vaistai.lt
Tobulėjantys krūties vėžio diagnostikos bei gydymo metodai – užkarda klastingai ligai

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kaip ir visose šalies ar Europos gydymo įstaigose, kuriose gydomi krūties vėžiu sergantys žmonės, šios ligos diagnostikos ir gydymo būdai ne tik tokie patys, bet ir sparčiai tobulėjantys. Tačiau krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų onkologinių ligų. Šalyje kasmet diagnozuojama per 1500 naujų krūties vėžio atvejų. Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojas chirurgas onkologas Mindaugas Šatkauskas patikina, kad, laiku pastebėjus šią klastingą ligą, šiuolaikiniais metodais galima sėkmingai užkirsti jai kelią, ir atsako į žurnalistų klausimus.

Legioneliozės atvejų augimo tendencijas Vilniuje fiksuojantys epidemiologai: privalu užtikrinti prevenciją

Per penkis šių metų mėnesius Vilniuje nustatyta tiek pat legioneliozės – ūminės infekcinės kvėpavimo takų ligos, kurią sukelia bakterijos – atvejų kiek per visus praėjusius metus – rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento duomenys. Įvertinę situaciją, NVSC specialistai kreipėsi į Vilniaus mieste veikiančias daugiabučių namų administravimo įmones, atkreipdami dėmesį į pagrindines prevencijos priemones, įskaitant ir rekomendaciją, esant poreikiui, atlikti terminę dezinfekciją, t. y. vadinamąjį termošoką.

Privalomojo sveikatos draudimo sistema: ką daryti, jei nutrūko draudimas?

Į ligonių kasas dažnai kreipiasi gyventojai, sužinoję, kad jiems nutrūko privalomasis sveikatos draudimas. Žmonės klausia, kaip tokiu atveju elgtis. Valstybinės ligonių kasos specialistai primena, kad draudimas gali nutrūkti laiku nesumokėjus privalomojo sveikatos draudimo įmokos arba sumokėjus mažesnę sumą, nei nustatyta. Tokiu atveju įmoką arba trūkstamą įmokos dalį reikia sumokėti nedelsiant.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Europos vaistų agentūros informacija dėl vakcinų nuo COVID-19 ligos

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) ir Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė bendrą pareiškimą apie adaptuotas vakcinas nuo COVID-19 ligos ir kaip šios turėtų būti vartojamos 2023 metų rudenį, prieš prasidedant šaltajam sezonui. Šiuo metu visos registruotos vakcinos ir toliau veiksmingai užkerta kelią hospitalizacijai, apsaugo nuo sunkių ligos formų bei mirties užsikrėtus SARS-CoV-2 virusu. Tačiau apsauga nuo viruso laikui bėgant silpnėja, nes atsiranda naujų viruso atmainų.

Klausiate – atsakome: atšilusius ledus užšaldžiau. Ar saugu tokius ledus vartoti?

Ledai – tai maisto produktas, kuris turi būti laikomas žemoje temperatūroje. Kuo žemesnėje temperatūroje laikomi valgomieji ledai, tuo ilgiau juos galima išlaikyti kokybiškus. Renkantis ledus svarbiausiai atkreipti dėmesį, kad jie nebūtu deformuoti, jog ledų masė nebūtu sukritusi bei nesimatytų aiškių pakartotinio užšaldymo požymių – šerkšnu pasidengusi pakuotė ir ledų paviršius bei valgant neturėtų būti jaučiami maži ledo kristaliukai.

Vasarą padažnėja aknė – kaip jos išvengti? Specialistė atsakė į 5 dažniausius klausimus

Vasaros auksinis įdegis ir saulėje nuraudę skruostai džiugina ne kiekvieną – ką daryti, kai odos spindesį užgožia aknė? Gausus prakaitavimas, užsikimšusios poros ir nešvarumai „papuošia“ odą spuogais, kuriuos panaikinti tampa tikru iššūkiu. Tačiau gera žinia, kad imantis būtiniausių priemonių – nemalonios aknės įmanoma išvengti. „Eurovaistinė internete" odos priežiūros specialistė Orinta Ramanauskaitė atsako į dažniausius klausimus apie aknę, ir pataria, kaip sugrąžinti vasarišką odos žvilgesį. 

„Teltonika“ pradėjo gaminti medicininę apyrankę, padedančią širdies ligomis sergantiems žmonėms

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Teltonika“ Molėtų technologijų centre pradėjo gaminti daugiafunkcę išmaniąją medicininės paskirties apyrankę „TeltoHeart“, kuri skirta padėti širdies ritmo sutrikimų turintiems žmonėms. Inovatyvaus prietaiso kūrėjų teigimu, pagal technines galimybes tai yra visame pasaulyje unikalus įrenginys. Prie šio projekto prisidėjo ir KTU mokslininkai.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos