitės duomenimis, matyti, kad gripo atvejų užregistruota mažiau, o COVID-19 ligos ir ŪVKTI atvejų skaičius padidėjo.

Sausio 30 d.–vasario 5 d. mažiausias sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis buvo Telšių apskrityje, didžiausias vis dar laikosi Kauno apskrityje. Jau keturias savaites iš eilės nė vienoje Lietuvos savivaldybėje nebuvo viršytas epideminis sergamumo lygis, t. y. 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų riba.

Praėjusią savaitę didžiausi sergamumo rodikliai buvo užfiksuoti: Kėdainių r. – 1377,69 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Šiaulių m. – 1133,60 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Ukmergės r. 1125,81atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Atkreipiame dėmesį, kad ankstesniais gripo sezonais didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI būdavo fiksuojamas sausio-vasario mėnesiais. Šį sezoną sergamumo rodikliai tiek sausį, tiek vasarį – mažesni nei gruodį.

Visos Lietuvos duomenis pagal atskiras savivaldybes, sergančiųjų amžių,  viruso tipus, mirties atvejus ir kt. galite rasti NVSC interneto svetainėje adresu ČIA

Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse

Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse 

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyti 26 pacientai, iš kurių beveik visi (24 asmenys) – vaikai iki 17 m. amžiaus. Intensyviosios terapijos skyriuose buvo gydomi du  2–17 m. amžiaus asmenys.

Sausio 30 d.–vasario 5 d. mirties nuo gripo atvejų neužfiksuota. Primename, kad Lietuvoje šį gripo sezoną iš viso užregistruota 13 mirties nuo gripo atvejų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, ketvirtąją šių metų savaitę ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimta 318 ėminių, iš kurių A tipo gripo virusas ir respiracinis sincitinis virusas aptiktas 18-oje ėminių, B tipo gripo virusas rastas 4-iuose ėminiuose.


Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2017 m.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2017 m.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje ketvirtąją šių metų savaitę iš 53 124 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 7 206 buvo teigiami (A tipo gripas sudarė 70 proc., B tipo – 30 proc.).


Europos savaitiniai duomenys apie nustatytus gripo virusus pagal tipą 2022–2023 m. sezonu

Europos savaitiniai duomenys apie nustatytus gripo virusus pagal tipą 2022–2023 m. sezonu 

Gripo sezonas dar tik įpusėja, tad ir toliau patariama griežtai laikytis higienos taisyklių:

* kosint ir čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis (galima užsidengti skepetaite ar sulenkta alkūne);

* reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones, ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus;

* dažnai drėgnu būdu valyti ir vėdinti patalpas;

* pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmą ar pan.), kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Informacija iš:

Image Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos