vaistai.lt

Teikiant slaugos ir palaikomojo gydymo bei paliatyviąją pagalbą – galimybės piktnaudžiauti (138/0) 

Teikiant slaugos ir palaikomojo gydymo bei paliatyviąją pagalbą – galimybės piktnaudžiautiSpecialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę septynių viešųjų įstaigų veiklos srityse, susijusiose su slaugos ir palaikomojo gydymo ir paliatyviosios pagalbos paslaugų teikimu. Išanalizavus teisinį reglamentavimą, susijusį su minėtų paslaugų teikimu, nustatyti korupcijos rizikos veiksniai, galintys daryti neigiamą įtaką minėtų paslaugų suteikimo procesų skaidrumui ar galintys sudaryti sąlygas piktnaudžiauti teikiant minėtas paslaugas.

Analizė buvo atlikta Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro, Grigiškių sveikatos priežiūros centro, Kaišiadorių ligoninės, Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės, Regioninės Mažeikių ligoninės, Sedos pirminės sveikatos priežiūros centro ir Šakių ligoninės veiklos srityse, susijusiose su slaugos, palaikomojo gydymo ir paliatyviosios pagalbos (t. y. ligonių, sergančių nepagydoma, progresuojančia liga, priežiūra) paslaugų teikimu.

STT vertinimu, atskirų asmens sveikatos priežiūros įstaigų vykdomos pacientų registracijos ar hospitalizavimo slaugos ir palaikomojo gydymo bei ir paliatyviosios pagalbos paslaugoms gauti procedūros ne visada gali užtikrinti minėtų paslaugų teikimo procesų skaidrumą. Nustatytos situacijos, kuomet tas pats darbuotojas vykdo pacientų registraciją, jų eilių paslaugoms gauti valdymą bei priima sprendimą dėl paslaugos suteikimo. Taip vienasmeniškai valdomi procesai sudaro sąlygas suinteresuotų asmenų nesąžiningam elgesiui pasireikšti. Taip pat korupcijos rizikos analizės atlikimo metu STT pareigūnai nustatė, jog atskirais atvejais slaugos bei palaikomojo gydymo ir paliatyviosios pagalbos paslaugų suteikimo procesas, apimantis pacientų registravimą ir / ar hospitalizavimą yra nedokumentuojamas, o tai vertintina kaip ypatingai ydinga praktika.

Atkreiptas dėmesys, jog analizės subjektų, teikiančių asmens sveikatos priežiūros paslaugas, vidaus ir išorės kontrolės stoka gali neigiamai paveikti minėtų procesų skaidrumą ir sudaryti galimybes piktnaudžiauti ar pasielgti nesąžiningai, o už viešųjų įstaigų paslaugų teikimo priežiūrą ir kontrolę atsakingi steigėjai – savivaldybės – dažnu atveju šią kontrolę vykdo formaliai.

STT, atlikusi korupcijos rizikos analizę, analizuotoms viešosioms įstaigoms bei Šakių rajono ir Vilniaus miesto savivaldybėms pateikė pasiūlymus dėl teisinio reglamentavimo ir praktinio procedūrų tobulinimo, siekiant suvaldyti ir šalinti korupcijos rizikos analizės atlikimo metu nustatytas rizikas. Minėtos įstaigos per 3 mėnesius turi viešai paskelbti, kaip atsižvelgta ar numatoma atsižvelgti į Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktas pastabas ir pasiūlymus.

Susipažinti su visa korupcijos rizikos analize bei pateiktais pasiūlymais galite čia.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš: 

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos