vaistai.lt
Pirmą kartą Lietuvoje nusinerseno injekcija suleista suaugusiam pacientui

Kauno klinikų pacientė 50-ies metų Jolanta yra pirmoji Lietuvoje, kuriai trečio tipo (lėtai progresuojanti) spinalinė raumenų atrofija nusinerseno injekcijomis pradėta gydyti jai esant suaugusiai. Kauno klinikų Nervų ir raumenų ligų centro vadovės, gydytojos neurologės Evelinos Grušauskienės teigimu, iki šiol suaugusieji gydymą nusinersenu gaudavo tik kaip tęstinį gydymą, kai vaikai, sergantys šia liga, sulaukdavo 18 metų.

Image

COVID-19    2021 gruodžio 6

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Kritimo traumų prevencija žiemą

Šiemet kartu su kalendorine žiemos pradžia suskubo ir tikroji žiema su visais savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Žemė pasidengė sniegu, takeliai ir šaligatviai ledu, paspaudė šaltukas. Šaltuoju metų sezonu svarbu stebėti ne tik oro temperatūrą, bet ir objektyviai įvertinti lauke tykančius pavojus, tokius kaip plikledis ir sniegas. Žiemą dažnai pasitaiko kaulų lūžių, galvos ir stuburo traumų.

Tytuvėniškiai domėjosi kompensuojamaisiais vaistais ir kitomis PSD garantijomis

Kokias garantijas kiekvienam apdraustajam suteikia privalomasis sveikatos draudimas (PSD), Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė pristatė susitikime su Tytuvėnų Trečiojo amžiaus universiteto lankytojais. Apie vieną iš garantijų – kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones (MMP) – lektorė kalbėjo plačiau.


Dantų balinimo paslaugų prieinamumas

Dantų balinimas – tai priemonių kompleksas, kurio tikslas – keletu tonų pašviesinti dantų emalį. Estetinei odontologijai priklauso bet koks balinimas, tačiau procedūrų paprastomis pavadinti negalima – joms reikalingas aukštos kvalifikacijos gydytojas ir visų sąlygų laikymasis.

Vyrų odos priežiūros ypatumai: ar teisinga naudoti produktus, skirtus moterims?

Kalbant apie odos priežiūrą, vyrai tradiciškai laikosi itin paprastos rutinos. Daugeliui ji apsiriboja drėkinamuoju veido kremu, kurį naudoja partnerė, arba dar blogiau – veido odos „palepinimu“ nuprausiant paprastu muilu. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Laima Givėliušienė papasakojo apie išskirtinius vyrų odos priežiūros poreikius ir kokia rutina padės išlaikyti jaunatvišką ir švytinčią odą.

Kodėl kai kuriems žmonėms sunkiai sekasi būti laimingiems? Mokslas turi kelis paaiškinimus

Žmogaus laimė priklauso nuo daugybės dalykų ir yra labai individuali. Kai kuriems žmonėms iki pilnos laimės reikia visai nedaug, o kiti ir būdami labai gerose pozicijose jaučiasi nelaimingi. Kodėl taip yra? Kodėl kai kuriems žmonėms tiesiog sunku pajusti laimę? 2005 metais publikuotas tyrimas atskleidė, kad maždaug 50 % žmogaus laimės priklauso nuo genų. Kita vertus, kita pusė priklauso nuo aplinkos faktorių (10 %) ir aktyvumo (40 %).

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos