vaistai.lt

VMVT pristato: informacija apie nesaugius produktus realiu laiku! (464/0) 

VMVT pristato: informacija apie nesaugius produktus realiu laiku!Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įgyvendino naują technologinį sprendimą, kuris ženkliai pagreitins vartotojų ir visuomenės informavimą apie nesaugius produktus. VMVT puslapyje startuoja virtuali švieslentė, kurioje duomenys apie rinkoje išplatintus nesaugius produktus bus skelbiami realiu laiku.  

„Tikimės, kad kasdieną patikrinti VMVT tinklalapį ir įsitikinti, jog namuose neatsirado atšauktų iš rinkos produktų taps visų vartotojų įpročiu. Informacija nuo šiol bus skelbiama realiu laiku, tad vartotojai bus dar greičiau apsaugoti nuo riziką sveikatai galinčių sukelti produktų suvartojimo. Norime taip pat paskatinti ir prekybos sektorių aktyviai komunikuoti su vartotojais ir informuoti juos visomis įmanomomis priemonėmis, jei jų asortimente, VMVT kontrolės ar pačios įmonės savikontrolės metu, buvo nustatytas nesaugus produktas. Tai yra pirminė ir svarbiausia gamintojų bei prekybininkų atsakomybė, o VMVT specialistai ir toliau kontroliuos, kaip nustatytų reikalavimų yra laikomasi. Didžiuojuosi šiuo apčiuopiamu bei naudingu visuomenei rezultatu ir kviečiu visus aktyviai juo naudotis,“ – pasakojo VMVT vadovė Audronė Mikalauskienė. 

Pasak VMVT vadovės, šio patobulinimo dėka procesas tapo žymiai efektyvesnis ir palengvino darbuotojų kasdieninį darbą. Duomenis skelbti realiu laiku galima, nes sukurta nauja Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus  RASFF sistema (RASFF – Rapid Alert System for Food and Feed), kuri pakeitė seną ir techniškai nepatogią.  

„RASFF sistema buvo viena problematiškiausių, specialistams teko didelė administracinė našta, tačiau kartu matėme, kad čia pokytį galime padaryti pakankamai greitai. Su komanda per ne pilnus 6 mėnesius sukūrėme naują produktą - dabar specialistai gali pateikti duomenis greičiau ir paprasčiau, atsirado nauji patogūs funkcionalumai - sumažėjo informacijos pildymo ranka, veikia automatinis naudotojų notifikavimas. Su naująja RASFF aplikacija taip pat visiškai atsisakėme popierinių dokumentų ir ilgo pasirašymo proceso. Vienas svarbiausių pokyčių - atvėrėme realaus laiko duomenis visuomenei.  Tai yra dar vienas žingsnis į priekį siekiant užtikrinti maisto saugos standartus, o VMVT tapti dar efektyvesnei institucijai,”  - kalbėjo VMVT Vyriausioji patarėja Aistė Kotryna Remeikienė.  

Vartotojai, įsigiję saugos reikalavimų neatitinkančių produktų, apie tai visų pirma turėtų pranešti pardavėjui, kad pastarasis galėtų imtis reikiamų priemonių ir pašalinti saugos reikalavimų neatitinkantį produktą iš rinkos bei informuoti VMVT. 

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos