vaistai.lt
Peties skausmus dėl sausgyslių plyšimo kenčiantiems pacientams – naujas gydymo būdas

Peties rotatorių manžetė – sistema, sudaryta iš raumenų ir sausgyslių, leidžiančių judinti ranką įvairiomis kryptimis. Jos plyšimas – viena dažniausiai pasitaikančių peties patologijų. Mokslinių tyrimų duomenimis, rotatoriaus manžetės sausgyslių plyšimus patiria apie 13 proc. 50–59 m., 20 proc. – 60–69 m. ir virš 30 proc. 70–79 metų amžiaus žmonių. Ši patologija siejama su ženkliu žmogaus gyvenimo kokybės pablogėjimu – peties sąnario judesiai tampa riboti, vargina žemyn į ranką plintantis skausmas, ypač sustiprėjantis naktį ir trukdantis kokybiškam poilsiui.

Pažangių procedūrų dėka kūdikio gali susilaukti net ir praradusieji viltį

Nevaisingumas – nuolat didėjanti problema, su kuria susiduria net ketvirtadalis visų vaisingo amžiaus porų. Preliminariais duomenimis, Lietuvoje ji aktuali apie 50 tūkstančių porų. Gydytojas urologas Marius Anglickis pranešime žiniasklaidai sako, kad šios problemos mastą suvokė neseniai apsilankęs keliuose didžiausiuose Stambulo vaisingumo centruose, kur kartu su pasaulyje pripažintais ekspertais tobulino savo kvalifikaciją atliekant chrurgines vyrų nevaisingumo gydymo procedūras. Sėdėdamas ir laukdamas kolegų, jis kas rytą laukiamajame matydavo apie 50 sunerimusių porų, kurioms jau ilgą laiką nepavyksta susilaukti vaikų.

Lietuva atnaujino susitarimą su Latvija dėl greitosios medicinos pagalbos teikimo pasienyje

Ketvirtadienį, liepos 11 d.,  Joniškyje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys su Latvijos kolega, sveikatos apsaugos ministru Hosams Abu Meri pasirašė atnaujintą susitarimą tarp valstybių dėl greitosios medicinos pagalbos teikimo pasienio teritorijoje. Susitarime apibrėžta, kad esant masinėms nelaimėms, šalys teiks tarpusavio medicinos pagalba.

Psichoterapeutas paaiškino, kodėl kūnas žmogų kartais apgaudinėja

Nors lietuviškai esame įpratę sakyti „sveikame kūne – sveika siela", iš tikrųjų senovės Romos laikus menančio posakio prasmė yra truputį kitokia: „sveikos mintys sveikame kūne". Psichoterapeuto Dainiaus Jakučionio teigimu, išpuoselėtas kūnas tikrai negarantuoja vidinės ramybės; savo ruožtu sveikos mintys gali svariai prisidėti prie fizinės sveikatos būklės.

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

KTU mokslininkė: nanodalelės gali pernešti vaistus tiesiai į vėžio ląsteles

Nanodalelės žymi proveržį medicinoje – jos atveria naujas galimybes vėžio gydymui, pristatydamos vaistus tiesiai į naviko ląsteles – tokiu būdu pasiekiamas didesnis gydymo efektyvumas. Nanotechnologijoms besivystant ir Lietuvoje, KTU Medžiagų fizika ir nanotechnologijos bakalauro studijų programai suteiktas kokybės ženklas EUR-ACE®.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos