vaistai.lt

Pasaulinė maisto saugos diena: numatyk, kas nenumatoma (302/0) 

Pasaulinė maisto saugos diena: numatyk, kas nenumatomaJungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) duomenimis, kasmet pasaulyje 600 mln. žmonių (1 iš 10 žmonių) suserga suvartoję nesaugaus maisto, o 420 000 žmonių tai sukelia nepataisomą žalą sveikatai. Per maistą plintančias ligas sukelia bakterijos, virusai arba cheminės medžiagos, esančios užterštame maiste ar vandenyje. 

Šiemet, minint Pasaulinę maisto saugos dieną, akcentuojama, kad labai svarbu būti pasiruošus galimiems ar tikėtiniems su maisto sauga susijusiems incidentams. Tiek kontrolės institucijoms, tiek ir verslo atstovams labai svarbu turėti aiškų reagavimo planą, jį išsibandyti ir tokiu būdu būti pasiruošus suvaldyti įvykius susijusius su maisto saugos incidentais. Nors tam reikia ir politikos formuotojų, maisto saugos institucijų, ūkininkų ir maisto gamintojų pastangų, vartotojai taip pat turi išlikti atsakingi, žingeidūs ir budrūs.  

„Ši diena, tai proga prisiminti, kad maisto sauga yra visų atsakomybė, kurioje pagrindinis vaidmuo tenka visiems - nuo gamintojų iki vartotojų. Vartotojams svarbu žinoti, kad Europos Sąjungos standartai yra vieni aukščiausių pasaulyje - daugiausia dėl to, kad yra priimami labai griežti ES teisės aktai, kuriais užtikrinama maisto ir pašarų sauga”, - pasakoja Maisto skyriaus vedėja Ona Keblienė. 

Europoje, siekiant užtikrinti didesnę prevenciją nesaugiems produktams plisti, sukurta skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF), per kurią šalys narės keičiasi informacija apie nustatytus nesaugius produktus. Tokiu būdu institucijos gali greitai reaguoti į maisto grandinėje kylantį pavojų visuomenės sveikatai. 

Per šią sistemą Lietuvą operatyviai pasiekia informacija apie galimai nesaugaus maisto partijas, kurios nedelsiant išimamos iš prekybos arba net nepasiekia pardavėjų. VMVT 2023 m. Lietuvos vartotojams paskelbė iš viso 121 RASFF pranešimus, gautus iš Europos Komisijos bei atvejus nustatytus Lietuvos rinkos kontrolės metu. 2023 m. dažniausiai pranešimai buvo skelbiami apie nesaugią vištieną, maisto papildus, prieskonius, grūdus ir įvairius kepinius, konditerijos gaminius. Pagal kilmės šalis, dažniausiai nesaugūs produktai pasitaikydavo iš Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, JAV ir Kinijos.  

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos