vaistai.lt

Kad plaukai būtų gražūs... (4216/0) 

Kad plaukai būtų gražūs...Jei pasakysite, kad jums nė motais kaip atrodo jūsų plaukai, teisėtai pavadinsime jus netikra moterimi. Juk plaukai gana smarkiai įtakoja ne tik išvaizdą, bet ir savijautą. Nagi prisiminkite, kaip jaučiatės išsiruošusi į žmones netrinkta galva, o kokios emocijos užplūsta ką tik išžingsniavus iš kirpyklos nauja šukuosena. Kai plaukai gražūs, regis, ir pasitikėjimo savimi daugiau atsiranda. Taigi aptarkime bjauriausias plaukų bėdas, kurios žlugdo mūsų moteriškumą ir kartina gyvenimą.

Plaukų slinkimas

Vidutiniškai kiekviena iš mūsų turime apie 100 000–150 000 galvos plaukų. Per dieną natūraliai jų gali iškristi apie 50–100, daugiausia šukuojant. Jei pastebėjote iškritusių plaukų ant pagalvės, drabužių ar net darbo stalo, plaukai suplonėjo, prarado blizgesį ir išsausėjo – tai ženklai, kad netrukus jie ims slinkti. Labai neišsigąskite, plaukų slinkimą pamėginkite sustabdyti keisdama mitybą ar vartodama specialius odą ir plaukus stiprinančius vitaminus. Jei norite greitesnių ir veiksmingesnių rezultatų, plaukus galite atgaivinti ir šiomis priemonėmis.

Naminė kaukė

Išspauskite kelių svogūnų sultis, įdėkite šaukštą medaus ir išmaišiusi užtepkite ant plaukų. Pamasažuokite bent 10 minučių. Uždenkite galvą rankšluosčiu ir palaukusi dar dešimt minučių išskalaukite drungnu vandeniu. Šią procedūrą kartokite tris kartus per savaitę. Jei erzina svogūnų kvapas, juos pakeiskite kefyru ar kiaušinio tryniu. Jais ištepkite plaukus, apsukite rankšluosčiu ir po 2 val. išskalaukite šiltu vandeniu. Tekainuos porą litų, tačiau rezultatai akivaizdūs.

Ką sako medikai

Na, o medikai plaukų svogūnėlių regeneracijai skatinti rekomenduoja naudoti netoksinę vitaminų kilmės medžiagą 1-metilnikotinamido chloridą. Jis saugo nuo uždegimų ir seborėjos, skatina plaukų augimą. Kasdien naudojant plaukų priežiūros priemones, kuriose yra šios medžiagos (pavyzdžiui, „Dermena“ arba  „Fitoval“), po 3–4 savaičių plaukų slinkimas neretai sumažėja.

Liaudies medicinos receptas

Jei natūralios ir sintetinės priemonės nepadeda, galbūt verta pasikliauti liaudies medicina. Antai močiutės pataria pirmąją pilnaties naktį išsivirti dilgėlių arbatos ir kasdien nuo 12 iki 15 val., kol pasikeis mėnulis, skalauti ja plaukus.

Verta žinoti

Folio rūgštis, biotinas, vitaminas B5 ir silicis suteikia plaukams spalvą ir stiprumą, o palmių aliejus saugo plaukus nuo slinkimo.

Pleiskanojimas

Odos raginio sluoksnio lupimasis ir atsinaujinimas yra normalus reiškinys, paprastai nematomas plika akimi. Kai jis tampa matomas, tai vadinama pleiskanojimu. Pleiskanos būna dviejų rūšių: riebios ir sausos. Pastarųjų atsiranda dėl odos sausumo, kurį sukelia sutrikusi riebalų liaukų veikla ir netinkama galvos odos priežiūra (kai kurie šampūnai gali išsausinti odą ir sukelti pleiskanojimą bei stiprų niežėjimą). Riebiojo pleiskanojimo priežastis – seborėja. Ji siejama su žmogaus organizmo endokrininių liaukų veikla, t. y. padidėjusiu androgenų aktyvumu. Dėl to ištekėję iš riebalų liaukų riebalai suskyla į riebalų rūgštis, kurios pradeda dirginti odą ir sukelia jos uždegimą. Kad ir kaip nemaloniai skambėtų, pleiskanos yra išgydomos.

Naminės priemonės

Veiksminga liaudiška priemonė, naikinanti pleiskanas ir skatinanti plaukų augimą, yra rūgštus pienas arba kefyras. Juos galite vartoti neribotą laiką, nes nekenkia galvos odai. Plaukus tirštai aptepkite pasirinkto rauginto pieno produktu, lengvai įtrinkite į odą. Po 20–30 min. ištrinkite galvą.

Sumaišykite keletą lašų rozmarinų aliejaus su dviem valgomaisiais šaukštais alyvuogių aliejaus ir kruopščiai įtrinkite į galvos odą. Apvyniokite galvą polietilenu ir pabūkite bent valandą.

Ištrinkite plaukus šampūnu. Procedūrą galima kartoti keletą kartų per savaitę, ypač jei plaukus trenkate kasdien. Gydydama plaukus ir galvos odą šiomis priemonėmis, išleisite ne daugiau nei kainuoja vienas buteliukas šampūno, iki 20 litų.

Verta žinoti

Kad pranyktų nemalonus kvapas, atsirandantis galvą trenkant namuose pasigamintomis priemonėmis, patartina galvą perplauti vandeniu su garstyčiomis.
Natūralus dilgėlių ekstraktas

Ką sako medikai

Jei atsirado pleiskanų, medikai pataria nenaudoti įprastų plaukų priežiūros priemonių ir skubėti į vaistinę įsigyti specialaus šampūno nuo pleiskanų („Fitoval“, „Trikol’s“ ar kt.). Jų veikliosios medžiagos panašios į lipidus, esančius žmogaus odos paviršiaus riebaliniame sluoksnyje, todėl teigiamai veikia galvos odą, neleidžia jai išsausėti bei suteikia plaukams purumo ir minkštumo. Deja, šios priemonės padeda toli gražu ne visiems, kartais, kol atrandama tinkamiausia, tenka pakeisti kelias.

Na, o natūralaus gydymo šalininkai pleiskanoms naikinti ir plaukams stiprinti rekomenduoja natūralų dilgėlių ekstraktą.

Išsausėjimas

Dėl temperatūros ir drėgmės kaitos sutrinka galvos odos riebalų sekrecija, todėl plaukai ir galvos oda išsausėja. Sausi plaukai būna trapūs, šiurkštūs ir nemalonūs liesti. Juos sunku sušukuoti, jie greitai susivelia, elektrinasi ir nušiūra. Ką daryti, kad plaukai nesausėtų?

  • Trinkite juos du ar tris kartus per savaitę. Dermatologai rekomenduoja naudoti sausų arba pažeistų plaukų šampūną, nes jame yra drėkinančiųjų medžiagų. Pirkite tik tokį šampūną, kuriame nėra alkoholio. Trinkdama galvą, pirštų galiukais švelniai masažuokite galvos odą – pagerės kraujo cirkuliacija, plaukai gaus maisto medžiagų. Plaukus skalaukite drungnu vandeniu, nes karštas vanduo juos sausina.
  • Trinkdama galvą, būtinai naudokite specialų sausų plaukų kondicionierių. Juo ištepkite visus plaukus, ant plaukų galiukų šiek tiek daugiau ir palaikykite maždaug 3–5 minutes, kad preparatas spėtų įsiskverbti kuo giliau. Išskalaukite plaukus drungnu vandeniu. Jei turite sausus plaukus, naudokite nenuplaunamą plaukų balzamą.
  • Natūralaus jogurto indelį (150 ml) suplakite su kiaušiniu ir įberkite vieną arbatinį šaukštelį smulkiai tarkuotų citrinos žievelių. Gerai išmaišiusi masę tepkite ant galvos ir įmasažuokite į plaukus. Užsidėkite dušo kepuraitę ar polietileną ir palaikykite galvą 30–40 minučių šiltai. Kaip įprasta, plaukus kruopščiai ištrinkite šampūnu. Jei neturite laiko košelei ruošti, pašildykite keletą šaukštų augalinio aliejaus ir įtrynusi juo plaukus pabūkite pusę valandos. Nebrangu, greita ir veiksminga.
  • Stenkitės kasdien išgerti bent 2 litrus vandens, kad plaukai gautų pakankamai drėgmės.
  • Dažnai šukuokite plaukus, kad pagerėtų kraujo cirkuliacija ir drėgmė nuo šaknų slinktų į plaukų galiukus.

Verta žinoti

Skalaudama šviesius plaukus į vandenį įspauskite natūralių citrinos sulčių arba įpilkite du šaukštus obuolių acto. Plaukai bus pastebimai gyvybingesni.

Tamsiems plaukams skalauti tinka dilgėlių nuoviras. Ką tik ištrinktus dar drėgnus plaukus perskalaukite dilgėlių nuoviru ir leiskite jiems išdžiūti.

Plaukai riebaluojasi

Kiekvieną plauką saugo natūralūs riebalai, kuriuos išskiria riebalų liaukos. Dėl netinkamos mitybos, oro permainų ar streso riebalų liaukos per daug suaktyvėja ir pagamina per daug riebalų, todėl plaukai greitai riebaluojasi, sukimba sruogelėmis bei nesiduoda šukuojami. Laimė, su šia plaukų problema susidoroti galima namų sąlygomis.

Riebių plaukų šaknis kas kelintą dieną įtrinkite beržų, alksnių, gluosnių, dilgėlių lapų, medetkų arba ramunėlių antpilu. (4 šaukštai vaistažolių pusei litro degtinės.) Šių vaistažolių ir jų mišinių rasite didesnėse vaistinėse už keliolika litų. Dar geriau būtų pačioms jų prisirinkti.

Norėdama tinkamai prižiūrėti riebius plaukus, įsidėmėkite keletą dalykų:

  1. Riebus plaukus turite palaikyti švarius. Jeigu kasdien trenkate galvą, turėtumėte žinoti, kad būtent nuo to jūsų plaukai gali pradėti dar labiau riebaluotis. Geriausiai riebius plaukus trinkti dukart per savaitę arba bent kas antrą dieną riebų plaukų šampūnu ir kondicionieriumi. Skalaukite vėsiu vandeniu.
  2. Dermatologai pataria naudoti plaukų priežiūros priemones, kurios slopina riebalų liaukų veiklą, o plaukus po trinkimo skalauti obuolių actu – jis pašalina riebalų perteklių. Tik nevalia trinkti plaukų pernelyg karštu vandeniu.
  3. Stenkitės dažnai neliesti plaukų ir per dažnai jų nešukuokite, nes šukomis „pernešate“ riebalus nuo šaknų plaukų galiukų link.

Verta žinoti

Jeigu jūsų plaukai prie šaknų yra riebūs, o galiukai sausi, maitinamąsias plaukų kaukes tepkite tik ant plaukų galiukų.

Kad plaukai būtų gražūs:

  • Rinkitės ne drėkinamąsias, bet maitinamąsias plaukų priežiūros priemones.
  • Galvą trinkite iš vakaro arba atsikelkite anksčiau, kad plaukai prieš išeinant spėtų išdžiūti natūraliai.
  • Galvą trinkite ne karštu, o vėsiu vandeniu, nes karštas vanduo džiovina galvos odą ir plaukus.
  • Plaukus perplaukite šaltu vandeniu, tai suteiks jiems blizgesio.
  • Neišeikite iš namų šlapia galva – ne tik rizikuojate susirgti peršalimo ligomis, bet ir pakenkti plaukams. Staigūs temperatūros pokyčiai neigiamai veikia galvos odą ir plaukus. Drėgni plaukai greitai sušąla ir ima lūžinėti.
  • Kuo rečiau plaukus džiovinkite džiovintuvu, nenaudokite karštųjų žnyplių.
  • Jei skubiai turite išsidžiovinti plaukus karšto oro srove, nepamirškite jų patepti ar apipurkšti balzamu, o plaukų džiovintuvą laikykite toliau nuo galvos.
  • Plaukus sustiprinsite vartodama vitaminus A, B, C, E, F ir valgydama produktų, turinčių geležies, cinko, kalcio, magnio, jodo.

Informacija iš:

Ji24.lt

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos