vaistai.lt
Naujasis lazeris gali suskaldyti ir kiečiausią inkstų akmenį

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje jau kelias savaites inkstų akmenų skaldymui pasitelkiamas naujas Tulio lazeris. „Mūsų ligoninėje yra vienas pažangiausių urologijos skyrių Lietuvoje, kuriame teikiama pagalba pacientams, sergantiems šlapimo takų akmenlige. Džiaugiamės, jog pirmieji ir kol kas vieninteliai Lietuvoje akmens šalinimo ir minkštųjų audinių operacijas galime atlikti galingiausiu bei naujausiu lazeriu, kuris pasaulyje yra vadinamas „auksiniu standartu“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorė dr. Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Kviečia pažinti savo širdį: „Laikydamiesi kelių taisyklių, ilgiau mėgausimės gera sveikata“

Rugsėjo 29 d. minima Pasaulinė širdies diena. Šia proga Vilniaus universiteto profesorius, Širdies ir kraujagyslių klinikos kardiologas Pranas Šerpytis ragina atsigręžti į save ir pagalvoti, kaip galime pasikeisti, kad išsaugotume savo širdies sveikatą. Kokių septynių taisyklių turėtume laikytis, norėdami išvengti širdies ir kraujagyslių ligų? Ką bendro širdies sveikata turi su geromis emocijomis, kokybišku miegu ir muzika? Ar verta mažinti padidėjusį cholesterolį, o gal tai tėra gydytojų pramanas?

Greitoji pagalba artinama prie gyventojų – dar šiemet įkuriamos trys naujos pastotės

Šių metų liepos 1 d. įsteigus vieningą nacionalinę Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybą, jau matyti pirmieji teigiami pokyčiai. Nuo liepos per penkis šių metų mėnesius įkuriamos 3 pastotės, iš kurių sezoninė Juodkrantės pastotė įkurta rugpjūtį, Ariogaloje oficialiai atidaroma šiandien, rugsėjo 29 d.,  o Birštone – pradės darbą iki šių metų pabaigos. Naujai įkurtose pastotėse budėsiančios greitosios medicinos pagalbos brigados bus arčiau šių vietovių GMP iškvietimo vietos, todėl gyventojams greitosios medicinos pagalbą suteiks greičiau. 

Apgamų šalinimas – kada rinktis lazerį?

Apgamų šalinimas lazeriu bent jau kol kas yra nepamainomas būdas, norint pašalinti nepageidaujamą gėrybinį odos darinį. Technologija atspindi aukščiausią mokslo evoliuciją ir išlieka auksiniu standartu šalinant apgamus, papilomas, iškilimus, adenomas bei atjauninant veido ar kūno odą. Tad šiandien plačiau būtent apie apgamus bei jų šalinimo būdus.

Rugsėjo 28-oji – Pasaulinė pasiutligės diena: kodėl svarbu augintinius vakcinuoti nuo pasiutligės?

Pasiutligė  – nepagydoma, gyvūnams ir žmonėms būdinga pavojinga  liga. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis kasmet pasaulyje šia liga užsikrečia ir nuo jos miršta apie 5 tūkstančius žmonių. Vakcinacija – vienintelė profilaktinė priemonė apsisaugoti nuo užsikrėtimo šią ligą sukeliančio viruso.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos