vaistai.lt
Depresijai gydyti – transkranialinė magnetinė stimuliacija

2021 metais Kauno klinikose pradėta taikyti transkranialinė magnetinė stimuliacija, kuri padeda kovoti su depresijos forma, atsparia gydymui. Nuovargis, silpnumas, mieguistumas, spengimas galvoje, pesimistiškumas ir nuolatinis nerimas – tokie pirmieji simptomai prieš 20 metų Andriui išdavė depresiją. „Turėjau skaudžių išgyvenimų, kurie ir paskatino šios klastingos ligos atsiradimą, – Kauno klinikų pranešime žiniasklaidai prisimena vyras. – Gėriau vaistus, bet prieš dvejus metus pasijutau ypatingai prastai.“


Vartojant maistą ir gėrimus kino seanso metu – vienos kėdės atstumas tarp žiūrovų

Atnaujinus koronaviruso pandemijos metu galiojančius reikalavimus, nuo pirmadienio, sausio 24 d., kino teatro ar kino klubo salėje tarp sėdinčių ne kartu atėjusių asmenų reikės palikti bent vieną laisvą kėdę, jeigu salėje yra vartojamas maistas ir gėrimai.


Virškinimo sutrikimai gali byloti ir rimtesnes ligas: gydytoja ragina pasitikrinti

Virškinimo sutrikimai – vieni dažniausių sveikatos sutrikimų sąraše. Streikuojant virškinimo procesui, ilgainiui gali išsivystyti įvairūs negalavimai ir ligos, susijusios su skrandžiu, žarnynu ar kitais virškinamojo trakto organais. Virškinimo sutrikimus gali lemti netinkama mityba, stresas ir nerimas bei per mažas ar per didelis fizinis krūvis, tačiau kartais sutrikęs virškinimas gali slėpti ir rimtesnes sveikatos problemas.

 

Gimdos kaklelio vėžio tyrimams – nauja diagnostikos programa

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad šiemet dėl gimdos kaklelio vėžio moterys nemokamai jau gali pasitikrinti pagal naują gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos programą. Naujovė gimdos kaklelio vėžio prevencijoje ta, kad daliai moterų – nuo 35 iki 59 metų (imtinai), kas penkerius metus bus atliekamas ŽPV tyrimas. Jei ŽPV rezultatas bus teigiamas – bus atliekamas gimdos kaklelio citologinio tepinėlio skystoje terpėje tyrimas.


 

Rankų oda kartais įspėja ir apie vitaminų trūkumą

Žiemiški orai dažnai atsispindi ir rankų odos būklėje. Į išsausėjusią rankų odą nereikėtų žvelgti pro pirštus – nualinta rankų oda nebeatlieka apsauginės funkcijos, o tai gali lemti sumažėjusį organizmo atsparumą įvairiems mikroorganizmams. „Rūpintis veido oda atrodo būtina ir savaime suprantama, tačiau labai dažnai pamirštame pasirūpinti rankų oda“, – pranešime žiniasklaidai pažymi „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė.

Labai geros žinios - vėžys tampa vis labiau įveikiamas

Galbūt jums pastaruoju metu atrodo, kad gerų medicinos mokslo naujienų nėra daug. Tačiau ši tikrai tokia yra. Amerikos vėžio draugija paskelbė savo metinę statistikos analizę, kuri atskleidė, kad per tris dešimtmečius vėžio mirtingumas krito 32 %. Ir taip - daugiau žmonių serga vėžiu. Tačiau šiais laikais vėžio diagnozė yra, sakykime, trečdaliu mažiau baisi nei buvo anksčiau.

 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos