vaistai.lt
Retą kraujo grupę turinčioms recipientėms persodinti inkstai

Paskutinis liepos savaitgalis transplantologams buvo darbingas – retą kraujo grupę turinčioms recipientėms persodinti inkstai. Įvertinus organų būklę nustatyta, kad transplantuoti tinka donoro inkstai ir ragenos. Vyras turėjo retą AB kraujo grupę. Per pastaruosius 2-ejus metus buvo registruotas tik vienas tokią kraujo grupę turintis donoras, jo inkstai transplantuoti tą pačią kraujo grupę turintiems žmonėms.

Epilepsija: ką verta žinoti apie šią ligą?

Epilepsija – tai centrinės nervų sistemos sutrikimas, sukeliantis pasikartojančius priepuolius, neįprastą elgesį ar pojūčius, o kartais ir sąmonės praradimą. Epilepsija pasireiškia tiek moterims, tiek vyrams, taip pat įvairių rasių ir amžiaus žmonėms.

Prieš mokyklą svarbu pasirūpinti vaikų sveikata

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad prieš sugrįžtant į ugdymo įstaigas būtina pasirūpinti profilaktiniu vaiko sveikatos patikrinimu, taip pat būtina atkreipti dėmesį į skiepus ir pasidomėti, ar dėl karantino ar kitų priežasčių vaikai nepraleido skiepų pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.

4 veido priežiūros klaidos, dėl kurių nesulaukiate norimų rezultatų

Daug pinigų ir laiko investuojate į grožio salonus arba procedūras namuose, tačiau efekto nesulaukiate? Gali būti, kad gaištate ir rezultatų tikitės visai veltui, nes darote kelias esmines klaidas. Norint gražios veido odos nebūtina pakloti daug pinigų, tačiau reikėtų suprasti, kurios procedūros atsiperka iškart, o kurios – daro daugiau žalos nei naudos.

Nerimą keliančio tyrimo rezultatai - šie vyrai dažniausiai suserga COVID-19 ir miršta nuo šios infekcijos

COVID-19 pandemija toli gražu dar nesibaigė. Klystate, jei manote, kad jau matome šio keisto ir sunkaus periodo galą. Tačiau gerai tai, kad mokslininkų dėka apie šią virusinę infekciją jau žinome gerokai daugiau nei pandemijos pradžioje. Pavyzdžiui, naujas Milane atliktas tyrimas parodė, kokie vyrai nuo COVID-19 miršta dažniausiai.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos