vaistai.lt

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys dalyvaus ES ministrų susitikime Liuksemburge (201/0) 

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys dalyvaus ES ministrų susitikime LiuksemburgeSveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys birželio 21 d. dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos (EPSCO) posėdyje Liuksemburge. Susitikimo metu bus aptarti farmacijos, Europos sveikatos sąjungos, vakcinacijos nuo vėžio klausimai.

Ministras dalyvaus politiniuose debatuose apie pasiektą pažangą svarstant pasiūlymus dėl Farmacijos paketo peržiūros bei paskatų sistemos. Paketu siekiama užtikrinti ES pacientams skirtų vaistų kokybę, saugumą ir veiksmingumą bei harmonizuoti vidaus rinką.

Posėdžio metu bus tvirtinamos Tarybos išvados dėl Europos sveikatos sąjungos ateities. Išvadose pabrėžiama, kad sveikatos priežiūra yra pagrindinė teisė ir turi būti užtikrinta visose ES politikose. ES institucijos įsipareigojo užtikrinti visiems prieinamą, įperkamą ir kokybišką sveikatos priežiūrą, skatinant solidarumą tarp valstybių narių. Išvadose taip pat atkreipiamas dėmesys į pandemijos pamokas, sveikatos sistemų tvarumo grėsmes, skaitmeninių technologijų ir sveikatos duomenų svarbą, bei poreikį stiprinti ES gebėjimus reaguoti į sveikatos krizes ir užtikrinti vaistų tiekimo saugumą.

Posėdyje taip pat bus priimama Tarybos rekomendacija dėl vėžio, kurio galima išvengti skiepais. Pagrindinis dėmesys skiriamas dviem vakcinoms, kurios gali užkirsti kelią virusinėms infekcijoms, galinčioms sukelti vėžį: skiepijimams nuo žmogaus papilomos viruso (HPV) ir hepatito B viruso, taip pat gerinant skiepijimų aprėpties rodiklių stebėseną.

SAM Komunikacijos skyrius

Informacija iš: 

SAM komunikacijos skyrius

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos