vaistai.lt

Sugrįžo ne tik mokslo metai, bet ir streso sukelta aknė: kaip prižiūrėti paauglių odą? (590/0) 

Sugrįžo ne tik mokslo metai, bet ir streso sukelta aknė: kaip prižiūrėti paauglių odą?Mokslo metų pradžia kai kuriems paaugliams gali sukelti papildomą stresą, kurio pasekmė – aknės proveržiai. Kokių klaidų svarbiausia vengti ir kaip tinkamai prižiūrėti paauglių odą rudenį?


Kodėl rudenį aknė suaktyvėja?

„Aknė yra viena dažniausių lėtinių uždegiminių odos ligų, su kuria susiduria paaugliai. Dėl hormonų pokyčių oda pradeda gaminti daugiau riebalų, kurie kartu su negyvomis odos ląstelėmis gali užkimšti odos poras. Kai tai įvyksta, atsiranda spuogai ir inkštirai, dažniausiai pažeidžiantys būtent veido, krūtinės ir nugaros odą", – pasakoja „Eurovaistinės" vaistininkė Toma Gečienė.

Anot jos, aknę paskatinti gali ir kiti išoriniai veiksniai, kurių įtaka ypač sustiprėja būtent rudenį, prasidėjus naujiems mokslo metams.

„Aknė suaktyvėti gali rudenį dėl streso prasidėjus naujiems mokslo metams. Stresas yra vienas pagrindinių veiksnių, galinčių suaktyvinti aknę, ypač paaugliams. Kūnas patiria stresą, todėl padidėja hormono kortizolio lygis. Šis hormonas skatina riebalinių liaukų aktyvumą, taip sukeldamas odos porų užsikimšimą ir padidindamas spuogų atsiradimo riziką. Taip pat aknę sukelti gali mitybos pokyčiai, jeigu paauglys pradėjo valgyti daugiau riebaus, greito ir cukraus kupino maisto. Dar šią odos ligą gali paskatinti aktyvi fizinė veikla, kai nesilaikoma tinkamos higienos", – pasakoja vaistininkė T. Gečienė.


Didžiausia klaida, kad spuogus spaudo patys paaugliai

„Savarankiškas spuogų spaudymas – tai didžiausia klaida, kurią daro paaugliai. Nespaudinėkite patys spuogų ir be reikalo nelieskite rankomis veido. Patikėkite šį darbą kosmetologo rankoms. Taip pat venkite veido odos šveitiklių su grūdeliais, nes taip galite pernešti uždegimus į atviras, dar nepažeistas poras. Ir nepamirškite – dėl aknės odos priežiūros visada galima pasikonsultuoti tiek su dermatologu ir kosmetologu, tiek su vaistininku", – teigia T. Gečienė.

Vaistininkė įvardija, kad aknės gydymui gali pagelbėti priemonės su salicilo rūgštimi, kuri padeda kovoti su uždegiminiais bėrimais. Taip pat ji pataria nepamiršti drėkinti odos. Rinkitės lengvą nekomedogeninį drėkinamąjį kremą, kuris padės išlaikyti odos drėgmės balansą.


Aknės poveikis paauglių emocinei savijautai

Paauglystėje jaunuoliai gali būti ypač jautrūs savo išvaizdai ir bendraamžių nuomonei, todėl vaistininkė neretai susiduria su nerimaujančiais tėvais dėl savo atžalų emocinės savijautos.

„Spuogeliai ant veido, nugaros ar kitose matomose kūno vietose gali paskatinti paauglio nepasitikėjimą savimi. Tenka išgirsti istorijų, kai dėl aknės paaugliai vengia socialinių situacijų ir atsiriboja nuo bendravimo su bendraamžiais. Svarbu, kad tėvai ir globėjai suprastų šiuos jausmus ir būtų pasirengę juos palaikyti. Jeigu pastebite pasikeitusį paauglio elgesį, padrąsinkite jį kartu kreiptis ne tik į dermatologą, bet ir psichologą, kurie suteiktų tiek medicininę, tiek emocinę pagalbą. Supratimas, kad aknė yra tik laikina būklė, kurią galima valdyti, gali padėti paaugliams lengviau susidoroti su jos keliamais iššūkiais", – pataria vaistininkė T. Gečienė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš: 

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos