vaistai.lt

Mobilieji telefonai nedidina smegenų vėžio pavojaus (2689/6) 

Mobilieji telefonai nedidina smegenų vėžio pavojausDanijos mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad ilgalaikis mobiliojo telefono naudojimas neturi įtakos piktybinių smegenų auglių formavimuisi ir nedidina pavojaus susirgti smegenų vėžiu.

Danijos Vėžio epidemiologijos instituto daktarės Isabelle Deltour vadovaujama tyrėjų grupė analizavo susirgimo smegenų vėžiu atvejus Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Švedijoje. Šiose valstybėse mobiliojo ryšio skverbtis yra viena didžiausių pasaulyje.

Tyrėjai fiksavo vėžinių susirgimų skaičių per metus tarp 20-79 m. amžiaus gyventojų ir analizavo metinę susirgimų dinamiką. Nustatyta 60 tūkst. pacientų, kuriems šie susirgimai buvo diagnozuoti nuo 1974 m. iki 2003 m.

Mokslininkai konstatavo, kad per visą 30 metų laikotarpį smegenų vėžio susirgimų skaičiaus kreivė buvo stabili, mažėjo arba tolygiai didėjo dar iki mobiliųjų telefonų atsiradimo. Tiriant 1998-2003 m. – masinio mobiliųjų telefonų naudojimo laikotarpį nenustatyta jokia smegenų vėžio susirgimų dažnėjimo tendencija.

Tyrėjai skelbia, jog teiginiai, kad naudojimasis mobiliuoju telefonu gali padidinti piktybinių auglių smegenyse riziką ar net būti to priežastimi yra moksliškai nepagrįsti.

Komentuodami tyrimo išvadas mokslininkai neatmetė galimybės, kad naudojimosi mobiliuoju telefonu laikotarpis gali būti per trumpas nustatyti mobiliųjų telefonų ir smegenų vėžio tarpusavio ryšį. Tačiau turimi duomenys neleidžia smegenų vėžio susirgimų sieti su augančiu mobiliųjų telefonų naudojimu.

Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Journal of the National Cancer Institute“.


Išsamesnė tyrimo medžiaga:

http://www.oxfordjournals.org/our_journals/jnci/press_releases/deltour.final.djp415.pdfKomentarai (Viso žinučių: 6)

magnetas
Parašė Svečias 2010-02-24 14:18:11
Karta mano kiseneje susitiko savarzele ir telefonas, issitraukiu telefona ir ziuriu kad savarzele prilipusi prie telefono! toki pat Nokia telefona turejo ir kolege, kai savarzele priartinom prie jos telefono ji irgi lengvai prilipo. taigi pasirodo magneta su savimi nesiojuos pastoviai, baaaiisuuu!
cha
Parašė Svečias 2010-01-04 15:58:32
nereikia kalbant trinti į ausį, tai ir nekais, o apskritai, tai visi tyrimai yra nupirkti. 
telefonų gamintojai, ryšio paslaugų teikėjai, jug tai dideli pinigai...
Parašė Svečias 2009-12-31 15:12:10
Pabandyk ilgiau palaikyti išjungtą telefoną prie ausies. Tikriausiai nustebsi, kad ausis įkais.
hmmm
Parašė Svečias 2009-12-23 09:15:36
o tai nuo ko ausis įkaista, jei nieko blogo nedaro?
Saikas
Parašė Svečias 2009-12-22 16:18:21
nereikia niekuo piktnaudžiauti...o jei kur ir nusidedi, tai nemanyti, kad tai kenkia:) 
tuomet ir sveikesni būsim, ir tokių tyrimų nereikės daryti
gera zinia
Parašė Svečias 2009-12-22 15:23:20
Kartais kai tenka ilgiau pakalbeti mob.telefonu net ausis ikaista ir pagalvoji ar jis tik nieko blogo nedaro,o pasirodo ne.tai puiku:)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos