vaistai.lt
Cezario pjūvio operacija: ko tikėtis ir kaip jai pasiruošti?

Cezario pjūvio operacija (CPO) atliekama tada, kai pagimdyti natūraliu būdu nėra galimybės arba natūralus gimdymas per daug rizikingas moters ar vaisiaus sveikatai, gyvybei. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. Gitana Ramonienė pasakoja apie CPO indikacijas, skubumą ir eigos ypatumus.

Gydytojai pasakoja apie odos pakitimus nėštumo metu

Vienokius ar kitokius odos pakitimus nėštumo metu patiria dauguma moterų. Juos sukelia hormoniniai, imunologiniai, fiziniai pokyčiai. Dažniausiai po nėštumo odos būklė tampa kaip buvusi, tačiau yra kelios nėščiųjų odos ligos, kurios gali grėsti komplikacijomis nėščiajai ir vaisiui, todėl svarbu jas atpažinti, atidžiai sekti, o prireikus gydyti.

Ligonių kasos skirs 33 milijonų injekciją eilėms mažinti

Teritorinės ligonių kasos ir daugiau nei dvi dešimtys šalies gydymo įstaigų pasirašė papildomus paslaugų prieinamumo gerinimo susitarimus. Šiais susitarimais įstaigos įsipareigojo pacientams suteikti daugiau tų paslaugų, dėl kurių eilės konkrečioje įstaigoje yra didžiausios. Tuo tarpu ligonių kasos susitarimuose patvirtino, kad proveržiui sudarys visas sąlygas – skirs reikiamo dydžio papildomą finansavimą. Skaičiuojama, kad metinis Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų poreikis šiam tikslui sieks 33,6 mln. eurų.

Klausiate – atsakome: ar galima valgyti kiaušinį, kurio lukštas įskilęs?

Prieš perkant kiaušinius, visuomet rekomenduojama atsidaryti pakuotę ir juos apžiūrėti - ar nėra skilimų, išvaizdai nebūdingų požymių. Tačiau pasitaiko tokių atvejų, kuomet kiaušinius parsinešus namo, keli iš jų būna įskilę. Ar saugu tokius kiaušinius vartoti? 

Pavasario iššūkiai odai – kokių 7 būtinų medžiagų jums gali pritrūkti?

Kamuoja sausėjanti, pleiskanojanti ar išblyškusi oda? Nenumokite į tai ranka – suprastėjusią odos būklę gali lemti ir pavasario pradžioje dažnam būdingas vitaminų ir mineralų trūkumas. „Eurovaistinė internete“ farmacininkė Vilija Navikienė dalijasi sąrašu mikroelementų, kurių stoka gali lemti odos problemas, ir pataria, kaip papildyti jų atsargas. 

Daugiau žalos ar naudos: naujausi tyrimai apie spinduliuotę ir „Wi-Fi“

Įdėmiau pasižiūrėkime į faktus, ar „Wi-Fi“ yra saugus, ar visgi kenksmingas.

* „Wi-Fi“ yra visur aplink mus ir čia buvo daugelį dešimtmečių.

* Mokslininkai sutaria, kad „Wi-Fi“ yra visiškai saugus, tačiau mokslas niekada nėra galutinai apspręstas.

* Sutariama, kad „Wi-Fi“ teikiama nauda gerokai viršija bet kokią galimą riziką.

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos