vaistai.lt
Chirurgijoje pritaikytas naujas metodas – skausmo malšinimas šalčiu

„Atviri lūžiai kelia daug didesnę infekcijų riziką, todėl juos patyrusiems pacientams pagalbą stengiamės suteikti iš karto – jei yra didelė atvira žaizda, ji užteršta, jei yra kraujagyslių pažeidimų, toks pacientas neretai iš Skubios pagalbos skyriaus važiuoja tiesiai į operacinę“, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Traumatologijos skyriaus gydytojas ortopedas traumatologas Povilas Masionis. Gydytojas pasakoja, į kokius simptomus atkreipti dėmesį patyrus traumą, kodėl kartais tenka ilgiau palaukti gydytojo apžiūros ir kokiais atvejais gali būti atidedama lūžusio kaulo operacija.

Kepenys – vienas svarbiausių organizmo instrumentų: kaip atpažinti ir gydyti pažeidimus?

Kepenys – didžiausias žmogaus vidaus organas bei stambiausia virškinimo liauka atliekanti daugiau nei 500 funkcijų. Viena svarbiausių – detoksikacija. Tai sudėtingas mūsų organizmui svetimų medžiagų, pavyzdžiui, vaistų ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų perdirbimas. Kaip atpažinti sutrikusią kepenų veiklą?

Keičiama brangių medicinos priemonių įsigijimo tvarka

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas brangių medicinos prietaisų įsigijimo koordinavimo tvarkos aprašas ir nustatyti atvejai, kuomet valstybės viešosios ir biudžetinės gydymo įstaigos, ketinančios įsigyti (pirkti, naudoti neatlygintai ar nuomos pagrindais) brangią medicinos priemonę turi gauti sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pritarimą.

10 priemonių atmintinė – ką būtina įsidėti į atostogų vaistinėlę, o ką palikti namuose

Vasara – jau už kampo, o kartu su ja – ir atostogų sezonas. Tačiau kartais jis gali padovanoti ne tik poilsį ir malonias akimirkas, bet ir netikėtus negalavimus. Alergijos, virškinimo sutrikimai, nudegimai saulėje ar vabzdžių įkandimai – tai tik keletas „dovanėlių“, kurios gali sugadinti nuotaiką. „Eurovaistinė internete“ farmacininkė Renata Mardosienė dalijasi išsamia atmintine, ką svarbiausia susipakuoti į atostogų lagaminą, kad nemalonūs simptomai neužkluptų nepasiruošus.

Grožio injekcijos: svarbus ne tik saikas, bet ir tinkamai parinkta atlikimo technika

Besidžiaugiantys jaunatviška ir spindinčia oda greičiausiai dėkoja arba genetikai, arba gydytojui. Hialurono rūgšties užpildų injekcijos – efektyvus, greitas ir ilgalaikis būdas lyginti raukšles, atkurti įdubusius paakius ir dėl amžiaus ar kitų aplinkybių prarastas veido formas.

Atnaujintas Europos komisijos reglamentas dėl teršalų koncentracijos maiste

Naujasis reglamentas papildytas naujomis leidžiamomis maiste  teršalų koncentracijomis. Įtraukti nauji teršalai: pirolizidino alkaloidai žolelių užpiluose, arbatoje, maisto papilduose, džiovintuose prieskoniuose;  opijaus alkaloidai aguonų sėklose ir kepiniuose, kurių sudėtyje yra aguonų sėklų; delta-9-tetrahidrokanabinolis (Δ9-THC) kanapių sėklose ir iš jų pagamintuose produktuose; perfluoralkilintos medžiagos kiaušiniuose, žuvininkystės produktuose ir žuvyse, mėsoje ir jos subproduktuose.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos