vaistai.lt
Laparoskopinė gastrofundoplikacija – efektyviam gastroezofaginio refliukso gydymui

Dažnai vargina nemalonus graužimo ir deginimo pojūtis už krūtinkaulio? Šis simptomas gali įspėti apie gastroezofaginio refliukso ligą (GERL). Sergant šia liga, rūgštus skrandžio turinys nevalingai grįžta atgal į stemplę, ją nudegindamas ir skatindamas žaizdelių atsiradimą.

1000 pirmų gyvenimo dienų: kaip rūpintis vaiku, kad jis užaugtų sveikas ir stiprus?

Kaip rūpintis vaiku, kad jis užaugtų sveikas ir stiprus? Į šį klausimą tėvai turėtų gauti atsakymus ne vaikui gimus ar jam susirgus, o vos tik įvykus apvaisinimui. Būtent nuo tada prasideda vaiko gyvavimas, o pirmos 1000 dienų yra ypač svarbios, nulemiančios vaiko ateitį. Klinikos „Mama, aš sergu“ įkūrėja, vaikų gydytoja Indrė Plėštytė-Būtienė siekia atkreipti tėvų dėmesį į pirmuosius vaiko metus ir kviečia telktis gydytojus, visus sveikatos priežiūros specialistus ir tėvus, stiprinant dėmesingumą mažylių sveikatai.

Ligoninės žengia permainų keliu – nuo paslaugų pokyčių iki inovacijų diegimo

Šalies ligoninės turi keistis ir pagal paslaugų struktūrą, ir pagal taikomus veiklos organizavimo būdus, tik taip pavyks susigrąžinti ir medikų, ir pacientų pasitikėjimą. Tai konstatuota Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuotoje konferencijoje Šiauliuose „Regioninių ligoninių ateitis“. Kad šalies gydymo įstaigos juda permainų keliu, įrodė pristatyti gerieji pavyzdžiai bei jų rezultatai: į rajonines gydymo įstaigas sugrįžo ir pacientai, ir medicinos personalas. Kaip pagalba permainų keliu žengiančioms gydymo įstaigoms suplanuotos ir milijoninės investicijos. 


Motyvuotam pavasariui: trenerio A. Dzeranovo patarimai kaip taisyklingai sportuoti lauke

Kas dieną gerėjant orams, vis daugiau entuziastų ryžtasi persikelti iš sporto salės į lauką. Pasak fizinio aktyvumo specialisto ir sveikesnės gyvensenos entuziasto Alano Dzeranovo, aktyvus laisvalaikis lauke kiekvienam iš mūsų ne tik rekomenduotinas, bet gyvybiškai būtinas. Specialistas dalijasi patarimais, kaip po žiemos pradėti sportuoti lauke, atsakingai rūpintis savo fizine sveikata bei tinkamai pasirinkti aprangą.

Pavasario iššūkiai odai – kokių 7 būtinų medžiagų jums gali pritrūkti?

Kamuoja sausėjanti, pleiskanojanti ar išblyškusi oda? Nenumokite į tai ranka – suprastėjusią odos būklę gali lemti ir pavasario pradžioje dažnam būdingas vitaminų ir mineralų trūkumas. „Eurovaistinė internete“ farmacininkė Vilija Navikienė dalijasi sąrašu mikroelementų, kurių stoka gali lemti odos problemas, ir pataria, kaip papildyti jų atsargas. 

Bendra KTU, LSMU mokslininkų ir verslo inovacija – odontologinė įranga, naikinanti virusus

Prieš daugiau nei trejus metus prasidėjusi COVID-19 pandemija ypač paveikė sveikatos priežiūros specialistų kasdienybę, kurie dėl didelės rizikos užsikrėsti pacientus konsultavo nuotoliniu būdu, o daliai jų, kaip antai odontologams, buvo net draudžiama dirbti. Naujas KTU, LSMU mokslininkų ir verslo išradimas leis teikti sveikatos priežiūros paslaugas bei užtikrins specialistų saugumą siaučiant įvairioms užkrečiamoms ligoms.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos