vaistai.lt
Perversmą medicinoje sukelianti naujovė: genetiškai pakeistos imuninės ląstelės kovoja su vėžiu

Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose – vienintelėse Baltijos regione – pradėta taikyti gydymo metodika, suteikianti viltį pasveikti nuo atsinaujinančio kraujo vėžio kenčiančiam žmogui. Šis pažangios terapijos gydymo metodas yra naujas – JAV pradėtas taikyti 2017 metais, Vakarų Europoje – 2018 metų pabaigoje, VUL Santaros klinikose – 2022 metų viduryje.

Sezoninės vaikų ligos: ką daryti, kad atžalos sirgtų rečiau?

Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, vienas dalykas kasmet nesikeičia – vos prasidėjus naujiems mokslo metams, vaikai ima dažniau sirguliuoti, o tėvams tenka laužyti galvą, kaip pasirūpinti negaluojančiais atžalomis. Kodėl taip nutinka ir kaip greičiau pasveikti?

Sveikatos institucijos ir gydymo įstaigos – planinėse pratybose, kaip veikti krizinėmis sąlygomis

Rugsėjo 22–23 d. Klaipėdos apskrityje vyksta planinės tarpinstitucinės pratybos „Pasirengimas mobilizacijai ir priimančiosios šalies paramos teikimui Klaipėdos apskrityje“. Šių pratybų tikslas – įvertinti Klaipėdos apskrities teritorijoje veikiančių savivaldybių administracijų, sveikatos priežiūros įstaigų ir Sveikatos apsaugos ministerijos pasirengimą vykdyti joms priskirtas valstybines mobilizacines užduotis gyvybiškai svarbiai valstybės funkcijai „Gyventojų būtinųjų poreikių tenkinimas“ atlikti, užtikrinant asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą.

Būtiniausi vitaminai – ką reikėtų žinoti?

Vitaminai – tai viena iš svarbiausių medžiagų, reikalingų mūsų organizmui. Be abejo, daugelį jų galite gauti kartu su maistu. Visgi, tai pasiteisina tik tuo atveju, jeigu stengiatės valgyti subalansuotai ir palaikyti kuo įvairesnį racioną. Kitu atveju, gali prireikti papildomų vitaminų, perkant specialius papildus. Tačiau, tai gali būti puiki išeitis, jeigu jaučiate, jog Jūsų organizmui kažko trūksta. Visgi, egzistuoja išties daugybė skirtingų vitaminų, tačiau šiandien aptarsime pačius būtiniausius. Tad, ką reikėtų žinoti kiekvienam žmogui? 

Ar elektroepiliacijos procedūra pašalina plaukus visam gyvenimui?

Daugelis moterų ir dalis vyrų norėtų kuo paprasčiau ir greičiau visiems laikams atsikratyti plaukelių nepageidaujamose vietose. Ar tai įmanoma? Tikrai taip! Tik elektroepiliacija  suteikia šią galimybę, kadangi tai vienintelis moksliškai FDA patvirtintas permanentinis (visam gyvenimui) plaukų šalinimo būdas, kuris taikomas jau pusantro šimto metų.

Fizikos Nobelio premijos laureatas ragina virti makaronus išjungus viryklę – paprasta gudrybė kaip tai padaryti

Kai kurie italai savo mylimus makaronus verda išjungę viryklę, kad apribotų sunaudojamų dujų kiekį, tikėdamiesi sumažinti sąskaitas už brangią energiją. Nobelio fizikos premijos laureatas italas Giorgio Parisi neseniai socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje rašė, kad makaronus galima virti ant nedidelės ugnies, kai vanduo puode pasiekia virimo temperatūrą. Triukas yra tame, jog visada reikia laikyti puodą su dangčiu, sakė G. Parisi. Šiuo metodu sunaudojama mažiau dujų, bet vis tiek išverdami makaronai, pridūrė jis.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos