vaistai.lt

Dėmesio! Sukčiai gali siūlyti lengvai parūpinti vaistų, kurie kitu atveju nėra taip paprastai prieinami (242/0) 

Dėmesio! Sukčiai gali siūlyti lengvai parūpinti vaistų, kurie kitu atveju nėra taip paprastai prieinamiValstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) atkreipia dėmesį, kad paskutiniuoju metu tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse itin aktyviai veikia įvairūs sukčiai, siūlantys žmonėms įsigyti receptinių vaistų be recepto ar žadantys greitai ir lengvai parūpinti tų vaistų, kurių tiekimas yra sutrikęs. Netikėkite tokiais pažadais – greičiausiai įsigysite falsifikuotų vaistų ar apskritai neaiškios kilmės produktų.

Tokių produktų, pristatomų kaip vaistai, yra siūloma įsigyti neaiškios kilmės interneto svetainėse, interneto skelbimų ar pokalbių svetainėse, taip pat socialiniuose tinkluose.

VVKT taip pat atkreipia dėmesį, kad visus vaistus reikia pirkti ne interneto pokalbių svetainėse ar socialiniuose tinkluose, o tik legaliose jų pardavimo vietose arba jų internetinėse svetainėse, kurios yra pažymėtos specialiu logotipu, nurodančiu, kad šioje vaistinės internetinėje svetainėje pirkti vaistus yra saugu. Logotipu galima pasitikėti tik tada, kai jį paspaudus atsiranda vaistinių, parduodančių vaistus nuotoliniu būdu sąrašas (Lietuvos atveju, šią informaciją matysite www.vvkt.lrv.lt svetainėje).

Pastebima, kad šiuo metu itin aktyviai siūloma įsigyti vaistinio preparato Ozempic (semagliutidas). Minėtas vaistas pristatomas kaip priemonė svoriui mesti, raginama jį pirkti. VVKT pažymi, kad Ozempic yra receptinis vaistinis preparatas, taigi, be recepto jo įsigyti negalima. Šis vaistas yra skirtas gydyti antro tipo cukrinį diabetą, tad jį kaip ir visus kitus vaistus reikėtų vartoti tik pagal paskirtį, nes priešingu atveju, galimi rimti sveikatos sutrikdymai.

Suprantame ir apgailestaujame, jei konkretaus vaisto tiekimas yra sutrikęs, o pacientui jo būtinai  reikia, tačiau primename, kad, tokiu atveju reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju, aptarti kitokios vaisto formos (pvz., injekcijų pakeitimą tabletėmis) arba kitokio gydymo galimybes.

Informacija iš:

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos