vaistai.lt

Nugaros skausmo priešas – mankšta  (12204/1) 

Nugaros skausmo priešas – mankštaPo aktyvaus savaitgalio, praleisto sportuojant ar darant generalinę tvarką namuose,  apie save vis primena nugaros skausmai. „Jei kūno gėla per dieną kitą nepraeina, vadinasi atėjo laikas susirūpinti raumenimis ir ypač savo stuburu“, - teigia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Marija Budnikienė.

Fizinis darbas – naudingas
Dažnai nepratę prie fizinių krūvių vyresniojo amžiaus žmonės skundžiasi, jog skausmus po darbų jaučia ne tik juosmens, bet ir pečių juostos, tarpumenčio bei sprando srityse.
Medikų teigimu, aktyvus fizinis darbas stiprina kūno raumenis, gerina širdies darbą, padeda išlaikyti tvirtas kūno formas ir net grūdina organizmą. Tačiau dauguma su kūno gėla susiduriančių žmonių guodžiasi, kad nugaros, rankų ir kojų skausmai tampa nuolatiniais jų palydovais. Mat netinkamai paskirstyti fiziniai krūviai gali atnešti daugiau žalos negu naudos. Todėl nugaros neskauda tik tiems, kurie reguliariai mankštinasi ir turi stiprius, elastingus raumenis bei lanksčią nugarą.
Tuo tarpu vyresniojo amžiaus žmones labai dažnai vargina nugaros skausmai, kuriuos sukelia stuburo slankstelių, tarpslankstelinių sąnarių pakitimai, tarpslankstelinių diskų bei juos jungiančių raiščių pokyčiai.

Skausmo priešas – mankšta
Padirbėjus savo namų ūkyje ilgainiui nugaros skausmas aprimsta, tačiau galūnių ar nugaros sustingimas gali likti ilgam – nuo nedidelio tempimo lenkiantis žemyn iki nuolatinio maudimo, neleidžiančio ilgiau stovėti ar sėdėti. Jeigu nugaros skausmas ima plisti į sėdmenis, šlaunis, blauzdas ar pėdas, tai byloja, jog dirginamos stuburo smegenų nervų šaknelės.
Todėl savo nugara reikėtų nuolat rūpintis. Bent porą valandų per savaitę reikia skirti mankštai, neapsiriboti vien pasivažinėjimais dviračiu ar pasivaikščiojimais parke. Aktyvi viso kūno mankšta, ypatingą dėmesį skiriant nugaros ir pilvo raumenų stiprinimui, padės išvengti nugaros ir sąnarių skausmų.

Jeigu nugaros skausmas jau lydi nuolat, skubėkite pas gydytoją. Daugumai žmonių įveikti nugaros skausmus padės individuali mankšta, raumenis atpalaiduojantis masažas, stuburo tempimas, raumenų stimuliacija ir pacientų mokymas gyventi taip, kad kiekvieną rytą nejaustumėte nugaros skausmo.

Daržus ravėkite atsiklaupę
Ilgai darbuojantis pasilenkus ar toje pačioje padėtyje, greitai pavargstama, pertempiami nugaros raumenys, ima skaudėti nugarą. Todėl reikėtų stengtis nelenkti nugaros per juosmenį. Jau  geriau priklaupti, pritūpti, atsistoti įtūpstu ar žergtai. Tačiau jei darbo pasilenkus išvengti nepavyksta, patartina daryti trumpas pertraukėles, per kurias būtinai reikia atsitiesti, atlikti bent keletą stuburo mankštos pratimų.

Jei ilgiau padirbėjus visgi skauda nugarą, reikėtų pakeisti fizinius krūvius, kad organizmas prie jų įprastų palaipsniui. Pavyzdžiui, šiltnamiuose plušantiems daržininkams, kuriuos vargina nugaros skausmai, praverstų susikasti daržo lysves taip, kad jos būtų pakeltos aukščiau – taip jas patogu prižiūrėti iš visų pusių. Veją ar daržo lysves laistyti patogiausia būtų laistymo žarna, nes tuomet nereikia lankstytis ir kilnoti sunkių kibirų su vandeniu.

Esant ūmiam raumenų skausmui, rekomenduojama nuo fizinio darbo pailsėti bent vieną dvi dienas. Naudinga pagulėti, tik  ne per ilgai, nes gali dar labiau susilpnėti raumenys, sutvirtinantys stuburą.
Beje, kai skauda nugarą, reikėtų atkreipti dėmesį į lovos minkštumą bei gulėjimo padėtį. Labai svarbu mokėti taisyklingai atsikelti iš gulimos padėties – ne tiesiai sėstis, bet pasisukti ant šono, nuleisti kojas ir tada atsisėsti.

Nuo kompresų – iki vaistų
Artriplexon kapsulės N30Kai skauda raumenis, atsipalaiduoti puikiai padeda vandens procedūros, ypač karšta vonia su jūros druska ar gydomosiomis žolelėmis. Taip pat po darbų labai sveika pasikaitinti pirtyje. Šiluma puikiai atpalaiduoja pertemptus raumenis ir skausmingas maudimas atlėgsta.
Nugaros skausmą numalšinti padės ir šildomieji arba šaldomieji kompresai. Šildomieji šiek tiek mažina skausmą, gerina raumenų kraujotaką. O šaltis pasižymi nuskausminamuoju poveikiu.
Ūmus skausmas ir uždegimas gali būti gydomas ir medikamentais. Tam tinka nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kurie pasižymi skausmą ir uždegimą mažinančiu poveikiu, todėl puikiai tiks esant nugaros raumenų patempimui ar uždegimui, radikulitinio pobūdžio skausmui malšinti.

Dažniausiai nugaros skausmui atsirasti įtakos turi:

  • netaisyklinga kūno padėtis darbo metu (darbas pasilenkus) ir nugaros raumenų patempimas;
  • netaisyklingas sunkių daiktų kėlimas ir nešimas;
  • klimato įtaka.
Komentarai (Viso žinučių: 1)

Parašė Svečias 2011-02-14 10:29:11
mankštintis sunkiau, nei išgerti tabletę, o gaila:(


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos