vaistai.lt

Pavasarinės akių traumos: kada vykti į skubiosios pagalbos skyrių? (196/0) 

Pavasarinės akių traumos: kada vykti į skubiosios pagalbos skyrių?Pavasariui įsibėgėjant, žmonėms vis dažniau traukiant į gamtą, imantis sodo darbų, daugėja ir akių traumų, kurios atveda į skubiosios pagalbos skyrių. Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriaus gydytojas Audrys Kukulskis pateikia išsamią atmintinę, ko imtis, o ko jokiu būdu nedaryti patyrus akies traumą.

Skubi pagalba reikalinga, kai žmogus patiria: 1) akies traumą (akis sumušama, sužalojama, joje įstringa svetimkūnis ar pažeidžiama cheminėmis medžiagomis); 2) staigų regėjimo pasikeitimą (dvejinasi akyse, sutrinka regėjimas viena ar abiem akimis, pradedama viena ar kita akimi matyti kažką naujo).


Ko nedaryti?

Visais akių traumų atvejais nelieskite, netrinkite ir nespauskite pažeistos akies, netepkite jokių tepalų, kol jų specialiai sužalojimui gydyti nepaskyrė gydytojas. Jei matote, kad svetimkūnis įstrigo akyje – jokiu būdu nemėginkite patys jo pašalinti.


Ką daryti?

Visais akių traumų atvejais nedelsdami kreipkitės pagalbos. Turėkite omenyje, kad ne visos ligoninės siūlo skubią akių traumų pagalbą. Pavyzdžiui, Kauno klinikos yra vienintelis akių traumų centras Kauno regione.

Jeigu į akį pateko svetimkūnis, ir nematote, kad jis būtų akyje įstrigęs, galite atsargiai mirksėti, užsimerkti, naudoti dirbtines ašaras, tikintis, kad svetimkūnis pasišalins savaime. Į akį patekus cheminei medžiagai, ją gausiai plaukite po tekančiu vandeniu.


Kokiais atvejais skubioji pagalba nereikalinga?

Kas trečias dėl akių problemų į Kauno klinikų Skubios pagalbos skyrių besikreipiantis pacientas atvyksta dėl akies perštėjimo, traiškanojimo ar paraudimo – tokiais atvejais, kai nesama traumos, pacientams pakaktų kreiptis į šeimos gydytoją.

Taip visi sutaupytų laiko, nes pirmiausia apžiūrimi traumas patyrę pacientai, tad jų nepatyrus gali tekti laukti eilėse, tuo tarpu vizitą pas šeimos gydytoją galima suplanuoti jums patogiu metu. Taip pat nesant skubios pagalbos poreikio už suteiktas paslaugas gali tekti susimokėti.


Svarbu –veido apsaugos priemonės dirbant

Dažniausiai į skubiosios pagalbos skyrių atvykstama į akį patekus svetimkūniui. Dirbant statybos, remonto darbus, darbuojantis soduose bei su staklėmis, pamirštama pasirūpinti veido apsaugos priemonėmis (apsauginiais akiniais ir/ar veido skydu), todėl dažnai tenka traukti ragenoje įstrigusias smulkias metalo ar medienos drožles, įvairius kitus svetimkūnius.

Pasitaiko, kad žmogus mums pasigiria: „Dėl akių pas jus atvykstu jau dešimtąjį kartą“. Tik ar tikrai verta tuo girtis? Kiekviena akies trauma didina riziką, kad prastės regėjimas. Kiekviena žaizda akyje yra tarsi vartai galimai infekcijai. O ir po svetimkūnio šalinimo procedūros dar kurį laiką gali būti juntamas skausmas. Tai didelis diskomfortas ir rizika, kurios galima nesunkiai išvengti naudojant akių ir veido apsaugos priemones. Saugokite save!

Kauno klinikų informacija

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš: 

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos