vaistai.lt

Ypatingo kruopštumo reikalaujančios inkstų transplantacijos, kai organų donoras – vaikas (770/1) 

Ypatingo kruopštumo reikalaujančios inkstų transplantacijos, kai organų donoras – vaikasKauno klinikose daugiau nei prieš dvidešimt metų pradėtos atlikti inkstų transplantacijos, tačiau „En bloc“ inkstų transplantacija pirmą kartą Kauno klinikose ir Lietuvoje atlikta vos prieš aštuonerius. „„En bloc” inkstų transplantacijos skirtumas nuo visiems žinomos inksto transplantacijos yra toks, kad operacijos metu įsodinamas ne vienas donorinis inkstas, bet abu donoro inkstai kartu vienam recipientui“, – teigia prof. Daimantas Milonas, Kauno klinikų Urologijos klinikos Inkstų transplantologijos sektoriaus vadovas, pirmasis Lietuvoje atlikęs tokio tipo inkstų transplantaciją.

„En bloc“ transplantacijos atliekamos tada, kai donoras jaunesnis nei penkerių metų amžiaus arba sveria iki dvidešimties kilogramų. „Vyresnio amžiaus ir didesnio kūno svorio donorų inkstai įprastai persodinami atskirai – po vieną inkstą skirtingiems recipientams, – sako prof. D. Milonas. – Jauno amžiaus donorai pasitaiko itin retai, todėl net ir labai dideliuose transplantacijų centruose kiekviena tokio tipo transplantacija tampa iššūkiu visai komandai.“

Esant jaunam organų donorui ir suaugusiam recipientui, gydytojams tenka užduotis nuspręsti, ar atlikti „En bloc“ transplantaciją, ar inkstus persodinti atskirai skirtingiems recipientams. „Vienareikšmio atsakymo šiuo metu nėra, tačiau publikuotų rezultatų analizės rodo, kad „En bloc“ transplantuoti du inkstai turi kiek geresnį ilgalaikį donorinio organo išgyvenamumą ir mažesnę komplikacijų riziką“, – patirtimis dalijasi profesorius.

„En bloc“ inkstų transplantacija reikalauja ypatingo kruopštumo, techniniai aspektai taip pat skiriasi nuo operacijos, kai transplantuojamas vienas suaugusio donoro inkstas. „Visų pirma, tai susiję su tinkamu kraujagyslių paruošimu bei minimaliu išoriniu poveikiu inkstams ir šlapimtakiams organo ruošimo metu, – pasakoja prof. D. Milonas. – Kitas apsektas – kraujagyslių jungtis transplantacijos metu. Įprastai labai jauno donoro aortos ir tuščiosios venos, kurios naudojamos „En bloc“ transplantacijos metu, diametras mažesnis nei suaugusių inkstų arterijos ir venos, todėl donoro ir recipiento kraujagyslių sujungimas reikalauja didelės komandos patirties ir preciziškumo.“

Profesorius priduria, kad dar vienas kylantis iššūkis tokio tipo transplantacijų metu – tvarkingai paguldyti donorinius inkstus į paruoštą vietą kūne užtikrinant kraujotaką per smulkias inkstines kraujagysles. „Kauno klinikose atliktos trys „En bloc“ transplantacijos, visų operacijų metu donorinius šlapimtakius į šlapimo pūslę implantavome atskirai“, – pabrėžia jis.

„Eksplantacijose, kai organai paimami iš donoro, teko būti visus kartus. Tokiose eksplantacijose dalyvauja tarptautinė Eurotransplanto sukviesta komanda, – sako prof. D. Milonas. – Natūralu, kad operuojant 2-3 metų organų donorą emociškai darbas tampa žymiai sunkesnis.“

Pooperacinė priežiūra nėra išskirtinė – visus kartus recipientai nesusidūrė su komplikacijomis. „Tačiau potransplantacinis periodas reikalauja padidinto gydytojų nefrologų budrumo. Būtina užtikrinti tinkamą skysčių balansą, teisingai parinkti ir koreguoti imunosupresantų dozes. Visa tai buvo užtikrinta mūsų kolegų, Nefrologijos klinikos gydytojų profesionalumo dėka“, – teigia gydytojas urologas.

Visų trijų recipientų, kuriems Kauno klinikose buvo atlikta „En bloc“ transplantacija, inkstų funkcija yra labai gera, net ir recipiento, kuriam donorinis organas transplantuotas prieš aštuonerius metus.

Nuo 2000 metų Kauno klinikose atlikta daugiau nei 680 inkstų transplantacijų. Pirmą kartą Kauno klinikose ir Lietuvoje „En bloc“ inkstų transplantacija atlikta 2015 m. Šiuo metu šalyje atliktos tik keturios tokio tipo transplantacijos, trys iš jų – Kauno klinikose.

Kauno klinikų informacija

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš: 

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 1)

Benson Moore
Parašė Svečias 2024-04-23 23:38:10
MUMS SKUBIAI REIKIA INKSTŲ DONOTORIŲ, SUMA 800 000 EUR] SUSISIEKITE DABAR DĖL DAUGIAU INFORMACIJOS. Siųskite mums el. laišką } Dr. Vikram Kumar, IŠ JASLOK HOSPITAL INDIA. ESU ORGANŲ CHIRURGIJOS SPECIALISTAS ir padarysiu 
pirkti ir parduoti. BET KOKŲ TIPŲ 0F ORGANŲ TRANSPLANTAS Mums reikia jūsų skubaus atsakymo.


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos