vaistai.lt
Chirurgijoje pritaikytas naujas metodas – skausmo malšinimas šalčiu

„Atviri lūžiai kelia daug didesnę infekcijų riziką, todėl juos patyrusiems pacientams pagalbą stengiamės suteikti iš karto – jei yra didelė atvira žaizda, ji užteršta, jei yra kraujagyslių pažeidimų, toks pacientas neretai iš Skubios pagalbos skyriaus važiuoja tiesiai į operacinę“, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Traumatologijos skyriaus gydytojas ortopedas traumatologas Povilas Masionis. Gydytojas pasakoja, į kokius simptomus atkreipti dėmesį patyrus traumą, kodėl kartais tenka ilgiau palaukti gydytojo apžiūros ir kokiais atvejais gali būti atidedama lūžusio kaulo operacija.

NVSC: apsaugokime vaikus nuo ligų, kurių galima išvengti pasiskiepijus

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), minėdamas Tarptautinę vaikų gynimo dieną (birželio 1-ąją), atkreipia tėvelių ir globėjų dėmesį į vakcinacijos svarbą bei kviečia apsaugoti savo vaikus juos paskiepijant, jei dėl įvairių priežasčių to padaryti nepavyko. Apie tai, kodėl labai svarbu pasiskiepyti, atidžiai peržiūrėti vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių ir įsitikinti, ar visi skiepai buvo atlikti laiku, toliau skaitykite pranešime.

Vyresni nei 65-erių metų žmonės irgi gali tapti kraujo donorais

Lietuvoje populiarėjant neatlygintinai kraujo donorystei ir žmonėms vis aktyviau domintis, kas gali tapti kraujo donorais, Nacionalinis kraujo centras (NKC) primena, kad jais gali būti ne tik 18-65 metų amžiaus sveiki žmonės, tačiau ir vyresni nei 65-erių, kurie anksčiau buvo sėkmingai davę kraujo ar jo komponentų. Norint tai padaryti, svarbu turėti šeimos gydytojo pažymą, kad senjorų sveikata yra gera ir galima neatlygintinai aukoti kraują. Apskaičiuota, kad kasmet kraujo ateina duoti daugiau nei 150 donorų, kuriems daugiau nei 65 metai.

Psichiatras: didžiuotis, kad miegate 5 valandas, nėra ko – už tai atsiimsite senatvėje

Nors paskutiniu metu vis daugiau kalbama apie psichinę sveikatą, skatinama ja rūpintis ir iškilus sunkumų kreiptis į psichikos sveikatos profesionalus, dauguma vyresnio amžiaus žmonių vengia tai daryti. Itin dažnai psichikos sutrikimai senatvėje painiojami su somatinėmis ligomis ir užuot kreipęsi tiesiai į psichiatrus žmonės mina poliklinikų koridorius. Kokie dažniausi psichikos sutrikimai pasitaiko senatvėje ir kaip jau šiandien galime sumažinti jų atsiradimo tikimybę? 

Kosmetinės revizija – specialistė patarė, kokias 5 priemones svarbu turėti šią vasarą

Ar žinojote, kad vasara – tai metas, kai būtina peržiūrėti jūsų kosmetinės turinį? Didelis karštis ir intensyvi spinduliuotė gali dovanoti ne tik gražų įdegį, bet ir krūvą odos problemų – pigmentaciją, užsikimšusias poras ar dehidrataciją. Pakitusi oro temperatūra ir drėgmė reikalauja naujų įpročių, kurie gali padėti išvengti šių nemalonumų. „Eurovaistinė internete“ odos priežiūros specialistė Orinta Ramanauskaitė pataria – kokios 5 priemonės turėtų atsidurti jūsų vasaros kosmetinėje, o ką reikėtų palikti stalčiuje žiemos sezonui.

Atnaujintas Europos komisijos reglamentas dėl teršalų koncentracijos maiste

Naujasis reglamentas papildytas naujomis leidžiamomis maiste  teršalų koncentracijomis. Įtraukti nauji teršalai: pirolizidino alkaloidai žolelių užpiluose, arbatoje, maisto papilduose, džiovintuose prieskoniuose;  opijaus alkaloidai aguonų sėklose ir kepiniuose, kurių sudėtyje yra aguonų sėklų; delta-9-tetrahidrokanabinolis (Δ9-THC) kanapių sėklose ir iš jų pagamintuose produktuose; perfluoralkilintos medžiagos kiaušiniuose, žuvininkystės produktuose ir žuvyse, mėsoje ir jos subproduktuose.

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos