vaistai.lt
Galūnės amputacijos gali padėti išvengti minimaliai invazyvus gydymas

Pagrindine vyrų mirtingumo priežastimi Lietuvoje vis dar išlieka kardiovaskulinės ligos, kurioms priklauso ir periferinių arterijų liga. Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas intervencinis radiologas Mantas Buitkus pranešime žiniasklaidai teigia, jog mūsų vyrai yra kantrūs ir neretai nekreipia dėmesio į pradinius periferinių arterijų ligos simptomus. Ligai ženkliai progresavus, dažnai endovaskulinis gydymas tampa nebeįmanomas ir, geriausiu atveju, lieka tik chirurginis gydymas. Patobulėjus medicinai, atsiradus naujoms gydomosioms priemonėms, pacientams gali būti taikomas minimaliai invazyvus, endovaskulinis gydymas net ir sudėtingais atvejais, nors anksčiau juos būtų įmanoma gydyti tik atviros chirurgijos metodu.

Lietuvoje – 20 (1060644) koronaviruso atvejai

Paskutinės paros naujų atvejų skaičius: 20
Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 1044620): 1060644
Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius: 3503

Lietuvoje – paskutinės 2021–2022 m. gripo sezono dienos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad ši savaitė (20-oji metų savaitė) yra paskutinė 2021–2022 m. gripo sezono savaitė. Šis  gripo sezonas prasidėjo praėjusių metų spalį (40-ąją metų savaitę). NVSC duomenimis, gegužės 9–15 d. sergančiųjų tiek ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), tiek gripu, dar sumažėjo. Praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 46 atvejus 10 tūkst. gyventojų (gegužės 2–8 d. – 48,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų). Didžiausias sergamumo rodiklis praėjusią savaitę užfiksuotas Alytaus apskrityje, mažiausias – Telšių apskrityje.


Stebėtojų taryboje aptartas didėjančių PSDF lėšų paskirstymas

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) stebėtojų tarybos posėdyje pristatytas TLK skirtas šiųmetis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, su sveikatos priežiūros įstaigomis sudarytos sutartys, finansinių ataskaitų rinkiniai bei Šiaulių TLK išlaidos ir pareigybių sąrašas. Išrinktas stebėtojų tarybos pirmininkas ir jo pavaduotoja. Sutarčių skyriaus vedėja Sigrida Kubilienė pristatė sutarčių sudarymo proceso eigą, teisės aktus, reglamentuojančius sutarčių su gydymo įstaigomis sudarymą, pagrindinius pasikeitimus ir naujoves sudarant sutartis. 

Kaip išsirinkti odontologą ir kliniką, kad netektų gailėtis?

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 2 tūkst. odontologijos klinikų – nuo nedidelių kabinetų, kuriuose dirba vienas odontologas, iki didelių, praktiškai visas odontologines paslaugas teikiančių klinikų ir centrų, kuriuose pacientų laukia kelios dešimtys itin aukštą kvalifikaciją turinčių, skirtingose odontologijos srityse besispecializuojančių gydytojų. Visų šių klinikų misija viena ir ta pati – padėti pacientams išspręsti kamuojančias odontologines problemas.


Saulė ir alerginės reakcijos: kaip apsisaugoti?

Nors vis ryškesni ir kaitresni saulės spinduliai džiugina daugelį, kai kuriems žmonėms saulėti orai asocijuojasi su nemaloniomis sveikatos problemomis. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė, kosmetologė Ramunė Uosienė pasakoja, kad raudoni niežtintys plotai ant įvairių odos vietų, pūslelės, itin išsausėjusi, net kraujuojanti oda gali byloti apie alergiją saulei. Tad kaip spręsti šią kasdienybę apsunkinančią problemą?

Mokslininkė Edita Prichockienė: akiniai nuo saulės neturėtų būti tik stiliaus detalė

Nė vienas iš mūsų neįsivaizduoja vasaros ar saulėtų dienų be saulės akinių. Paprastai saulės akinius renkamės pagal įprastus grožio ir mados standartus: gražu – negražu, madinga –  nemadinga. Vis dėlto, dažniausiai paties saulės akinių rėmelio grožis nurungia akinių lęšio funkcionalumą ir mūsų rankoje atsiranda saulės akiniai be paprasčiausios UV apsaugos. Kartais klaidingai manoma, kad saulės šviesa yra pavojinga, tačiau tiesa ta, kad ji yra neišsemiamas vitamino D ir natūralios energijos šaltinis. Kenksminga – ne pati saulės šviesa, bet UV spinduliuotė. Todėl, saugant odą nuo saulės, turėtume nepamiršti ir akių.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos